Wizz Air Katowice Half Marathon 2020
Wizz Air Katowice Half Marathon 2020. Będzie się działo!

polecane

Wizz Air Katowice Half Marathon 2020. Będzie się działo!

Tomasz Wołoćko
6 lutego, 2020
Aktualności

Wizz Air Katowice Half Marathon wystartuje ze ścisłego centrum Katowic! Już 23 maja 2020 roku zobaczymy ponad 3000 zawodników, którzy wezmą udział w tegorocznej nocnej odsłonie biegu! „Biegniemy nocą przez serce Śląska” to motto 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon, pierwszego w Polsce biegu pod szyldem linii lotniczych Wizz Air.

Wizz Air Katowice Half Marathon 2020

W dniu 23 maja biegacze po trzeci wystartują spod Spodka i pobiegną ulicami i alejami Katowic pod szyldem Wizz Air Katowice Half Marathon. Sponsorem tytularnym imprezy biegowej jest największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej Wizz Air, głównym partnerem jest Miasto Katowice. Tym razem fani biegania będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć Katowice w nocnym wydaniu.

Organizatorzy Wizz Air Katowice Half Marathon 2020 przygotowali trzy atestowane dystanse: główny, czyli półmaraton (21 km), 10 km, 5 km oraz sztafetę 4×5 km, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano także biegi dla dzieci. Trasa Wizz Air Katowice Half Marathon zostanie przedstawiona już niebawem, będzie się nieznacznie różnić od ubiegłorocznej, pojawią się zarówno podbiegi jak i zbiegi. Wszystkie trasy zostały przewidziane tak, aby w ciekawy sposób zaprezentować atrakcje miasta Katowice, zarówno tym, którzy poruszają się po nim na co dzień, znają je i lubią, jak i osobom dla których będzie to pierwsza wizyta.

Wizz Air Katowice Half Marathon

Dużym atutem Wizz Air Katowice Half Marathon są niskie ceny pakietów startowych oraz fakt, że linie lotnicze Wizz Air do każdego z nich załączają voucher o wartości 20 euro na swoje loty.

Organizatorem Wizz Air Katowice Half Marathon jest Fundacja Cała Naprzód, działająca od ponad 10 lat w regionie, która powołała do życia pierwszą charytatywną ligę piłki halowej NLF Niedzielna Liga Futsalu, to także organizator noworocznego Maratonu „Cyborg” oraz biegu „Postaw na Lewka”. Jednym z filarów działalności Całej Naprzód jest niesienie wsparcia osobom niepełnosprawnym, od początku swojego działania organizacja przekazała swoim beneficjentom ponad 800 tys. zł. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w trakcie 2nd Wizz Air Katowice Half Marathon będzie można wspomóc osoby niepełnosprawne.

Aktualna cena za udział w biegu na dystansie półmaratonu wynosi 79 złotych i narasta z czasem, w zależności od terminu i liczby dokonanych zgłoszeń, potwierdzonych płatnością. Zapisy dokonywane są na stronie organizatora.

Wizz Air Katowice Half Marathon odbędzie się 23 maja 2020 roku, zaś limit zawodników został ustalony na 5000 osób. Tam po prostu trzeba być!

Źródło: informacja prasowa Wizz Air Katowice Half Marathon 2020 / fot. Konrad Morawski 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Mięśnie biegacza. Jak je chronić? Co stosować?

Jak chronić mięśnie biegacza? Co warto stosować, aby unikać spalania mięśni w czasie treningu np. biegania? Spożywanie jakich produktów może nam w tym pomóc? Na te, jak i inne pytania odpowiedzą eksperci firmy SFD -  producenta odżywek i suplementów diety - oraz przedstawią zapobiegawcze metody ochrony mięśni.  (więcej…)