Wings for Life World Run – znamy już termin 5. edycji

polecane

Wings for Life World Run – znamy już termin 5. edycji

Kamil Nowak
20 października, 2017
Aktualności

Rejestracja na 5. edycję Światowego Biegu Wings for Life wystartowała 10 października o godzinie 13:00. 6 maja 2018 roku w Poznaniu biegacze i uczestnicy na wózkach inwalidzkich po raz kolejny dołączą do globalnego ruchu – wraz z uczestnikami z całego świata rozpoczną ucieczkę przed Samochodami Pościgowymi wyznaczającymi symboliczną linię mety.

Mimo, że do startu Wings for Life World Run 2018 dzieli nas jeszcze 7 miesięcy, to już teraz entuzjaści biegania mogą się zarejestrować na stronie wingsforlifeworldrun.com i zapewnić sobie udział w jubileuszowej edycji. Rejestracja wystartowała 10 października 2017 roku, o godzinie 13:00. Uczestnicy mogą dołączyć do biegu w jednej z oficjalnych lokalizacji lub aktywować aplikację na swoim smarfonie i wyznaczyć sobie wymarzoną trasę (APP Run).

Na starcie pojawią się zarówno debiutanci jak i biegacze-weterani, którzy cyklicznie od 2014 spędzali weekend majowy z Wings for Life World Run. Amatorzy i zawodnicy. Popularni aktorzy, dziennikarze i sportowcy. Biegacze i uczestnicy na wózkach inwalidzkich. Wszystko za sprawą unikalnego formatu. Ruchoma meta pozwala na ukończenie biegu uczestnikom na różnych poziomach zaawansowania – biegnący wolniej zostają wyprzedzeni wcześniej, natomiast zawodowcy mogą biec godzinami. Historia imprezy pokazuje, że ultradystansowaców w Polsce mamy niezwykłych.

fot. Alfred Jurgen Westermeyer

Na przestrzeni czterech edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, Światowy Bieg Wings for Life zmotywował ponad 435 000 osób reprezentujących 193 narodowości do pobiegnięcia w ponad 58 różnych krajach na wszystkich 7 kontynentach.

Rekordy i ciekawostki dotyczące Wings for Life World Run:

  • Bartosz Olszewski znany jako Warszawski Biegacz 07.05.2017 pokonał dystans 88,24 km, wygrał włoską „bitwę o Mediolan” pokonując zwycięzcę 3. edycji – Giorgio Calcaterrę. Bartek zajął drugie miejsce w światowym rankingu;
  • 4. edycję Wings for Life World Run zwyciężył poruszający się na wózku Alan Anderson, który w Dubaju zatrzymał się dopiero za 92 kilometrem;
  • Dominika Stelmach biegowo „podbiła” już trzy kontynenty (wygrała w 2015 r. w Polsce, 2016 r. w Australii, 2017 r. w Ameryce Południowej);
  • W Chile Dominika przebiegła 68,21 km – największy dystans w historii Wings for Life World Run wśród kobiet;
  • Bartosz Olszewski i Dominika Stelmach triumfowali już zwycięstwo 3-krotnie. Pierwsze trofeum wznieśli wspólnie w Poznaniu, w 2015 roku;
  • Tomasz Walerowicz jako jedyny z biegaczy triumfował w tym samym miejscu dwukrotnie. Tomek zwyciężył w Poznaniu 3. i 4. edycję biegu. W 2017 przekroczył barierę 85 kilometrów.

Otwarta rejestracja dostępna jest na stronie: wingsforlifeworldrun.com

Autor: Kamil Nowak, opracowano na podst. informacji prasowej i zdjęć organizatora

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Odzież termoaktywna. Biegacz powinien ją posiadać

Odzież termoaktywna jest niezastąpiona w trakcie treningu, w czasie każdej pogody. Gwarantuje ochronę zarówno podczas deszczu jak i silnego wiatru, gorąca i zimna, dostarczając komfortu. Jednak, czy każdy powinien ją posiadać? (więcej…)