bieganieuskrzydla.pl

Wielkie serca uczestników 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

Czerwiec 20, 2017

Podczas sobotniego 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu aż 3158 uczestników dołączyło do akcji charytatywnej „biegnę dla Zuzi”. Dziewczynka również brała udział w zawodach.

 

 

– Po raz kolejny byliśmy partnerem niezwykłego sportowego wydarzenia w stolicy Dolnego Śląska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy biegaczom za udział w akcji charytatywnej na rzecz Zuzi. To ona jest prawdziwą zwyciężczynią i bohaterką tych zawodów! Zapraszam także już teraz do rejestracji na kolejny bieg we Wrocławiu pod naszym patronatem. Będzie to jubileuszowy 35. PKO Wrocław Maraton 10 września – mówi Dominika Cebrat, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

 

Ponad 3 tysiące uczestników półmaratonu przypięło do koszulki kartkę „biegnę dla Zuzi” i pomogło w ten sposób 15-latce, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i porusza się na wózku. Szansą dla dziewczynki na lepsze funkcjonowanie i samodzielne poruszanie się jest operacja rizotomii grzbietowej. Zuzia jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”, a od kilku lat uczestniczy w imprezach biegowych – jest pchana na wózku i na koniec wstaje sama, aby przekroczyć linię mety.

 

Podczas wszystkich zawodów sponsorowanych przez PKO Bank Polski organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 r. odbyło się 287 takich akcji, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 307 beneficjentów kwotą ponad 4 mln zł.

 

Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września 2017 również we Wrocławiu. W zeszłym roku zawodnicy przebiegli na Stadionie AWF Wrocław 2 513 okrążeń. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy wystartują na początku września.

 

Informacja prasowa / opracowanie red. / PKO Bank Polski 

 

3 odpowiedzi na “Wielkie serca uczestników 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu”

  1. Kaśka napisał(a):

    To był super bieg! 🙂 Mega atomosfera

  2. Tomasz napisał(a):

    Świetny bieg dla Zuzi. Super, że Pko ma takie inicjatywy!

  3. gosc napisał(a):

    Było super! Sporo nas było, ale to dobrze. Organizacja też bardzo sprawna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Kawa a bieganie. Czy biegacz powinien ją pić?

Działanie kawy na osoby aktywne fizycznie, to często pojawiający się wątek w biegowym świecie. Powodem takiego stanu rzeczy są badania opowiadające się za pozytywnym oddziaływaniem kofeiny na ciało biegacza, a innymi, które skreślają i wytykają negatywne strony spożywania kawy. Więc, pić kawę, czy raczej jej unikać? 

(więcej…)