Przed nami V RAFAKO Półmaraton Racibórz 2019
Przed nami V RAFAKO Półmaraton Racibórz 2019!

polecane

Przed nami V RAFAKO Półmaraton Racibórz 2019!

Edward Królikowski
14 sierpnia, 2019
Aktualności

Przygotowania do V RAFAKO Półmaraton Racibórz trwają w najlepsze. Wzorem poprzedniej edycji, start półmaratonu umiejscowiony zostanie na bieżni stadionu lekkoatletycznego.

Przed nami V RAFAKO Półmaraton Racibórz 2019

Cztery poprzednie edycje RAFAKO Półmaratonu Racibórz okazały się niemałym sukcesem, zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym. Liczne, pozytywne głosy uczestników wydarzenia, relacje mediów ogólnopolskich portali biegowych, a także przyznane nagrody świadczą o wysokiej klasie tego sportowego święta.

– Już niedługo odbędzie się V edycja półmaratonu. Chcemy, aby było to wydarzenie szczególne, nie tylko w kalendarzu raciborskich imprez, ale na sportowej mapie Polski. Ogromnie cieszą nas pozytywne opinie, jakie słyszeliśmy po poprzednich edycjach. Licznie uczestniczyli w nim biegacze z całej Polski, a nawet z zagranicy. Raciborski półmaraton to naprawdę ważna i ciekawa ogólnopolska impreza, a co za ty idzie, bardzo dobra promocja naszego miasta. Mimo zaistniałych niedawno zmian kadrowych, mam nadzieję, że także i tym razem to wspaniałe sportowe święto odbędzie się we niezwykłej atmosferze, a jego uczestnicy będą zadowoleni – mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Paweł Król.

21 097,5 m – dokładnie tyle do pokonania będą mieli zawodnicy, którzy pierwszego dnia września wystartują w V RAFAKO Półmaraton Racibórz. Bieg od pierwszej edycji przyciąga amatorów biegania z całej Europy, a nawet gorącej Afryki. Dotąd listy startowe zapełniały się długo przed wyznaczonym terminem. Zapisy już trwają, zatem kto pierwszy, ten wystartuje w raciborskim półmaratonie. Przy czym, należy pamiętać, że o starcie nie decyduje data zapisu, a opłacony pakiet startowy.

Czy znana jest już trasa półmaratonu? Start i meta ulokowane będą na stadionie miejskim, a cały teren Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie do dyspozycji zawodników oraz kibiców. Nowa trasa wymagała nowego atestu PZLA, więc w zeszłym roku Marek Tokarczyk, na specjalnie skalibrowanym rowerze przemierzył dystans, by zawodnicy mogli bić rekordy na 21 097,5 m.

Na razie bardzo lakonicznie ;)Zapisy na V RAFAKO Półmaraton Racibórz już są otwarte.Poniżej link do zapisów – jeszcze ciepły 😉 https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4934Zapraszamy !!!

Opublikowany przez 4Biegi Racibórz Piątek, 24 maja 2019

Już 1 września, zawodnicy przemierzać będą centralne ulice Raciborza. Uczestnicy pobiegną następującymi ulicami: Zamkowa, Armii Krajowej, Odrzańska, Chopina, Gimnazjalna, Londzina, Różyckiego, Dąbrowskiego, Stalmacha, Boh. Westerplatte, Michejdy, Mariańska, Ocicka, Słowackiego, Miarki, Wojska Polskiego, Wileńska, Warszawska, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Wczasowa, Warszawska, Pl. Konst. 3 Maja, Opawska, Nowa, Mickiewicza, Szewska, Piwna, Basztowa, Głowackiego, Kolejowa, Sejmowa, Drzymały, Podwale, Batorego, pl. Dominikański, Rynek, Chopina. Tak będą wyglądały dwie pętle. Końcówka biegu z ul. Kolejowej prowadzić będzie w ul. Piaskową i wałami wzdłuż rzeki Odry i wróci do ul. Zamkowej.

Zawodnicy wystartują z bieżni raciborskiego stadionu miejskiego. Finiszować będą w miasteczku biegowym, które ulokowane będzie nieopodal aquaparku H2Ostróg. W budynku pływalni mieścić się będzie biuro zawodów, szatnie i prysznice. Natomiast cały teren OSiRu zamieni się w jedno wielkie miasteczko biegowe z atrakcjami dla całych rodzin i kibiców.

Każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal. Nagrody główne w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn: I miejsce – 2000 zł II miejsce – 1500 zł III miejsce – 1000 zł. Nagrody w klasyfikacji: Najlepszy Polak, Najlepsza Polka I miejsce – 2000 zł II miejsce – 1500 zł III miejsce – 1000 zł.

Rekord RAFAKO Półmaratonu Racibórz kat. M – 1000 zł Rekord RAFAKO Półmaratonu Racibórz kat. K – 1000 zł. Ponadto będą przyznawane nagrody w klasyfikacji najszybsza Raciborzanka i najszybszy Raciborzanin w ramach Mistrzostw Raciborza w Półmaratonie

Podobnie jak w trakcie poprzednich edycji, także i tym razem odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty, Najlepszy Polak i Najlepsza Polka.

Start zawodników nastąpi z bieżni stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Zamkowej o godz. 10.00.

Biuro Zawodów będzie się mieściło na terenie krytej pływalni H2Ostróg w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4, natomiast miasteczko biegacza na terenie parkingu przed H2Ostróg.

Biuro zawodów będzie czynne w dniach:
31.08.2019 r. w godzinach 16.00-20.00
01.09.2019 r. w godzinach 7:00 – 9:00

Źródło: informacja prasowa; Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Matusik/Adventure Media

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wybieramy plecak dla biegacza. Przegląd oferty producentów

Jaki plecak dla biegacza będzie odpowiedni? Na jakie funkcje zwrócić uwagę? Czy biegane dystanse mają znaczenie? Na te, jak i kilka innych kluczowych pytań odpowiadamy w tym poradniku oraz prezentujemy ciekawe plecaki do biegania wybranych producentów. Zobacz tę listę. (więcej…)