adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym
adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym. Czy chcesz pomóc?

polecane

adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym. Czy chcesz pomóc?

Redakcja
31 maja, 2019
Aktualności

W 2018 roku adidas we współpracy z fundacją Parley przeznaczył na edukację młodzieży 1 milion dolarów zebranych podczas akcji Run For The Oceans. W tym roku rzuca kolejne wyzwanie – za każdy przebiegnięty kilometr rejestrowany przez aplikację Runtastic między 8 a 16, marka przekaże $1 na Parley Ocean School – w tym roku cel to $1.5 miliona.

adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym

W 2018 roku adidas, pod hasłem Run For The Oceans, zainicjował globalny ruch, jednoczący biegaczy z całego świata, którzy biegając zebrali 1 milion dolarów dla fundacji Parley for the Oceans. Dotychczas zebrane pieniądze, za pośrednictwem programu Parley Ocean School, pomogły w bezpośrednim kształceniu ponad 100 tysięcy młodych osób oraz ich rodzin, zamieszkujących najbardziej zanieczyszczone tereny na wybrzeżach i jednocześnie najmniej świadomych zagrożeń.

W tym roku, adidas zwiększa tempo! Kampania zjednoczy jeszcze więcej biegaczy, w większej ilości lokalizacji niż wcześniej, a tegoroczny cel został podniesiony do kwoty 1,5 miliona dolarów. Każdy dolar przyczyni się do rozwoju programu Parley Ocean School i uruchomienia platformy (Parley youth activist platform), która pozwoli uczniom nabyć odpowiednie umiejętności, narzędzia i wiedzę niezbędną do ochrony oceanów. Platforma ruszy już 8 czerwca pod adresem www.parley.tv.

adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym

Dzięki współpracy adidas x Parley, z brzegów plaż zostały zebrane ogromne ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Od 2015 roku marka przekształca Ocean Plastic w odzież sportową. Przy użyciu nici powstałej z recyklingowanego plastiku, do tej pory uszyto 5 milionów par butów, a w tegorocznej kolekcji marka wyprodukuje ich aż 11 milionów. W czerwcowej linii Parley pojawi się model Alphabounce+, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wsparciu i komforcie. But idealnie dopasowuje się do stopy dzięki zoptymalizowaniu systemu sznurowania. W skład kolekcji wchodzi pełna gama odzieży sportowej, której część została wyprodukowana w technologii Parley Pro-Dye, tworzące unikalny w każdym detalu wzór na materiale. W stylowej i ekologicznej linii znajdziemy m.in. męskie spodenki Parley 4KRFT i damskie Parley Believe This Tight, oba produkty wykonane zostały z co najmniej 75% nici przetworzonych plastikowych odpadów. adidas ambitnie dąży do wyeliminowanie poliestru ze swoich wszystkich produktów do roku 2024.

Chcąc wesprzeć inicjatywę adidas x Parley wystarczy pobrać darmową aplikację Runtastic i dołączyć do wyzwania Run For The Ocean. Rejestrując się i biegając między 8 a 16 czerwca zamieniamy każdy przebiegnięty kilometr na 1$, który adidas przekaże na Parley Ocean School (do kwoty 1,5 mln $).

adidas Runners Warsaw będzie również gospodarzem imprezy lokalnej o czym więcej informacji już wkrótce.

Źródło: informacja prasowa; fot. adidas

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek z GPS do 500 złotych. Wybraliśmy 6 propozycji

Jak nie wydać dużo pieniędzy na zegarek do biegania, dokonując jednocześnie dobrego zakupu? Czy zegarek z GPS do 500 złotych to rozsądny wybór? Przygotowaliśmy zestawienie zegarków w przedziale cenowym do 500 zł aktualnie dostępnych na rodzimym rynku. Zobacz, jakie modele się w nim znalazły. (więcej…)