Silesia Marathon 2023
Silesia Marathon – historia i pasja na Stadionie Śląskim

polecane

Silesia Marathon – historia i pasja na Stadionie Śląskim

Redakcja
25 maja, 2023
Biegi

Silesia Marathon, jedna z najważniejszych biegowych imprez w Polsce, powraca w tym roku z jeszcze większym blaskiem. To wyjątkowe wydarzenie, które już po raz 15. odbędzie się na malowniczym Śląsku, przyciąga biegaczy z całego świata. Jednak jedno miejsce czyni Silesia Marathon naprawdę niepowtarzalnym – legendarny Stadion Śląski – największy stadion lekkoatletyczny w tej części Europy, na którym każdy uczestnik przeżywa niezapomniany finisz w olimpijskim stylu.

Silesia Marathon 2023 zapisy

Fascynująca meta to tylko część tego, co ma do zaoferowania Silesia Marathon. Biegacze podczas trasy mają okazję zwiedzić nie jedno, a aż cztery miasta regionu śląskiego: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Trasa Silesia Marathon wytyczana jest w taki sposób, by zawodnicy mieszkający poza regionem mieli możliwość zobaczenia jego najbardziej charakterystycznych miejsc. Bieg prowadzi przez malownicze ulice, mijając zarówno nowoczesną architekturę, jak i zabytkowe budowle, co dodaje mu wyjątkowego uroku. Uczestnicy mogą poczuć puls regionu, odkrywając jego bogatą historię, kulturę i charakter.

Silesia Marathon 2023

Już na pierwszych kilometrach znajduje się legendarna hala oraz perła architektury, popularny katowicki Spodek. Tuż przed finiszem na Stadionie Śląskim bieg prowadzi przez Park Śląski, jeden z największych miejskich parków w Europie, który swoją powierzchnią przebija nawet Central Park w Nowym Yorku. Silesia Marathon to najbardziej zielony z miejskich, ulicznych biegów maratońskich w Polsce. Prowadzi on bowiem aż w 60% przez tereny zielone. Od samego początku, który sięga do 2009 roku za trasę i całe wydarzenie odpowiedzialny jest Bohdan Witwicki. Jako pasjonat biegania dyrektor Silesia Marathon od lat bierze udział w maratonach na całym świecie i czerpie inspiracje, które przekłada potem na nowe rozwiązania w śląskim biegu.

Silesia Marathon 2023

Uczestnicy Silesia Marathon mają możliwość wyboru spośród trzech różnych dystansów: maratonu, półmaratonu i ultramaratonu, co daje im swobodę dostosowania wyzwania do swoich umiejętności i kondycji. Rekordzistą trasy jest Andrzej Rogiewicz, który pokonał maraton z czasem 2:19:07. Co roku Silesia Marathon gromadzi ok. 6000 biegaczy z kilkudziesięciu krajów.

Już 1 października biegacze ponownie będą mieli okazję poczuć magię Śląska i we wspaniałej atmosferze przebiec swoje dystanse, by na mecie stać się bohaterami.

Zapisy i więcej informacji o biegu znajdziecie na stronie: https://silesiamarathon.pl

Zapraszamy także do odwiedzenia profili biegu w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/SilesiaMarathon/
Instagram: https://www.instagram.com/silesiamarathon.pl/

Silesia Marathon to nie tylko bieg, to prawdziwa podróż odkrywania, w której sport, historia i pasja spotykają się na legendarnym Stadionie Śląskim.

Artykuł promocyjny

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki sportowe do 150 zł? Trzy modele od Audictus

Czy uda się kupić dobre słuchawki sportowe wydając jedynie 150 złotych? A może jest to na tyle niska kwota, że producenci nie są w stanie zaoferować sprzętu, który działałby przez kilka sezonów? Czy w takiej cenie otrzymamy cząstkę luksusu ukrytą pod postacią komfortu i praktyczności? Aby odpowiedzieć na te pytania sięgnąłem po trzy modele słuchawek firmy Audictus. (więcej…)