The Night Mile
The Night Mile – impreza biegowa napędzana przez adidas [ZAPISY, INFO]

polecane

The Night Mile – impreza biegowa napędzana przez adidas [ZAPISY, INFO]

Redakcja
16 września, 2019
Aktualności

Już 19 października w stolicy odbędzie się The Night Mile – wyjątkowa impreza biegowa napędzana przez adidas. To okazja, by zmierzyć się z dystansem 1 mili (1609 m), złamać najlepszy czas na 100 metrowym odcinku specjalnym trasy, ale przede wszystkim dobrze się bawić przy bicie, który podyktują zaproszeni Dj-e. Natomiast po biegu wszyscy doładują baterie na after party rozkręcanym w Elektrowni Powiśle.

The Night Mile

The Night Mile to impreza biegowa jakiej jeszcze nie było. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – możliwość pobicia życiówki na dystansie jednej mili lub szansę, by postawić pierwsze kroki na starcie atestowanego biegu. A wszystko to pod osłoną zmroku, by poczuć energię budzącego się do nocnego życia miasta.

Start i meta biegu zlokalizowane będą na terenie kompleksu Elektrownia Powiśle. Następnie biegacze spróbują swoich sił na odcinku, który połączy dwie strony Warszawy – trasa biegu poprowadzi przez Most Świętokrzyski. Ostatnie 100 metrów to odcinek specjalny, na którym będzie można wykręcić jeszcze lepszy wynik. Po biegu odbędzie się after party w industrialnym otoczeniu Elektrowni Powiśle. O oprawę muzyczną całej imprezy zadbają Dj-e Michał Ziętara i ZuzaOK.

The Night Mile

The Night Mile to impreza biegowa tworzona w duchu eko-friendly. Po raz kolejny, adidas podejmuje inicjatywy na rzecz ekologii i zapobiegania zanieczyszczeniom, kontynuując działania znane m.in. ze współpracy z fundacją Parley na rzecz oczyszczania oceanów.

Podczas całego wydarzenia ograniczone zostanie zużycie plastiku – uczestnicy proszeni są o zabranie własnych bidonów wielokrotnego użytku. W całej strefie będzie obowiązywać segregacja odpadów. Środki zebrane z opłat startowych w całości wesprą Fundację alter eko, której celem jest działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta. W pakiecie startowym znajdzie się m.in. torba z recyklingowanych butelek. Koszt udziału w biegu wynosi 29 zł. Liczba miejsc jest limitowana.

W skład pakietu startowego wchodzą:

  • numer startowy;
  • dedykowana koszulka adidas;
  • eko torba wykonana z recyklingu plastikowych butelek;
  • świecąca biegowa opaska.

ROZKŁAD JAZDY THE NIGHT MILE:
kiedy: 19.10.2019
gdzie: Elektrownia Powiśle
19:00 Otwarcie imprezy i punktu depozytów

19:45 Rozgrzewka
20:30 Start biegu
21:00 After Party

WYDAWANIE PAKIETÓW W SKLEPIE BIEGACZA POWIŚLE
18.10 piątek: 16-20:00
19.10 sobota: 10-19.30

Wszystkie osoby, które chciałyby przygotować się do startu w The Night Mile mogą wziąć udział w bezpłatnych treningach w adidas Runners Warsaw przy ul. Solec 38. To część globalnej społeczności, która łączy biegaczy z całego świata. W Warszawie każdy ma możliwość spróbowania różnych aktywności – od treningów biegowych, poświęconych sile biegowej, technice, szybkości przez treningi ogólnorozwojowe. Zajęcia mają różne poziomy zaawansowania, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, mogą zacząć od typowo amatorskich zajęć “My first run”. W ramach przygotowań do The Night Mile, trenerzy adidas Runners Warsaw stworzyli specjalny plan treningowy, który pozwoli pewnie i bezpiecznie wystartować w biegu.

Zapisy na bieg prowadzone są przez stronę internetową: https://arthenightmile.pl/

Głównym sponsorem wydarzenia jest Sklep Biegacza.

Źródło: informacja prasowa; fot. adidas / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Dwa tygodnie przed półmaratonem – to musisz wiedzieć

Do startu w półmaratonie zostały dwa tygodnie. Co jeszcze można zrobić, a czego lepiej unikać? Na ile dni wcześniej pobiec ostatni mocny akcent? Czy można wprowadzić zmiany w diecie w tym okresie? I pytanie klucz: czy jest jeszcze szansa na poprawę biegowej formy, gdy stan wytrenowania jest niewystarczający? O przygotowaniach do półmaratonu opowiada Krzysztof Szymanowski – instruktor lekkiej atletyki, długodystansowiec z rekordem życiowym w półmaratonie 1:09:58. (więcej…)