Survival Race to rozrywka nie tylko dla zawodowców
Survival Race to rozrywka nie tylko dla zawodowców

polecane

Survival Race to rozrywka nie tylko dla zawodowców

Tomasz Wołoćko
lipiec 8, 2019
Aktualności

Biegom przeszkodowym przypinamy zwykle łatkę sportów ekstremalnych. Pokonywanie skomplikowanych technicznie konstrukcji i spektakularnych przeszkód to dla wielu „zwykłych zjadaczy chleba” nie lada wyczyn. Najlepsi zawodnicy przypominają jednak, że to rozrywka nie tylko dla zawodowców, a formuły takiej jak OPEN oraz krótkie dystanse są bardziej przystępne dla osób mniej wytrenowanych.

Survival Race to rozrywka nie tylko dla zawodowców

Nie trzeba świecić nienaganną sylwetką kulturysty niczym z reklam popularnych siłowni, by sprawdzić swoje możliwości w survivalowym biegu. Doskonale wie o tym Piotr Gładczak – prywatnie „Grubas”, szerszemu gronu znany jako autor Wrocławskich Podróży Kulinarnych – od czterech lat opisujący rzeczywistość wrocławskiej i polskiej gastronomii na jednym z najpopularniejszych kulinarnych blogów w kraju. Piotr postanowił zadbać o swoją formę i zrzucić parę nadprogramowych kilogramów. Jak sam napisał: „#GrubasWPK robi coś, aby być mniejszym grubasem.” Jednym z punktów wyzwania, w którego skład wchodzą regularne treningi ogólnorozwojowe czy chociażby odstawienie cukru, jest udział w miejskim biegu z przeszkodami Survival Race.

„Grubas” wystartuje podczas wielkiego finału survivalowego sezonu we Wrocławiu – 21 września spróbuje swoich sił w dystansie STARTER. Przemierzy 3 kilometry trasy i pokona 15 zróżnicowanych przeszkód na terenie Morskiego Oka, między innymi zasieki, „Elektrofazę” czy wielką, wodną zjeżdżalnię. Cały czas można się dopisać do sobotniej fali o godzinie 14:30 i podjąć wyzwanie razem z „Grubasem”!

Miłośników dobrego jedzenia na wydarzenie przyciągnie także towarzyszący imprezie festiwal food trucków. Głód wrażeń zaspokoją zupełnie nowe przeszkody i atrakcje szóstego sezonu biegu, a o podniebienia wszystkich uczestników zadba Wrocław StrEat Food Festival.

Survival Race 2019

Survival Race odbędzie się w weekend 21-22 września. Z przeszkodami na trasie 3, 6 oraz 12-kilometrowej może zmierzyć się każdy – niezależnie od kondycji i siły. Trzy dystanse zróżnicowane są pod względem długości i ilości przeszkód, a jeśli przeprawa przez którąś z nich okaże się zbyt wymagająca, można ją ominąć, wykonując karne burpees. Na najambitniejszych czeka specjalna fala LEGEND, w której można walczyć o podium i cenne nagrody. Na terenie wrocławskiego Morskiego Oka pojawi się także specjalny tor zaprojektowany z myślą o najmłodszych uczestnikach w wieku 3-13 lat – Survival Race KIDS! Formuła dla dzieci wystartuje także 31 sierpnia w Poznaniu.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plan treningowy pod maraton Emila Dobrowolskiego (ostatni miesiąc)

Jak wyglądał plan treningowy w ostatnim miesiącu przygotowań pod maraton Emila Dobrowolskiego? Zobacz jak zaplanowane są poszczególne sesje treningowe, tygodniowa liczba kilometrów oraz czas poświęcony na regenerację, tego znanego maratończyka.  (więcej…)