adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym
adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym. Czy chcesz pomóc?

polecane

adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym. Czy chcesz pomóc?

Redakcja
31 maja, 2019
Aktualności

W 2018 roku adidas we współpracy z fundacją Parley przeznaczył na edukację młodzieży 1 milion dolarów zebranych podczas akcji Run For The Oceans. W tym roku rzuca kolejne wyzwanie – za każdy przebiegnięty kilometr rejestrowany przez aplikację Runtastic między 8 a 16, marka przekaże $1 na Parley Ocean School – w tym roku cel to $1.5 miliona.

adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym

W 2018 roku adidas, pod hasłem Run For The Oceans, zainicjował globalny ruch, jednoczący biegaczy z całego świata, którzy biegając zebrali 1 milion dolarów dla fundacji Parley for the Oceans. Dotychczas zebrane pieniądze, za pośrednictwem programu Parley Ocean School, pomogły w bezpośrednim kształceniu ponad 100 tysięcy młodych osób oraz ich rodzin, zamieszkujących najbardziej zanieczyszczone tereny na wybrzeżach i jednocześnie najmniej świadomych zagrożeń.

W tym roku, adidas zwiększa tempo! Kampania zjednoczy jeszcze więcej biegaczy, w większej ilości lokalizacji niż wcześniej, a tegoroczny cel został podniesiony do kwoty 1,5 miliona dolarów. Każdy dolar przyczyni się do rozwoju programu Parley Ocean School i uruchomienia platformy (Parley youth activist platform), która pozwoli uczniom nabyć odpowiednie umiejętności, narzędzia i wiedzę niezbędną do ochrony oceanów. Platforma ruszy już 8 czerwca pod adresem www.parley.tv.

adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym

Dzięki współpracy adidas x Parley, z brzegów plaż zostały zebrane ogromne ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Od 2015 roku marka przekształca Ocean Plastic w odzież sportową. Przy użyciu nici powstałej z recyklingowanego plastiku, do tej pory uszyto 5 milionów par butów, a w tegorocznej kolekcji marka wyprodukuje ich aż 11 milionów. W czerwcowej linii Parley pojawi się model Alphabounce+, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wsparciu i komforcie. But idealnie dopasowuje się do stopy dzięki zoptymalizowaniu systemu sznurowania. W skład kolekcji wchodzi pełna gama odzieży sportowej, której część została wyprodukowana w technologii Parley Pro-Dye, tworzące unikalny w każdym detalu wzór na materiale. W stylowej i ekologicznej linii znajdziemy m.in. męskie spodenki Parley 4KRFT i damskie Parley Believe This Tight, oba produkty wykonane zostały z co najmniej 75% nici przetworzonych plastikowych odpadów. adidas ambitnie dąży do wyeliminowanie poliestru ze swoich wszystkich produktów do roku 2024.

Chcąc wesprzeć inicjatywę adidas x Parley wystarczy pobrać darmową aplikację Runtastic i dołączyć do wyzwania Run For The Ocean. Rejestrując się i biegając między 8 a 16 czerwca zamieniamy każdy przebiegnięty kilometr na 1$, który adidas przekaże na Parley Ocean School (do kwoty 1,5 mln $).

adidas Runners Warsaw będzie również gospodarzem imprezy lokalnej o czym więcej informacji już wkrótce.

Źródło: informacja prasowa; fot. adidas

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wahania masy ciała a cellulit, nadmiar skóry i rozstępy. Jak z nimi walczyć?

W czasie całego życia nasza waga mniej lub bardziej się zmienia. Czasem chudniemy, by za chwilę znów przytyć. Takie zachowanie organizmu może być spowodowane różnymi czynnikami, m.in. problemami zdrowotnymi czy stresem. Inaczej ma się sprawa, jeśli wahania wagi są efektem świadomej decyzji i pracy – na przykład poprzez regularne treningi biegowo-siłowe. Ważne, by w tych dążeniach nie stracić kontroli nad prawidłową masą ciała, a krępujące problemy skórne trzymać z daleka. Jak tego wszystkiego dokonać? (więcej…)