Runmageddon Warszawa: są już zdjęcia z Nadarzyna
Runmageddon Warszawa: są już zdjęcia z Nadarzyna!

polecane

Runmageddon Warszawa: są już zdjęcia z Nadarzyna!

Edward Królikowski
23 maja, 2019
Aktualności

Na stronie Facebook organizatora Runmageddon Warszawa pojawiły się dwa ciekawe posty. Pierwszy dotyczy zdjęć z Nadarzyna, gdzie przygotowano już większość tras na weekendowe zmagania, drugi zaś post jest prezentacją nowych koszulek dla zawodników. 25 i 26 maja w Nadarzynie ma pojawić się ponad 8,5 miłośników biegania przeszkodowego.

Runmageddon Warszawa: są już zdjęcia z Nadarzyna!

Na tor ekstremalnego biegu z przeszkodami wybiegnie 200-tysięczny Runmageddończyk. Po raz pierwszy z ekstremalnym wyzwaniem zmierzy się, przygotowujący się do Runmageddonu Kaukaz mistrz olimpijski – Robert Korzeniowski, który pokona 6 kilometrową trasą REKRUT. Dodatkowo na starcie pojawią się osoby znane z mediów i telewizji, które pobiegną w ramach nowego projektu Runmageddon Charity w tym m.in. Rafał Maślak i Rafał Jonkisz, aktorka Paulina Gałązka i zaprzyjaźnieni dziennikarze.

Runmageddon Warszawa – idziemy po Ciebie! 💪🏆Zaczynacie odliczanie do starcia z naszymi przeszkodami? ⚔ To dobrze, bo…

Opublikowany przez Runmageddon Środa, 22 maja 2019

Runmageddon Warszawa rozpocznie się 25 maja o godzinie 6:55 startem 6-kilometrowej formuły Rekrut najeżonej ponad 30 przeszkodami. Między 16:00 a 18:00 na trasy wybiegną debiutanci, którzy zmierzą się z 3-kilometrowym dystansem naszpikowanym 15 utrudnieniami. Tego samego dnia w godzinach 15:45 – 16:45 odbędzie się 2 kilometrowa formuła JUNIOR dla młodzieży w wieku 12-15 lat.

W obydwa dni weekendu Runmageddon Warszawa, na mecie staną dzieci w wieku 4-11 lat w ramach trasy KIDS. Ich start zacznie się o godzinie 10:00 i skończy o 15:40 w sobotę, zaś w niedzielę będzie trwał w godzinach 9:00 – 14:40. Kilometrowy dystans z około 10 przeszkodami, mali adepci biegów z przeszkodami będą pokonywać podzieleni na odpowiednie grupy wiekowe.

👕🔥 Wjeżdża nowy wzór koszulek! 👕🔥Już na Runmageddon Ptak Warsaw Expo włożycie na klatę zupełnie nowe wdzianko! Podoba Wam się nowa zbroja? 🤔⚔

Opublikowany przez Runmageddon Środa, 22 maja 2019

W niedzielę czas zarezerwują sobie także osoby startujące w formule Runmageddon Classic, których zadaniem będzie przebiegnięcie 12 kilometrów i pokonanie 50 przeszkód. Zawodnicy serii Elite wystartują już o godzinie 8:40, a od 8:50 do 12:30 ruszą reprezentanci serii Open. O godzinie 13:00 odbędzie się uroczystość dekoracji zwycięzców serii Elite.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już prawie 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Dokładny godzinowy harmonogram znajduje się tutaj.

Źródło: informacja prasowa; fot. Bieganie Uskrzydla 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Training Load Pro. Jaki z tej funkcji jest pożytek?

Polar Training Load Pro ma na celu informowanie sportowców o tym, jak zakończona sesja wpłynęła na ich organizm. Stąd jest już krótka droga do uzyskania ciekawych danych obrazujących proporcję pomiędzy intensywnością treningów a odpoczynkiem. Na jakim poziomie trenujemy? Czy jest to utrzymanie formy, może progres czy niepożądany regres? Nowa funkcja fińskich specjalistów od tętna powie nam o tym! (więcej…)