Wizz Air Katowice Half Marathon 2020
Wizz Air Katowice Half Marathon tym razem nocą!

polecane

Wizz Air Katowice Half Marathon tym razem nocą!

Tomasz Wołoćko
4 lutego, 2020
Biegi

Wizz Air Katowice Half Marathon odbędzie się 23 maja 2020 roku. Na przełomie wiosny i lata na wszystkich ceniących sobie nietuzinkowe bieganie czeka największy nocny półmaraton w regionie. Co już wiadomo?

Wizz Air Katowice Half Marathon 2020

23 maja 2020 pobiegniemy przez serce Śląska! Tym razem nocą! Będzie to trzecia odsłona Wizz Air Katowice Half Marathon, imprezy biegowej, której sponsorem tytularnym jest niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air. Tym razem organizatorzy chcą zaproponować coś zupełnie nowego i postawili na bieg nocny. Biegacze wystartują spod Spodka, aby w niepowtarzalnej nocnej scenerii Katowic przebiec trasę półmaratonu (21,097 km) oraz biegów towarzyszących na dystansach 10 km i 5 km. Przygotowano także bieg sztafetowy 4x5km. Warunki biegowe dostosowane będą do każdego stopnia zaawansowania oraz wieku biegaczy, dzięki czemu całe rodziny będą miały zapewnioną masę pozytywnych emocji. Podobnie jak w latach ubiegłych odbędą się także zawody dla dzieci, którym będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje.

Wizz Air Katowice Half Marathon medal

Na wszystkich uczestników Wizz Air Katowice Half Marathon 2020 czekają wyjątkowe pakiety startowe, w skład których wchodzą: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, biegowa koszulka, medal, który na miejscu będzie można wygrawerować, bon na posiłek regeneracyjny oraz upominki od partnerów. Specjalnie dla uczestników biegów na wszystkich dystansach linie lotnicze Wizz Air przygotowały vouchery na loty o wartości 20 euro. Z nami nie tylko pobiegacie, ale też polatacie! W związku z nocnym charakterem 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon, przygotowano klimatyczne niespodzianki dla uczestników biegu, których na tym etapie przygotowań nie chcemy zdradzać. Zapisy na wszystkie cztery dystanse biegów wystartowały cztery miesiące temu, obecie liczba zarejestrowanych uczestników przekroczyła już 3000, ale chcemy uspokoić wszystkich chętnych – są jeszcze wolne miejsca na wszystkich dystansach.

Trasa półmaratonu zostanie przedstawiona niebawem, będzie się nieznacznie różnić od ubiegłorocznej, pojawią się zarówno podbiegi jak i zbiegi. Wszystkie trasy zostały przewidziane tak, aby w ciekawy sposób zaprezentować atrakcje miasta Katowice, zarówno tym, którzy poruszają się po nim na co dzień, znają je i lubią, jak i osobom dla których będzie to pierwsza wizyta.

Aktualna cena za udział w biegu na dystansie półmaratonu wynosi 79 złotych i narasta z czasem, w zależności od terminu i liczby dokonanych zgłoszeń, potwierdzonych płatnością. Zapisy dokonywane są na stronie organizatora.

Wizz Air Katowice Half Marathon odbędzie się 23 maja 2020 roku, zaś limit zawodników został ustalony na 5000 osób. Tam po prostu trzeba być!

Zaglądajcie również na Fanpage imprezy na Facebooku.

Źródło: informacja prasowa Wizz Air Katowice Half Marathon 2020 / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plan treningowy pod start na 10 km

Profesjonalny plan treningowy na 10 km to już prawie połowa sukcesu. Zwróciliśmy się z prośbą do Jacka Sobasa - znanego biegacza i szkoleniowca o przedstawienie swojego planu treningowego, który realizował w trakcie przygotowań do startu na 10 km.  (więcej…)