Wings for Life World Run – znamy już termin 5. edycji

polecane

Wings for Life World Run – znamy już termin 5. edycji

Kamil Nowak
20 października, 2017
Aktualności

Rejestracja na 5. edycję Światowego Biegu Wings for Life wystartowała 10 października o godzinie 13:00. 6 maja 2018 roku w Poznaniu biegacze i uczestnicy na wózkach inwalidzkich po raz kolejny dołączą do globalnego ruchu – wraz z uczestnikami z całego świata rozpoczną ucieczkę przed Samochodami Pościgowymi wyznaczającymi symboliczną linię mety.

Mimo, że do startu Wings for Life World Run 2018 dzieli nas jeszcze 7 miesięcy, to już teraz entuzjaści biegania mogą się zarejestrować na stronie wingsforlifeworldrun.com i zapewnić sobie udział w jubileuszowej edycji. Rejestracja wystartowała 10 października 2017 roku, o godzinie 13:00. Uczestnicy mogą dołączyć do biegu w jednej z oficjalnych lokalizacji lub aktywować aplikację na swoim smarfonie i wyznaczyć sobie wymarzoną trasę (APP Run).

Na starcie pojawią się zarówno debiutanci jak i biegacze-weterani, którzy cyklicznie od 2014 spędzali weekend majowy z Wings for Life World Run. Amatorzy i zawodnicy. Popularni aktorzy, dziennikarze i sportowcy. Biegacze i uczestnicy na wózkach inwalidzkich. Wszystko za sprawą unikalnego formatu. Ruchoma meta pozwala na ukończenie biegu uczestnikom na różnych poziomach zaawansowania – biegnący wolniej zostają wyprzedzeni wcześniej, natomiast zawodowcy mogą biec godzinami. Historia imprezy pokazuje, że ultradystansowaców w Polsce mamy niezwykłych.

fot. Alfred Jurgen Westermeyer

Na przestrzeni czterech edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, Światowy Bieg Wings for Life zmotywował ponad 435 000 osób reprezentujących 193 narodowości do pobiegnięcia w ponad 58 różnych krajach na wszystkich 7 kontynentach.

Rekordy i ciekawostki dotyczące Wings for Life World Run:

  • Bartosz Olszewski znany jako Warszawski Biegacz 07.05.2017 pokonał dystans 88,24 km, wygrał włoską „bitwę o Mediolan” pokonując zwycięzcę 3. edycji – Giorgio Calcaterrę. Bartek zajął drugie miejsce w światowym rankingu;
  • 4. edycję Wings for Life World Run zwyciężył poruszający się na wózku Alan Anderson, który w Dubaju zatrzymał się dopiero za 92 kilometrem;
  • Dominika Stelmach biegowo „podbiła” już trzy kontynenty (wygrała w 2015 r. w Polsce, 2016 r. w Australii, 2017 r. w Ameryce Południowej);
  • W Chile Dominika przebiegła 68,21 km – największy dystans w historii Wings for Life World Run wśród kobiet;
  • Bartosz Olszewski i Dominika Stelmach triumfowali już zwycięstwo 3-krotnie. Pierwsze trofeum wznieśli wspólnie w Poznaniu, w 2015 roku;
  • Tomasz Walerowicz jako jedyny z biegaczy triumfował w tym samym miejscu dwukrotnie. Tomek zwyciężył w Poznaniu 3. i 4. edycję biegu. W 2017 przekroczył barierę 85 kilometrów.

Otwarta rejestracja dostępna jest na stronie: wingsforlifeworldrun.com

Autor: Kamil Nowak, opracowano na podst. informacji prasowej i zdjęć organizatora

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GLIDERIDE. Czy warto sięgnąć do kieszeni po 660 zł? [TEST]

ASICS Glideride zostały naszpikowane technologią niczym prom kosmiczny. Liczne systemy odpowiadają za prowadzenie, doznania podczas ruchu czy zużycie energii. Wszystko to sprawia, że nie są to typowe buty do biegania. Czy jest to w 100% ich zaleta, a może w jakiejś części wada? Przedstawiam wnioski płynące z użytkowania tych butów. (więcej…)