bieganieuskrzydla.pl

Silesia Marathon 2018 wyniki

Silesia Marathon. Biegacze są już na Stadionie Śląskim [WYNIKI]

Październik 7, 2018

Silesia Marathon trwa. Część biegaczy jest już na mecie – Stadionie Śląskim, ale sporo zawodników jest jeszcze na trasie. Gdzie poszukiwać swoich wyników? Jak śledzić poczynania biegaczy poruszających po 42 kilometrach i 195 metrach? Organizator Silesia Marathon zadbał o możliwość sprawdzania wyników na żywo.

 

Silesia Marathon 2018 wyniki

 

Trwa weekend spełniania biegowych marzeń. Wszystko pod znakiem 10. edycji PKO Silesia Marathon 2018 i odbywających się w ramach tej imprezy biegów. Tegoroczny maraton jako jedyny bieg maratoński w Polsce i Europie prowadzi ulicami aż czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Na Śląsk przyciąga nie tylko fakt unikatowej trasy, ale także cenne nagrody oraz lokalizacja mety, która umiejscowiona jest w samym środku Kotła Czarownic! Dla osób, które pierwszy raz zetknęły się z tym pojęciem podpowiadamy, że chodzi o Stadion Śląski w Chorzowie. Obiekt swój przydomek zawdzięcza brytyjskim mediom, które tak okrzyknęły stadion w 1973 roku. Dla najszybszego zawodnika przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 3500 zł. Drugie miejsce nagrodzone będzie 2000 zł, a najniższy stopień podiom 1000 zł.

 

Silesia Marathon 2018 wyniki

fot. Silesia Marathon 

 

Silesia Marathon 2018 to trzy duże biegi – maraton, półmaraton i minimaraton. Wszystkie wyniki można śledzić w tym miejscu. Pod wskazanym linkiem można sprawdzać wyniki biegaczy na maratonie na 10 km, 20 km, 30 km, 40 km i na mecie. Dla tych, którzy chcą zapoznać się z osiągnięciami i pomiarem czasu półmaratończyków do dyspozycji jest podziałkę z 9 km, 19 km i mety. W obu zestawieniach znajduje się specjalna zakładka z rezultatem 10 najszybszych zawodników.

 

Trochę statystyk z poprzedniego roku. Czy padnie rekord frekwencji? W ramach PKO Silesia Marathon został podobnie rozegrany PKO Silesia Półmaraton, który ruszył o godz. 10.30. Dzień wcześniej odbyły się biegi dziecięce Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM. Łącznie we wszystkich zawodach wzięło udział ponad 6,5 tysiąca biegaczy: 1810 osób ukończyło maraton, 2894 półmaraton i 1383 maraton dziecięcy. Najszybszy na trasie maratonu w 2017 roku był Damian Pieterczyk, 33-letni strażak z Olsztyna, który osiągnął czas 02:23:36.

 

Źródło: PKO Bank Polski + https://silesiamarathon.pl/program/. fot. archiwum portalu

Silesia Marathon 2018. Na biegaczy czeka już Kocioł Czarownic!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Łakocie dla biegaczy. Te żele energetyczne Cię zaskoczą

Smak piwa, tropików czy miodu w trakcie treningu na pewno pobudzi kubki smakowe biegacza. Tylko co te smaki robią w temacie o żelach energetycznych? Otóż znalazły się tutaj nie bez powodu, ponieważ artykuł jest poświęcony żelom energetycznym o nietypowych smakach.  (więcej…)