Druga część testu staników sportowych firmy Moving Comfort. Skupimy się tutaj na recenzji stanika Rebound Racer oraz podsumowaniu całego testu, który dotyczył również modeli Urban X-Over i Uplift Crossback. Jak wypadły staniki sportowe w naszym teście i czy faktycznie są takie rewelacyjne? Odpowiedzi poniżej.
Pierwszą część recenzji znajdziesz tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/moving-comfort-staniki-sportowe-biegania/
Moving Comfort, Rebound Racer
Moving Comfort, Rebound Racer
Ponownie zaglądamy na stronę www firmy Moving Comfort, gdzie wyczytujemy, że stanik sportowy: „Rebound Racer to bogate wzornictwo i ciekawa paleta kolorystyczna. Tkanina w obrębie miseczek ma ograniczoną rozciągliwość, aby podtrzymać biust nawet podczas aktywności, generujących duże wstrząsy. Podczas wzmożonego wysiłku optymalną wentylację zapewnia materiał DriLayer® Powermesh, znajdujący się z tyłu biustonosza. Regulowane z przodu ramiączka pozwalają w łatwy i szybki sposób dopasować biustonosz do swoich potrzeb. Elastyczne zapięcie na plecach pomaga w wymodelowaniu sylwetki. Cechy: Bezszwowe miseczki uszyte z jednego kawałka tkaniny o ograniczonej rozciągliwości zapewniają maksymalne podtrzymywanie i wymodelowanie biustu; optymalna oddychalność dzięki wkomponowanemu z tyłu materiałowi DriLayer® Powermesh; regulowane z przodu ramiączka z ukrytym zapięciem typu hook-and-loop zapewniają odpowiednie dopasowanie; elastyczne i miękkie zapięcie na plecach daje dodatkowe wsparcie; dopasowany hermetycznie/kompresyjny.
Nasze ustalenia – test.
Ten model wykonano w inny sposób, niż dwa pozostałe. Wierzchnia warstwa materiałowa podzielona została na dwie części. Pierwsza w 86% składa się z poliestru i 14% spandexu, druga to 80% poliestru i 20% spandexu. Natomiast podszewka, to aż trzy strefy. Jedna z nich to 93% poliestru i 7% spandexu, druga to 79% nylonu i 21% spandexu, trzecia to 100% poliestru. Ten stanik sportowy nie ma gąbkowych miseczek. Wyglądem przypomina top. Testujemy model w kolorystyce różowo-szarej, gdzie znaczna część, to tkanina w różowe prążki. Po bliższym przyjrzeniu się materiałowi widać, że nie jest on jednak taki jak się wydaje na pierwszy rzut oka, znajdują się na nim krzyżowe wzory. Ten model posiada dużą gamę kolorystyczną, między innymi czerwoną, szarą i niebieską. Większa część zewnętrznej strony biustonosza wyszyta jest z mocnego i sztywnego, aczkolwiek rozciągliwego materiału. Na jego tylnej stronie znajduje się dodatkowo materiał o siateczkowym wyglądzie. Biustonosz posiada mnóstwo przeszyć. Ramiączka z przodu są dość wąskie, które jednak dalej idąc stają się szersze. Są bardzo przyjemne, sprawiają wrażenie „puszystych”. Zastosowano w tym modelu bardzo ciekawą opcję ich regulacji poprzez „rzepy”. Zapięcie z tyłu, to klasycznie stosowane haczyki mające trzy rzędy zapinek. Całość bardzo starannie wykonana. Zakładany przez głowę.
Stanik po założeniu idealnie dopasowuje się do ciała. Tkanina przylega jak druga skóra. Jest bardzo wygodny, a zarazem trzyma biust. Podoba nam się rozwiązanie dotyczące regulacji ramiączek, metoda ta jest po prostu wygodna. Po wielu godzinach noszenia, stanik nadal sprawiał odczucie niewyczuwalnego. Nic się nie wpija i nie uwiera ciała. Zapięcie i rozpięcie go jest łatwe do wykonania. Jednak przełożenie przez głowę wymaga mocnego naciągnięcia materiału. Wygląd biustonosza jest atrakcyjny, bardzo dziewczęcy. Trochę bardziej niż poprzednie modele spłaszcza piersi, mimo tego biust ładnie się prezentuje. Przy spokojnym i wolnym biegu, w czasie ćwiczeń na siłowni dobrze się sprawdza. Nic się nie przesuwa, ani nie spada, ale mocne i dynamiczne ruchy spowodowały już delikatne falowanie piersi (testerka – 75D). Cena tego modelu to 149 zł brutto (27.11.2015).
Podsumowanie i opinia
Nasza ocena wystawiona jest w skali 4-stopniowej. Pod uwagę wzięliśmy cztery cechy produktów, gdzie za każdą można uzyskać maksymalnie jeden punkt. Te właściwości to:
– wygląd,
– funkcjonalność,
– odprowadzanie wilgoci,
– wygoda.
Urban X-Over: ocena – 3,25 (wygląd -1, funkcjonalność – 1, odprowadzanie wilgoci – 1, wygoda – 0,25).
Uplift Crossback: ocena – 4,0 (wygląd – 1, funkcjonalność – 1, odprowadzanie wilgoci – 1, wygoda -1).
Rebound Racer: ocena – 3,25 (wygląd – 0,75, funkcjonalność – 0,5, odprowadzanie wilgoci – 1, wygoda – 1).
Modele Urban X-Over i Rebound Racer, otrzymały od nas ocenę 3,25, natomiast Uplift Crossback 4. Przyznanie pełnej punktacji nie oznacza jednak, że ten stanik sportowy jest całkowicie pozbawiony wad. Kiedy jednak spojrzymy na kryterium przyznawania punktów, zauważymy różnice czyli to, w czym dany model jest trochę lepszy lub trochę gorszy od pozostałych. Wszystkie je łączy krzyżowy sposób rozmieszczenia ramiączek na plecach. Z pewnością rozkłada to ciężar utrzymania biustu i wymusza prawidłową postawę, co uznajemy za zaletę. Wielki plus przyznajemy także za odprowadzanie wilgoci od skóry, które sprawdza się świetnie we wszystkich modelach. Jeśli chodzi o sposób zakładania staników, naszym zdaniem o wiele bardziej wygodne byłyby dwa zapięcia: na klasycznej wysokości oraz drugie na linii łopatek. Po pierwsze, udogodniłoby to ich zakładanie i zdejmowanie. Po drugie, przedłużyłoby żywotność produktów, bowiem nie byłoby potrzeby rozciągania za każdym razem materiału, aby móc przełożyć stanik przez głowę.
Jeśli i Wy stosujecie staniki sportowe Moving Comfort, bardzo prosimy o Wasze opinie na ich temat. Czekamy na Wasze wpisy.
Dziękuję za tekst.
Szczerze mówiąc nie wypróbowywałam tych staników, może inspiracja na przyszłość 😉 Teraz mam yajlee, sprawdza się świetnie, doskonale trzyma (co jest ważne przy moich dużych piersiach), ale może kupię ten na zmianę 😉