Zapowiedź rywalizacji: 33. PZLA Mistrzostwa Polski w półmaratonie
W niedzielę (24 marca) Półmaraton Warszawski! Utrudnienia w ruchu drogowym

polecane

W niedzielę (24 marca) Półmaraton Warszawski! Utrudnienia w ruchu drogowym

Tomasz Wołoćko
24 marca, 2024
Aktualności

Znamy możliwe utrudnienia w ruchu podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz podczas towarzyszącego New Balance Biegu na Piątkę. Już w niedzielę (24 marca) odbędą się popularne, lubiane i z rekordowymi frekwencjami zawody na dystansie półmaratonu i 5 kilometrów. Rekordowa frekwencja powala, ponieważ listy startowe wypełnione są 20 tys. nazwisk biegaczy i biegaczek. Po 10 latach meta półmaratonu wraca na błonia PGE Narodowego. Start półmaratonu zaplanowano na godz. 11:00. Na krótszy New Balance Bieg na Piątkę zawodnicy wyruszą o godz. 9:30. Planowane są utrudnienia w ruchu. Jak jest trasa biegu? Jakie ulice będą zablokowane lub czasowo zamknięte?

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

– W tym roku czeka na nas zupełnie nowa trasa i rekordowa edycja. Przed pandemią półmaraton warszawski sięgał 12-13 tysięcy. Dzisiaj mamy blisko 14 tysięcy zapisanych biegaczy. Liczba zgłoszeń razem z biegiem na 5 to prawie 20 tysięcy – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji “Maraton Warszawski”.

Trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie szybka

Trasa 18. Półmaraton Warszawski jest już znana. Zawodnicy startują z mostu Poniatowskiego. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego docieramy do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta biegniemy w kierunku Żoliborza. Najdłuższa długa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegamy na drugą stronę Wisły. Finiszować będziemy na Pradze – przy alei Zielenieckiej i stacji Warszawa Stadion.

Warto pamiętać, że Półmaraton Warszawski jest wydarzeniem o dużym znaczeniu dla miasta, promującym zdrowy styl życia i wspólnotę sportową. Mimo że mogą wystąpić pewne niedogodności w ruchu, warto wesprzeć uczestników i cieszyć się atmosferą sportowej rywalizacji. Jednakże, planując swoje wyjście, miejmy na uwadze utrudnienia w ruchu i dostosujmy tego dnia nasze plany podróży.

W miarę jak biegacze będą przemieszczać się przez trasę, pojawią się kolejne utrudnienia w ruchu na różnych ulicach miasta. Szczególnie dotknięte będą obszary w pobliżu tras biegu, gdzie ruch może być kontrolowany lub przekierowany. Dla kierowców poruszających się w niedzielę 24 marca będą istniały pewne alternatywy, aby uniknąć korków i opóźnień. Zamiast kierować się w stronę trasy biegu można rozważyć korzystanie z tras bocznych lub omijanie obszarów dotkniętych imprezą. Warto również rozważyć korzystanie z komunikacji miejskiej lub roweru, jeśli to możliwe.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

Wraz z 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim 24 marca wystartuje również New Balance Bieg na Piątkę. O godzinie 9:30, biegacze rozpoczną zmagania na moście Poniatowskiego, dalej trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich aż do Ronda De Gaulle’a – piątkowicze przetrą szlaki półmaratończykom. Na rondzie biegacze zrobią nawrotkę. Wybrzeżem Szczecińskim oraz ulicą Siwca skierują się w stronę mety usytuowanej na błoniach PGE Narodowego.

Utrudnienia w ruchu podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski 

START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

New Balance Bieg na Piątkę

9:15 – Przedbiegowa rozgrzewka
9:27 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na 5 km
9:30 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 9:45 – Finisz pierwszych zawodników
10:15 – Zamknięcie trasy

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Więcej informacji o nadchodzącym biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com/informator/

Informator drogowy dla Mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ fot. Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Hoka Carbon X 3 – zacznij przygodę z płytką karbonową

Hoka Carbon X 3 to pierwsze buty do biegania z płytką karbonową, w jakich trenowałem. Buty z segmentu treningowo-startowych, na twarde nawierzchnie, zaprojektowane na szerokiej i stabilnej podeszwie, z komfortową amortyzacją – z uwagi na te cechy sądzę, że może być to dobra opcja dla osób, które chcą wejść w świat karbonu w obuwiu do biegania. Poniżej szczegółowo opisałem moje wrażenia – z jednej strony bardzo pozytywne, z drugiej zaś… sami przeczytajcie! (więcej…)