7. Nocny adidas Półmaraton Praski
Warszawa: w sobotę półmaraton i bieg na 5 km [ZNAMY TRASY BIEGÓW]

polecane

Warszawa: w sobotę półmaraton i bieg na 5 km [ZNAMY TRASY BIEGÓW]

Tomasz Wołoćko
1 września, 2022
Aktualności

W dniu 3 września (sobota) odbędą się dwa biegi ulicami Warszawy – 7. Nocny adidas Półmaraton Praski i adidas Runners Piątka Praska. Tysiące biegaczy wyruszą na trasy, żeby bić własne rekordy i otrzymać pamiątkowy medal. Jakie utrudnienia w ruchu czekają Warszawę? Jakie są trasy zawodów?

7. Nocny adidas Półmaraton Praski

W tym roku o godz. 20.30 z błoni PGE Narodowego biegacze ruszą na długi i prosty Wał Miedzeszyński – idealny, aby w dobrym tempie pokonywać kolejne kilometry. Dalej ulice stołecznego Gocławia, okolice jeziorka Balaton, a ostatnie kilometry to urokliwa Saska Kępa i meta na błoniach stadionu PGE Narodowego, gdzie będzie także miasteczko biegowe. To dla uczestników gwarancja wygodnego dojazdu komunikacją miejską i po prostu wielki komfort uczestnictwa w biegu.

Błonia stadionu to olbrzymia przestrzeń z łatwością mieszcząca tysiące biegaczy, możliwość zrobienia rozgrzewki tu lub w Parku Skaryszewskim znajdującym się po drugiej stronie al. Zielenieckiej (500 m od startu). W miasteczku biegowym wszystko znajdzie się w zasięgu wzroku – start, meta, depozyty, toalety, prysznice, grawer. A do tego atrakcje dla kibiców i znajomych na czele z food trackami, które zapewnią różnorodne przekąski, idealne na sobotni letni wieczór.

Jaka jest dokładna trasa 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego?

adidas Półmaraton Praski trasa

O godz. 20.30 z błoni PGE Narodowego biegacze ruszą w ul. Zamoyskiego, dalej przez fragment ul. Jagiellońskiej, aby ul. S. Okrzei dostać się na Wybrzeże Szczecińskie. Dalej długi i prosty Wał Miedzeszyński – idealny, aby w dobrym tempie pokonywać kolejne kilometry. Nawrotka na skrzyżowaniu Wału z ul. Kadetów, a następnie ulicą gen. Fieldorfa wbiegamy w Gocław. Dwunasty kilometr to okolice jeziorka Balaton, czyli skręt w ul. gen. Abrahama, a dalej w prawo w ul. Bora Komorowskiego.

adidas Półmaraton Praski utrudnienia w ruchu

Ostatnie kilometry to urokliwa Saska Kępa. Tym razem przez ul. Afrykańską i Lizbońską, a następnie kontynuacja ul. Saską do Zwycięzców i tak lubianej ul. Francuskiej. Potem już tylko Rondo i Aleja Waszyngtona, zbieg z mostu Poniatowskiego na Wybrzeże Szczecińskie i w końcu ulicą Zamoście i Sokolą powrót na Błonia PGE Narodowego, gdzie będzie czekać meta i miasteczko biegowe.

Jaka jest dokładna trasa adidas Runners Piątki Praskiej?

 utrudnienia w ruchu

Start biegu na 5 km będzie pokrywał się z linią startu półmaratonu, ale piątkowicze wystartują jako pierwsi – o godz. 19.30. Spod PGE Narodowego trasa poprowadzi w kierunku ul. Zamoyskiego, po czym skręt w ul. Jagiellońską i ul. S. Okrzei. Dalej długi, prosty fragment Wybrzeżem Szczecińskim aż do Mostu Poniatowskiego.

 utrudnienia w ruchu

Nawrotka pod PGE Narodowym, aby ul. Sokolą dotrzeć na szerokie błonia stadionu, do mety. A potem zasłużony relaks w miasteczku biegowym

Jakie utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Warszawy?

W sobotę 3 września odbędzie się największa impreza biegowa prawobrzeżnej części Warszawy. W adidas Półmaratonie Praskim wystartuje kilka tysięcy biegaczy. Ulice będą zamykane i otwierane sukcesywnie, w ramach przemieszczania się biegaczy. Czyli, gdy ostatni zawodnik biegu przebiegnie, służby będą przywracać normalny ruch na ulicach. Utrudnienia w ruchu pojawią się już przed biegami. Jest to związane z zabezpieczeniem trasy i przygotowaniem ulic. Limit czasu w biegu adidas Runners Piątka Praska wynosi 45 minut, a limit czasu w adidas Półmaratonie Praskim wynosi 3 godziny. Oznacza to, że przez kilka godzin ulice Warszawy będą zamknięte lub zamknięte częściowo.

7. Nocny adidas Półmaraton Praski

Jaki jest sobotni program biegów?

19.00 Rozgrzewka dla uczestników adidas Runners Piątki Praskiej
19.10 Przejście do stref startowych
19.30 Start adidas Runners Piątki Praskiej
19.50 Rozgrzewka dla uczestników adidas Półmaratonu Praskiego
20.05 Przejście do stref startowych
20.25 Start adidas Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach
20.30 Start adidas Półmaratonu Praskiego
21.10 Dekoracja zwycięzców adidas Runners Piątki Praskiej
22.30 Dekoracja zwycięzców adidas Półmaratonu Praskiego
22.45 Dekoracja zwycięzców adidas Półmaratonu Praskiego w kategorii osób z niepełnosprawnościami oraz poruszających się na wózkach aktywnych z napędem bezpośrednim
00.30 Zakończenie imprezy

Półmaraton Praski to największy biegu w Warszawie o nocnym charakterze, który wpisał się na stałe w kalendarz biegów ulicznych. Termin imprezy nie jest przypadkowy – półmaraton na atestowanej trasie w klasie mistrzowskiej międzynarodowej jest dla wielu uczestników próbą generalną przed jesiennymi maratonami. Impreza odbywa się od 2014 roku, z przerwą w czasie pandemii (w latach 2014-2017 jako BMW Półmaraton Praski, w latach 2018-2019 sponsorem tytularnym była polska marka sportowa 4F).

Źródło: opracowano na podstawie: https://www.polmaratonpraski.pl/ fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Magdalena pisze:

    Wszystko fantastycznie ,tylko szkoda ,że jako mieszkanka Saskiej Kępy nie jestem w stanie dojechać do swojego domu . Panowie policjanci kierujący ruchem są całkowicie nie poinformowani .Od 30 minut jestem odsyłana od jednej barykady do drugiej.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak powinna wyglądać rozgrzewka biegacza?

Rozgrzewka to niezwykle istotny element treningu. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka zmniejsza ryzyko doznania kontuzji, przygotowuje całe ciało do wysiłku, jak również poprawia sprawność stawów, wiązadeł i rozgrzewa mięśnie. O to, jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka zapytaliśmy ekspertów z Akademii Treningu Personalnego – Body Mind Experts. (więcej…)