Silesia Marathon 2018. Na biegaczy czeka już Kocioł Czarownic
Silesia Marathon 2018. Na biegaczy czeka już Kocioł Czarownic!

polecane

Silesia Marathon 2018. Na biegaczy czeka już Kocioł Czarownic!

Kamil Nowak
5 października, 2018
Aktualności

Silesia Marathon 2018 będzie wyjątkowy nie tylko z powodu trasy wyznaczonej przez cztery miasta, ale także lokalizacji mety. Ostatnie metry maratonu poprowadzone są w środku Kotła Czarownic, czyli Stadionu Śląskiego. Obiekt swój przydomek zawdzięcza brytyjskim mediom, które tak okrzyknęły stadion w 1973 roku. Zawodnicy stający na starcie maratonu będą częścią niezapomnianego wydarzenia. 

Silesia Marathon 2018. Na biegaczy czeka już Kocioł Czarownic

Silesia Marathon prowadzić będzie przez cztery miasta: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. W maratoński weekend odbędą się aż trzy duże biegi – maraton, półmaraton i minimaraton. Wszystko za sprawą wielkiego jubileuszu – 10. edycji Silesia Marathon. Do rozpoczęcia głównego biegu pozostały już tylko 2 dni. Już niedługo spełnią się marzenia wielu biegaczy, dla których słowo maraton powoduje dreszczyk emocji.

Silesia Marathon przyciąga jak magnes, a dowodem jest liczba aż 41 zawodników, którzy stawali na starcie wszystkich poprzednich dziewięciu biegów. Wyjątkowość lokalizacji mety w Kotle Czarownic to niewątpliwie drugi ważny czynnik popularności tegorocznej edycji. Dziesiąta edycja maratonu to także cenne nagrody. Dla najszybszego zawodnika przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 3500 zł. Drugie miejsce nagrodzone będzie 2000 zł, a najniższy stopień podiom 1000 zł. Przewiduje się także kwoty za zajęcie 4, 5 i 6 miejsca i będą to odpowiednio nagrody w wysokości 900, 600 i 400 zł. Regulamin Silesia Marathon 2018 przewiduje także dodatkową bonifikatę w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn dla najszybszych obywateli RP. Pierwsze miejsce będzie oznaczać otrzymanie 2000 zł, drugie 1000 zł, zaś trzecie 500 zł. Dodatkowo można zdobyć premię za rekord trasy, czyli osiągnięcie czasu na mecie poniżej 2 godzin 23 minut i 36 sekund. Będzie to czek o wysokości 1000 zł.

Silesia Marathon 2018 nagrody samochody

Nietypową choć ciekawą nagrodą są samochody dla uczestników Silesia Marathon 2018. Dla uczestników 10. edycji PKO Silesia Marathon partner zawodów, Lellek Gliwice, przygotował dwie wyjątkowe nagrody. Wygrać może każdy, niezależnie od uzyskanego w dniu zawodów wyniku. Spośród wszystkich uczestników, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy i odpowiedzą na pytanie konkursowe, jury wybierze zwycięzców – po jednym spośród maratończyków i biegaczy mierzących się z dystansem półmaratonu. Pytanie konkursowe łatwe i przyjemne: Dlaczego warto biegać? Nagrodzone zostaną najbardziej kreatywne odpowiedzi. Formularz będzie dołączony do pakietu startowego, a wypełnić i oddać go należy w biurze zawodów, do specjalnie oznakowanej urny Lellek Gliwice. Dla uczestnika maratonu, który zostanie wybrany jako laureat konkursu, Lellek Gliwice przewidział nagrodę w postaci samochodu Audi Q5 (na 42 dni). Natomiast dla szczęśliwego uczestnika półmaratonu nagrodą będzie Volkswagen Tiguan Allspace (na okres 21 dni). Kiedy, gdzie i jak odebrać pakiet startowy pisaliśmy wczoraj.

Oto kilka przydatnych informacji dla uczestników PKO Silesia Marathon, PKO Silesia Półmaraton i Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM. W ramach 10. edycji PKO Silesia Marathon 2018 odbędą się:
– PKO Silesia Marathon (7 października, start godz. 9.00)
– PKO Silesia Półmaraton (7 października, start godz. 10.45)
– Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM (6 października, start godz. 11.00)

Do zobaczenia w Kotle Czarownic podczas Silesia maratonu!

Źródło: https://silesiamarathon.pl/informator-zawodnika/, fot. Silesia Marathon

Warto przeczytać będąc zawodnikiem:

PKO Silesia Marathon 2018. Gdzie odebrać pakiet startowy?

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak przyspieszyć metabolizm? [Skuteczne sposoby]

Dlaczego tak jest, że jedni zjadają dużo i nie tyją, inni zaś z powodu dbałości o figurę muszą odmawiać sobie niemal wszystkiego? Czy regularna aktywność fizyczna, która połączona zostanie z poprawnie zbilansowaną dietą oraz dobrymi nawykami żywieniowymi może odmienić ten proces? Jaką rolę w tym wszystkim pełni przemiana materii? Jak przyspieszyć metabolizm? I na co zwracać uwagę? (więcej…)