Silesia Marathon 2018 wyniki
Silesia Marathon. Biegacze są już na Stadionie Śląskim [WYNIKI]

polecane

Silesia Marathon. Biegacze są już na Stadionie Śląskim [WYNIKI]

Kamil Nowak
Październik 7, 2018
Aktualności

Silesia Marathon trwa. Część biegaczy jest już na mecie – Stadionie Śląskim, ale sporo zawodników jest jeszcze na trasie. Gdzie poszukiwać swoich wyników? Jak śledzić poczynania biegaczy poruszających po 42 kilometrach i 195 metrach? Organizator Silesia Marathon zadbał o możliwość sprawdzania wyników na żywo.

Silesia Marathon 2018 wyniki

Trwa weekend spełniania biegowych marzeń. Wszystko pod znakiem 10. edycji PKO Silesia Marathon 2018 i odbywających się w ramach tej imprezy biegów. Tegoroczny maraton jako jedyny bieg maratoński w Polsce i Europie prowadzi ulicami aż czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Na Śląsk przyciąga nie tylko fakt unikatowej trasy, ale także cenne nagrody oraz lokalizacja mety, która umiejscowiona jest w samym środku Kotła Czarownic! Dla osób, które pierwszy raz zetknęły się z tym pojęciem podpowiadamy, że chodzi o Stadion Śląski w Chorzowie. Obiekt swój przydomek zawdzięcza brytyjskim mediom, które tak okrzyknęły stadion w 1973 roku. Dla najszybszego zawodnika przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 3500 zł. Drugie miejsce nagrodzone będzie 2000 zł, a najniższy stopień podiom 1000 zł.

Silesia Marathon 2018 wyniki

fot. Silesia Marathon 

Silesia Marathon 2018 to trzy duże biegi – maraton, półmaraton i minimaraton. Wszystkie wyniki można śledzić w tym miejscu. Pod wskazanym linkiem można sprawdzać wyniki biegaczy na maratonie na 10 km, 20 km, 30 km, 40 km i na mecie. Dla tych, którzy chcą zapoznać się z osiągnięciami i pomiarem czasu półmaratończyków do dyspozycji jest podziałkę z 9 km, 19 km i mety. W obu zestawieniach znajduje się specjalna zakładka z rezultatem 10 najszybszych zawodników.

Trochę statystyk z poprzedniego roku. Czy padnie rekord frekwencji? W ramach PKO Silesia Marathon został podobnie rozegrany PKO Silesia Półmaraton, który ruszył o godz. 10.30. Dzień wcześniej odbyły się biegi dziecięce Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM. Łącznie we wszystkich zawodach wzięło udział ponad 6,5 tysiąca biegaczy: 1810 osób ukończyło maraton, 2894 półmaraton i 1383 maraton dziecięcy. Najszybszy na trasie maratonu w 2017 roku był Damian Pieterczyk, 33-letni strażak z Olsztyna, który osiągnął czas 02:23:36.

Źródło: PKO Bank Polski + https://silesiamarathon.pl/program/. fot. archiwum portalu

Silesia Marathon 2018. Na biegaczy czeka już Kocioł Czarownic!

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GLIDERIDE. Czy warto sięgnąć do kieszeni po 660 zł? [TEST]

ASICS Glideride zostały naszpikowane technologią niczym prom kosmiczny. Liczne systemy odpowiadają za prowadzenie, doznania podczas ruchu czy zużycie energii. Wszystko to sprawia, że nie są to typowe buty do biegania. Czy jest to w 100% ich zaleta, a może w jakiejś części wada? Przedstawiam wnioski płynące z użytkowania tych butów. (więcej…)