Gdańsk Maraton 5.5 zapisy
Trwa wirtualny 5.5 Gdańsk Maraton! Czy można się jeszcze zapisać?

polecane

Trwa wirtualny 5.5 Gdańsk Maraton! Czy można się jeszcze zapisać?

Tomasz Wołoćko
2 kwietnia, 2021
Aktualności

Wirtualny 5.5 Gdańsk Maraton trwa od 2 do 18 kwietnia 2021 roku i jest organizowany w kilku ciekawych wariantach. Wszystkie opcje są dozwolone względem aktualnych obostrzeń epidemicznych i sanitarnych. W ramach wydarzenia można przebiec maraton, wziąć udział w sztafecie lub podjąć wyzwanie na dystansie 5000 metrów. Czy można jeszcze dołączyć? [ZAPISY]

Gdańsk Maratonu 5.5

Gdański Ośrodek Sportu, jako organizator jednego z cieszących się największą popularnością biegu maratońskiego w Polsce chce zapewnić biegaczom możliwość realizacji swoich sportowych celów na 2021 rok, dlatego tegoroczna edycja – 5.5 Gdańsk Maraton – zorganizowana zostanie w kilku wariantach.

Maraton w wersji hybrydowej, to formuła, która pozwala poczuć atmosferę wielkiego, biegowego święta, jakim jest Gdańsk Maraton. Impreza zaplanowana jest na termin, w którym pierwotnie miały odbyć się tegoroczne zawody, czyli 16-18 kwietnia 2021 r.

Biuro zawodów będzie znajdowało się na parkingu na końcu Al. Jana Pawła II. Tam umieszczona będzie brama oznaczająca Start i Metę Maratonu, funkcjonował będzie depozyt, a zawodnicy będą mogli skorzystać z toalet i umywalek. W piątek w godzinach 15-20, a w sobotę i niedzielę między 9 a 18 będzie można odebrać pakiet startowy i podjąć próbę pokonania dystansu 42 kilometrów i 195 metrów. Trasa nie będzie konkretnie wytyczona, każdy uczestnik będzie mógł pokonać tę odległość według własnego uznania.

Trasę warto jednak zaplanować z wyprzedzeniem, wykorzystując w tym celu infrastrukturę i ścieżki biegowe, których w Gdańsku nie brakuje. Uczestnicy posiadający numery startowe, będą mogli skorzystać także z punktów odżywczych, umiejscowionych w kilku punktach miasta: przy Ergo Arenie, Operze Bałtyckiej, Stadionie na Letnicy, Targu Węglowym oraz Hali Olivii. W tych punktach będzie można skorzystać z wody, napojów izotonicznych, posilić się bananem czy skorzystać z sanitariatów.

Maraton w wersji hybrydowej na raty, to szansa na skorzystanie z infrastruktury opisanej powyżej, ale dystans można rozłożyć na raty w ciągu trzech dni, pomiędzy 16 a 18 kwietnia.

Ponadto w dniach 3-18 kwietnia Maraton, Bieg na Piątkę oraz Sztafety będzie można przebiec w formule wirtualnej, w dowolnym miejscu na świecie. Będzie można dokonać tego także na raty. Zawodnicy, którzy w takiej formie ukończą imprezę, otrzymają pocztą pamiątkowy medal i koszulkę.

Zapisy dostępne są tutaj:

✅ Maraton: https://zapisy.sts-timing.pl/697/
✅ Sztafeta (4 osoby): https://zapisy.sts-timing.pl/702/
✅ 5 km: https://zapisy.sts-timing.pl/701/

Aktualne wyniki zawodników można sprawdzać tutaj:

✅ Maraton: https://live.sts-timing.pl/vgm2021/
✅ Sztafeta: https://live.sts-timing.pl/vgm2021/sztafeta/
✅ 5 km: https://live.sts-timing.pl/vgm2021/

Czytaj więcej:

Gdańsk Maraton 5.5, czyli wyjątkowa formuła na nietypowe czasy [ZAPISY]

Gdańsk na Piątkę i Sztafeta alternatywą dla Gdańsk Maratonu 5.5

Źródło: oprac. na podstawie https://www.gdanskmaraton.pl/; zdjęcia należą do organizatora wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Prezent dla biegacza w dobie pandemii? [PORADNIK]

Prezent dla biegacza powinien być praktyczny, trwały i funkcjonalny. Jak dopasować te założenia do tegorocznych specyficznych świąt i obostrzeń dotyczących zasłaniania nosa i ust oraz dystansu społecznego? Poniżej znajduje się lista wyjątkowych prezentów dla biegaczy, które trafiają w aktualne trendy oraz zbliżającą się zimową porę roku.  (więcej…)