Gdańsk Maraton 5.5 zapisy
Trwa wirtualny 5.5 Gdańsk Maraton! Czy można się jeszcze zapisać?

polecane

Trwa wirtualny 5.5 Gdańsk Maraton! Czy można się jeszcze zapisać?

Tomasz Wołoćko
kwiecień 2, 2021
Aktualności

Wirtualny 5.5 Gdańsk Maraton trwa od 2 do 18 kwietnia 2021 roku i jest organizowany w kilku ciekawych wariantach. Wszystkie opcje są dozwolone względem aktualnych obostrzeń epidemicznych i sanitarnych. W ramach wydarzenia można przebiec maraton, wziąć udział w sztafecie lub podjąć wyzwanie na dystansie 5000 metrów. Czy można jeszcze dołączyć? [ZAPISY]

Gdańsk Maratonu 5.5

Gdański Ośrodek Sportu, jako organizator jednego z cieszących się największą popularnością biegu maratońskiego w Polsce chce zapewnić biegaczom możliwość realizacji swoich sportowych celów na 2021 rok, dlatego tegoroczna edycja – 5.5 Gdańsk Maraton – zorganizowana zostanie w kilku wariantach.

Maraton w wersji hybrydowej, to formuła, która pozwala poczuć atmosferę wielkiego, biegowego święta, jakim jest Gdańsk Maraton. Impreza zaplanowana jest na termin, w którym pierwotnie miały odbyć się tegoroczne zawody, czyli 16-18 kwietnia 2021 r.

Biuro zawodów będzie znajdowało się na parkingu na końcu Al. Jana Pawła II. Tam umieszczona będzie brama oznaczająca Start i Metę Maratonu, funkcjonował będzie depozyt, a zawodnicy będą mogli skorzystać z toalet i umywalek. W piątek w godzinach 15-20, a w sobotę i niedzielę między 9 a 18 będzie można odebrać pakiet startowy i podjąć próbę pokonania dystansu 42 kilometrów i 195 metrów. Trasa nie będzie konkretnie wytyczona, każdy uczestnik będzie mógł pokonać tę odległość według własnego uznania.

Trasę warto jednak zaplanować z wyprzedzeniem, wykorzystując w tym celu infrastrukturę i ścieżki biegowe, których w Gdańsku nie brakuje. Uczestnicy posiadający numery startowe, będą mogli skorzystać także z punktów odżywczych, umiejscowionych w kilku punktach miasta: przy Ergo Arenie, Operze Bałtyckiej, Stadionie na Letnicy, Targu Węglowym oraz Hali Olivii. W tych punktach będzie można skorzystać z wody, napojów izotonicznych, posilić się bananem czy skorzystać z sanitariatów.

Maraton w wersji hybrydowej na raty, to szansa na skorzystanie z infrastruktury opisanej powyżej, ale dystans można rozłożyć na raty w ciągu trzech dni, pomiędzy 16 a 18 kwietnia.

Ponadto w dniach 3-18 kwietnia Maraton, Bieg na Piątkę oraz Sztafety będzie można przebiec w formule wirtualnej, w dowolnym miejscu na świecie. Będzie można dokonać tego także na raty. Zawodnicy, którzy w takiej formie ukończą imprezę, otrzymają pocztą pamiątkowy medal i koszulkę.

Zapisy dostępne są tutaj:

✅ Maraton: https://zapisy.sts-timing.pl/697/
✅ Sztafeta (4 osoby): https://zapisy.sts-timing.pl/702/
✅ 5 km: https://zapisy.sts-timing.pl/701/

Aktualne wyniki zawodników można sprawdzać tutaj:

✅ Maraton: https://live.sts-timing.pl/vgm2021/
✅ Sztafeta: https://live.sts-timing.pl/vgm2021/sztafeta/
✅ 5 km: https://live.sts-timing.pl/vgm2021/

Czytaj więcej:

Gdańsk Maraton 5.5, czyli wyjątkowa formuła na nietypowe czasy [ZAPISY]

Gdańsk na Piątkę i Sztafeta alternatywą dla Gdańsk Maratonu 5.5

Źródło: oprac. na podstawie https://www.gdanskmaraton.pl/; zdjęcia należą do organizatora wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

New Balance FuelCell SC Elite V3. Pozamiatały rynek butów startowych?

New Balance FuelCell SC Elite V3 to buty startowe na długie dystanse (półmaraton lub maraton). Na dzień tworzenia tej recenzji są to najbardziej zaawansowane technologicznie buty biegowe marki New Balance. Lekkie i oddychające, dopasowujące się do stóp, napędzające bieg dzięki płytce karbonowej, z dużą amortyzacją i obniżonym 4-milimetrowym dropem – wszystko to można poczuć już od pierwszego biegu. Najpierw trzeba jednak sporo wydać, ponieważ buty są drogie. Szukasz szybkich butów do wyścigu na dystansie 21 lub 42 km? Przeczytaj poniższą recenzję i obejrzyj specjalnie przygotowany odcinek wideo. (więcej…)