Gdańsk Maraton 5.5 zapisy
Gdańsk Maraton 5.5, czyli wyjątkowa formuła na nietypowe czasy [ZAPISY]

polecane

Gdańsk Maraton 5.5, czyli wyjątkowa formuła na nietypowe czasy [ZAPISY]

Redakcja
28 marca, 2021
Aktualności

Mijają kolejne tygodnie, a sytuacja dotycząca organizacji masowych imprez sportowych jest wciąż bardzo trudna. Ponadto rozwój wydarzeń na najbliższe miesiące niemożliwy do przewidzenia. Gdański Ośrodek Sportu, jako organizator jednego z cieszących się największą popularnością biegu maratońskiego w Polsce, już teraz chce zapewnić biegaczom możliwość realizacji swoich sportowych celów na 2021 rok. Gdańsk Maraton 5.5 – zorganizowany zostanie w kilku wariantach. W ten sposób każdy uczestnik będzie mógł wybrać opcję, która mu najbardziej pasuje.

Gdańsk Maraton 5.5 zapisy

Ukończenie maratonu to jedno z najtrudniejszych i najambitniejszych zadań, które może postawić przed sobą sportowiec. Każdy maraton jest inny: pod względem pogody, trasy, otoczenia. Zmieniamy się również my sami, uczestnicy. Zupełnie inna i wyjątkowa będzie także tegoroczna edycja – Gdańsk Maraton 5.5.

Maraton w wersji hybrydowej –dzięki tej formule będzie można poczuć atmosferę wielkiego, biegowego święta, jakim jest Gdańsk Maraton. Impreza zaplanowana jest na termin, w którym pierwotnie miały odbyć się tegoroczne zawody, czyli 16-18 kwietnia 2021. Biuro zawodów będzie znajdowało się na parkingu na końcu Al. Jana Pawła II. Biuro zawodów będzie czynne w piątek w godzinach 15-20, a w sobotę i niedzielę między 9 a 18.

Trasa nie będzie konkretnie wytyczona, każdy uczestnik będzie mógł pokonać tę odległość według własnego uznania. Warto jednak zaplanować ją z wyprzedzeniem, wykorzystując w tym celu infrastrukturę i ścieżki biegowe, których w Gdańsku nie brakuje. Uczestnicy posiadający numery startowe, będą mogli skorzystać także z punktów odżywczych, umiejscowionych w kilku punktach miasta: przy Ergo Arenie, Operze Bałtyckiej, Stadionie na Letnicy, Targu Węglowym oraz Hali Olivia. W tych punktach będzie można skorzystać z wody, napojów izotonicznych, posilić się bananem czy skorzystać z sanitariatów.

Gdańsk Maraton 5.5 zapisy

Zawodnicy nie będą klasyfikowani ani nagradzani za najlepszy czas. Biegacze, którzy ukończą Maraton w określonym terminie otrzymają na mecie medal, pamiątkową bawełnianą koszulkę finiszera oraz recovery bag -bawełnianą torbę, zawierającą wodę, izotonik, banana i jabłko.

Przebiegnięty dystans weryfikowany będzie za pomocą zrzutu ekranu z aplikacji lub urządzeń monitorujących trasę, czas i przebytą odległość.

Na identycznych zasadach, w tym samym miejscu, będzie można wystartować w tradycyjnie towarzyszących Gdańsk Maratonowi imprezach: Biegu na Piątkę oraz Sztafecie Maratońskiej. Łączny dystans przebiegnięty przez członków sztafety ma być równy co najmniej maratońskiemu, bez konkretnego podziału odległości do pokonania dla poszczególnych biegaczy.

Maraton w wersji hybrydowej na raty – dystans 42 kilometrów i 195 metrów, korzystając przy tym z infrastruktury opisanej powyżej, będzie można pokonać w rozłożeniu na trzy dni, pomiędzy 16 a 18 kwietnia.

Maraton wirtualny – w dniach 2-18 kwietnia Maraton, Bieg na Piątkę oraz Sztafety będzie można przebiec w formule wirtualnej, w dowolnym miejscu na świecie. Będzie można dokonać tego także na raty. Zawodnicy, którzy w takiej formie ukończą imprezę , otrzymają pocztą pamiątkowy medal i koszulkę.

Gdańsk Maraton 5.5 zapisy

6. Gdańsk Maraton w wersji tradycyjnej – na liście startowej widnieje już blisko 1700 osób. W związku z aktualnymi obostrzeniami niemożliwe jest sprawne przeprowadzenie imprezy w dotychczasowej formule, dlatego tradycyjną wersję 6. Gdańsk Maratonu zdecydowaliśmy się przełożyć na rok 2022. Opłaty startowe wszystkich zarejestrowanych uczestników automatycznie zostają przeniesione na ten termin. Zawodnicy, którzy zdecydują się pozostać na liście startowej 6. Gdańsk Maratonu w 2022 roku, mogą skorzystać z niższej opłaty startowej w imprezie Gdańsk Maraton 5.5.

Gdańsk Maraton 5.5 zapisy

Osoby, które chcą zrezygnować z uczestnictwa, otrzymają zwrot 100 % uiszczonej opłaty. Warunkiem będzie przysłanie e-maila z adresu, z którego nastąpiła rejestracja, zawierającego: imię, nazwisko oraz informację o fakturze i danych na jakie była wystawiona na adres: zwroty@gdanskmaraton.pl. Możliwość uzyskania zwrotu możliwa będzie do dnia 18.04.2021 r.

Opłaty:
Gdańsk Maraton 5.5:

  • dla przenoszących pakiet na 2022 r.: 39 PLN
  • dla nowo zarejestrowanych uczestników: 59 PLN

Sztafety:

  • dla przenoszących pakiet na 2022: 149 PLN
  • dla nowo zarejestrowanych uczestników: 199 PLN

Bieg na Piątkę:

  • dla przenoszących pakiet na 2022: 19 PLN
  • dla nowo zarejestrowanych uczestników: 29 PLN

ZAPISY ⤵⤵⤵

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; Gdańsk Maraton 5.5

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak zacząć biegać lub wrócić do biegania po długiej przerwie?

Takich rad na portalu jeszcze nie było. Tekst jest szczególny choćby z tego powodu, że tworzyłem go w kilku miejscach. Lwią część artykułu napisałem w Turcji, a więc w miejscu oddalonym o 3000 km od mojego domu. Przez ostatnie miesiące trudno było mi biegać, o czym napiszę dokładniej w dalszej części tekst. Ten poradnik jest nieoczywisty i zawiera rady, które raczej nie będą tymi pierwszymi, gdy zapytacie kogoś, jak zacząć biegać. Będą to kwestie, do których trzeba się dokopać. (więcej…)