IV RAFAKO Półmaraton Racibórz – święto raciborskiego sportu już za nami

polecane

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz – święto raciborskiego sportu już za nami

Kamil Nowak
27 sierpnia, 2018
Aktualności

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz, który odbył się 26 sierpnia, ukończyło 704 zawodników. Rywalizację open wygrali Kenijczycy wraz z Polakami. Najlepszymi Polakami zostali: Tomasz Grycko i Aleksandra Brzezińska. Trasa zawodów prowadziła ulicami Raciborza, a bieg główny poprzedził Mini RAFAKO Półmaraton, z którego dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację 10- letniej Natalki.

Półmaraton Racibórz 2018: pomimo deszczu i chłodu atmosfera była wspaniała, organizacja doskonała, a klimat niepowtarzalny – takie słowa najczęściej padały z ust biegaczy

Przygotowania do największego sportowego święta w Raciborzu trwały długo przed rozpoczęciem biegu. W tym roku organizatorzy wprowadzili trochę zmian. Zawodnicy wybiegli z bieżni nowo wyremontowanego stadionu miejskiego, a finiszowali nieopodal bramy wjazdowej na teren aquaparku H2Ostróg. Na korytarzach krytej pływalni mieściło się biuro zawodów oraz zaplecze biegu. Po wyczerpującej trasie biegacze mogli relaksować się w aquaparku i strefie SPA. Miasteczko biegowe znajdowało się przed biurem zawodów. Tam odbywały się liczne atrakcje dla całych rodzin. Kto w tym dniu wziął udział w imprezie, na nudę narzekać nie mógł. Dodano również nową kategorię, czeki o takie samej wartości jak w kat. Open otrzymali najlepsi Polacy. Do wyboru były także pakiety (standard lub premium).

Trasa należała do stosunkowo płaskich, ponieważ biegła głównie ulicami miasta. Startujący mieli okazję nie tylko bić rekordy życiowe, ale zwiedzić zakątki Raciborza. Organizatorzy zadbali również, aby punkty nawadniania i odżywiania były dobrze zaopatrzone i sprawnie obsługiwane przez prawie 200 wolontariuszy. Na trasie rozstawione były kurtyny wodne, w pogotowiu pomoc medyczna oraz pilot, który wskazywał drogę biegaczom. Niemal na każdym kilometrze kibice głośno dopingowali biegaczy. Po dotarciu do mety, medal budził wiele emocji. Nie był to zwykły krążek, a ostatnia część projektu 4Biegi Racibórz. Osoby, które brały udział we wszystkich zawodach projektu walczyły jeszcze o Grand Prix Raciborza.

Na mecie czekała na biegaczy wspaniała nagroda – pamiątkowy medal 

Najlepsza trójka zawodników wśród mężczyzn to: ROP Abel Kibet (I m), MWETICH Silas (II m), Tomasz Grycko (III m)
Najszybsze kobiety, to: Aleksandra Brzezińska (I m), MATEBO Ruth Chemisto (II m), Ewelina Paprocka (III m)

Po rozdaniu nagród, nadeszła chwila, na którą czekali wszyscy zawodnicy- losowanie nagrody głównej Toyoty Aygo. Nowym właścicielem samochodu został Łukasz Przybyła.

Źródło; informacja prasowa;  Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie w upale. Jak przetrwać żar tropików?

Bieganie w upale przypomina trening w piekarniku. Aktywność fizyczna w temperaturach dochodzących w cieniu do 30 stopni Celsjusza przestaje być już dobrą zabawą i przeradza się w rzeź. Na co zwracać uwagę i jak biegać, gdy z nieba leje się żar? Czy bieganie w wysokich temperaturach może być niebezpieczne? (więcej…)