Wielkie serca uczestników 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

polecane

Wielkie serca uczestników 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

Kamil Nowak
20 czerwca, 2017
Biegi

Podczas sobotniego 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu aż 3158 uczestników dołączyło do akcji charytatywnej „biegnę dla Zuzi”. Dziewczynka również brała udział w zawodach.

– Po raz kolejny byliśmy partnerem niezwykłego sportowego wydarzenia w stolicy Dolnego Śląska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy biegaczom za udział w akcji charytatywnej na rzecz Zuzi. To ona jest prawdziwą zwyciężczynią i bohaterką tych zawodów! Zapraszam także już teraz do rejestracji na kolejny bieg we Wrocławiu pod naszym patronatem. Będzie to jubileuszowy 35. PKO Wrocław Maraton 10 września – mówi Dominika Cebrat, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

Ponad 3 tysiące uczestników półmaratonu przypięło do koszulki kartkę „biegnę dla Zuzi” i pomogło w ten sposób 15-latce, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i porusza się na wózku. Szansą dla dziewczynki na lepsze funkcjonowanie i samodzielne poruszanie się jest operacja rizotomii grzbietowej. Zuzia jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”, a od kilku lat uczestniczy w imprezach biegowych – jest pchana na wózku i na koniec wstaje sama, aby przekroczyć linię mety.

Podczas wszystkich zawodów sponsorowanych przez PKO Bank Polski organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 r. odbyło się 287 takich akcji, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 307 beneficjentów kwotą ponad 4 mln zł.

Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września 2017 również we Wrocławiu. W zeszłym roku zawodnicy przebiegli na Stadionie AWF Wrocław 2 513 okrążeń. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy wystartują na początku września.

Informacja prasowa / opracowanie red. / PKO Bank Polski 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Kaśka pisze:

    To był super bieg! 🙂 Mega atomosfera

  2. Tomasz pisze:

    Świetny bieg dla Zuzi. Super, że Pko ma takie inicjatywy!

  3. gosc pisze:

    Było super! Sporo nas było, ale to dobrze. Organizacja też bardzo sprawna.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Skuteczne sposoby na nawodnienie biegacza. Co, jak i kiedy pić?

Małymi krokami zbliża się okres wiosennych startów, w którym można przebierać i wybierać najbardziej odpowiadające nam zawody. W grę wchodzi długa lista biegów na 10 km, półmaratonów, maratonów czy biegów górskich. Nie wszyscy biegacze stawiają sobie za cel walkę o życiówkę, niekiedy wystarczy zaliczenie dystansu i szczęśliwe dobiegnięcie do mety. Jednak, aby marzyć o sukcesach trzeba ciężko pracować podczas treningów, zdrowo się odżywiać i dbać o regenerację. Elementem trudnej treningowej układanki jest m.in. nawodnienie organizmu. (więcej…)