Przed nami V RAFAKO Półmaraton Racibórz 2019
Przed nami V RAFAKO Półmaraton Racibórz 2019!

polecane

Przed nami V RAFAKO Półmaraton Racibórz 2019!

Edward Królikowski
sierpień 14, 2019
Aktualności

Przygotowania do V RAFAKO Półmaraton Racibórz trwają w najlepsze. Wzorem poprzedniej edycji, start półmaratonu umiejscowiony zostanie na bieżni stadionu lekkoatletycznego.

Przed nami V RAFAKO Półmaraton Racibórz 2019

Cztery poprzednie edycje RAFAKO Półmaratonu Racibórz okazały się niemałym sukcesem, zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym. Liczne, pozytywne głosy uczestników wydarzenia, relacje mediów ogólnopolskich portali biegowych, a także przyznane nagrody świadczą o wysokiej klasie tego sportowego święta.

– Już niedługo odbędzie się V edycja półmaratonu. Chcemy, aby było to wydarzenie szczególne, nie tylko w kalendarzu raciborskich imprez, ale na sportowej mapie Polski. Ogromnie cieszą nas pozytywne opinie, jakie słyszeliśmy po poprzednich edycjach. Licznie uczestniczyli w nim biegacze z całej Polski, a nawet z zagranicy. Raciborski półmaraton to naprawdę ważna i ciekawa ogólnopolska impreza, a co za ty idzie, bardzo dobra promocja naszego miasta. Mimo zaistniałych niedawno zmian kadrowych, mam nadzieję, że także i tym razem to wspaniałe sportowe święto odbędzie się we niezwykłej atmosferze, a jego uczestnicy będą zadowoleni – mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Paweł Król.

21 097,5 m – dokładnie tyle do pokonania będą mieli zawodnicy, którzy pierwszego dnia września wystartują w V RAFAKO Półmaraton Racibórz. Bieg od pierwszej edycji przyciąga amatorów biegania z całej Europy, a nawet gorącej Afryki. Dotąd listy startowe zapełniały się długo przed wyznaczonym terminem. Zapisy już trwają, zatem kto pierwszy, ten wystartuje w raciborskim półmaratonie. Przy czym, należy pamiętać, że o starcie nie decyduje data zapisu, a opłacony pakiet startowy.

Czy znana jest już trasa półmaratonu? Start i meta ulokowane będą na stadionie miejskim, a cały teren Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie do dyspozycji zawodników oraz kibiców. Nowa trasa wymagała nowego atestu PZLA, więc w zeszłym roku Marek Tokarczyk, na specjalnie skalibrowanym rowerze przemierzył dystans, by zawodnicy mogli bić rekordy na 21 097,5 m.

Na razie bardzo lakonicznie ;)Zapisy na V RAFAKO Półmaraton Racibórz już są otwarte.Poniżej link do zapisów – jeszcze ciepły 😉 https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4934Zapraszamy !!!

Opublikowany przez 4Biegi Racibórz Piątek, 24 maja 2019

Już 1 września, zawodnicy przemierzać będą centralne ulice Raciborza. Uczestnicy pobiegną następującymi ulicami: Zamkowa, Armii Krajowej, Odrzańska, Chopina, Gimnazjalna, Londzina, Różyckiego, Dąbrowskiego, Stalmacha, Boh. Westerplatte, Michejdy, Mariańska, Ocicka, Słowackiego, Miarki, Wojska Polskiego, Wileńska, Warszawska, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Wczasowa, Warszawska, Pl. Konst. 3 Maja, Opawska, Nowa, Mickiewicza, Szewska, Piwna, Basztowa, Głowackiego, Kolejowa, Sejmowa, Drzymały, Podwale, Batorego, pl. Dominikański, Rynek, Chopina. Tak będą wyglądały dwie pętle. Końcówka biegu z ul. Kolejowej prowadzić będzie w ul. Piaskową i wałami wzdłuż rzeki Odry i wróci do ul. Zamkowej.

Zawodnicy wystartują z bieżni raciborskiego stadionu miejskiego. Finiszować będą w miasteczku biegowym, które ulokowane będzie nieopodal aquaparku H2Ostróg. W budynku pływalni mieścić się będzie biuro zawodów, szatnie i prysznice. Natomiast cały teren OSiRu zamieni się w jedno wielkie miasteczko biegowe z atrakcjami dla całych rodzin i kibiców.

Każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal. Nagrody główne w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn: I miejsce – 2000 zł II miejsce – 1500 zł III miejsce – 1000 zł. Nagrody w klasyfikacji: Najlepszy Polak, Najlepsza Polka I miejsce – 2000 zł II miejsce – 1500 zł III miejsce – 1000 zł.

Rekord RAFAKO Półmaratonu Racibórz kat. M – 1000 zł Rekord RAFAKO Półmaratonu Racibórz kat. K – 1000 zł. Ponadto będą przyznawane nagrody w klasyfikacji najszybsza Raciborzanka i najszybszy Raciborzanin w ramach Mistrzostw Raciborza w Półmaratonie

Podobnie jak w trakcie poprzednich edycji, także i tym razem odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty, Najlepszy Polak i Najlepsza Polka.

Start zawodników nastąpi z bieżni stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Zamkowej o godz. 10.00.

Biuro Zawodów będzie się mieściło na terenie krytej pływalni H2Ostróg w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4, natomiast miasteczko biegacza na terenie parkingu przed H2Ostróg.

Biuro zawodów będzie czynne w dniach:
31.08.2019 r. w godzinach 16.00-20.00
01.09.2019 r. w godzinach 7:00 – 9:00

Źródło: informacja prasowa; Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Matusik/Adventure Media

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin Fenix 6 Pro Solar. Czy wszystko mi odpowiada? TEST

Garmin Fenix 6 Pro Solar to jeden z premierowych zegarków zaprezentowanych w połowie 2020 roku. Ucieszyłem się na wiadomość o tym, że będę mógł przetestować ten model z pierwszej partii urządzeń wysłanej do Polski, i praktycznie z miejsca przystąpiłem do pracy. Fenix 6 Pro jest niebywale zaawansowanym zegarkiem, który w pewien sposób poszerza horyzonty - nie tylko sportowe, ale także życia codziennego. Niestety, aby stać się jego właścicielem trzeba wydać dużą kwotę. Czy warto wygospodarować na niego prawie 4000 złotych? Czy funkcje sportowe spodobały mi się podczas biegania? (więcej…)