Survival Race to rozrywka nie tylko dla zawodowców
Survival Race to rozrywka nie tylko dla zawodowców

polecane

Survival Race to rozrywka nie tylko dla zawodowców

Tomasz Wołoćko
8 lipca, 2019
Aktualności

Biegom przeszkodowym przypinamy zwykle łatkę sportów ekstremalnych. Pokonywanie skomplikowanych technicznie konstrukcji i spektakularnych przeszkód to dla wielu „zwykłych zjadaczy chleba” nie lada wyczyn. Najlepsi zawodnicy przypominają jednak, że to rozrywka nie tylko dla zawodowców, a formuły takiej jak OPEN oraz krótkie dystanse są bardziej przystępne dla osób mniej wytrenowanych.

Survival Race to rozrywka nie tylko dla zawodowców

Nie trzeba świecić nienaganną sylwetką kulturysty niczym z reklam popularnych siłowni, by sprawdzić swoje możliwości w survivalowym biegu. Doskonale wie o tym Piotr Gładczak – prywatnie „Grubas”, szerszemu gronu znany jako autor Wrocławskich Podróży Kulinarnych – od czterech lat opisujący rzeczywistość wrocławskiej i polskiej gastronomii na jednym z najpopularniejszych kulinarnych blogów w kraju. Piotr postanowił zadbać o swoją formę i zrzucić parę nadprogramowych kilogramów. Jak sam napisał: „#GrubasWPK robi coś, aby być mniejszym grubasem.” Jednym z punktów wyzwania, w którego skład wchodzą regularne treningi ogólnorozwojowe czy chociażby odstawienie cukru, jest udział w miejskim biegu z przeszkodami Survival Race.

„Grubas” wystartuje podczas wielkiego finału survivalowego sezonu we Wrocławiu – 21 września spróbuje swoich sił w dystansie STARTER. Przemierzy 3 kilometry trasy i pokona 15 zróżnicowanych przeszkód na terenie Morskiego Oka, między innymi zasieki, „Elektrofazę” czy wielką, wodną zjeżdżalnię. Cały czas można się dopisać do sobotniej fali o godzinie 14:30 i podjąć wyzwanie razem z „Grubasem”!

Miłośników dobrego jedzenia na wydarzenie przyciągnie także towarzyszący imprezie festiwal food trucków. Głód wrażeń zaspokoją zupełnie nowe przeszkody i atrakcje szóstego sezonu biegu, a o podniebienia wszystkich uczestników zadba Wrocław StrEat Food Festival.

Survival Race 2019

Survival Race odbędzie się w weekend 21-22 września. Z przeszkodami na trasie 3, 6 oraz 12-kilometrowej może zmierzyć się każdy – niezależnie od kondycji i siły. Trzy dystanse zróżnicowane są pod względem długości i ilości przeszkód, a jeśli przeprawa przez którąś z nich okaże się zbyt wymagająca, można ją ominąć, wykonując karne burpees. Na najambitniejszych czeka specjalna fala LEGEND, w której można walczyć o podium i cenne nagrody. Na terenie wrocławskiego Morskiego Oka pojawi się także specjalny tor zaprojektowany z myślą o najmłodszych uczestnikach w wieku 3-13 lat – Survival Race KIDS! Formuła dla dzieci wystartuje także 31 sierpnia w Poznaniu.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GEL-Kayano 29 – Król powrócił na asfalt

Jak ja dawno nie biegałem w Kayano, jak ja lubię Kayano – te myśli wpadły mi do głowy, gdy po długiej przerwie znów założyłem na stopy flagowy model marki ASICS. Mam na myśli najnowszą odsłonę – ASICS GEL-Kayano 29. Czy każdy element butów mi odpowiada? (więcej…)