Poznań Półmaraton: jakie ulice omijać i do kiedy? [TRASA, UTRUDNIENIA]

polecane

Poznań Półmaraton: jakie ulice omijać i do kiedy? [TRASA, UTRUDNIENIA]

Jerzy Stawiński
13 kwietnia, 2024
Aktualności

W niedzielę (14 kwietnia) wystartuje 16. edycja Poznań Półmaraton. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:30 do 13:30. Pojawią się utrudnienia w ruchu. Organizatorzy spodziewają się ponad 10000 biegaczy i biegaczek. Będzie jedna fala biegaczy, którzy ruszą na trasę punktualnie o godz. 10:00 (okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich). Jaka jest trasa biegu? Jakie ulice omijać?

START (godz. 10:00) 16. PKO Poznań Półmaratonu zlokalizowany jest na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Trasa poznańskiego półmaratonu nie zaskoczy doświadczonych biegaczy, a debiutantom z pewnością pozwoli na życiowe wyniki. Niektórzy mają z nią rachunki do wyrównania, a inni z utęsknieniem czekają, by znów finiszować na Placu Marka przy wrzawie kibiców. Biegacze będą biec po ulicach: Start – ul Grunwaldzka, później ul. Grunwaldzka, ul. Jugosłowiańska, ul. Taczanowskiego, ul. Ściegiennego, ul. Arciszewskiego, ul. Hetmańska, ul. Dolna Wilda – Rondo, ul. Dolna Wilda, ul. Piastowska, ul. Droga Dębińska, ul. Strzelecka, ul. Garbary, ul. Małe Garbary, ul. Solna, ul. Nowowiejskiego, ul. Pułaskiego, ul. Roosevelta, Rondo Kaponiera, ul. Roosevelta, ul. Bukowska, ul Grunwaldzka i meta: Plac Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Utrudnienia w ruchu pojawią się wzdłuż trasy Poznań Półmaratonu oraz w jej okolicach. Problemy wystąpią już na kilkadziesiąt minut przed startem biegaczy. Przypominamy – biegacze ruszą na trasę o godz. 10:00. W miarę przesuwania się zawodników trasa będzie odblokowywana. Zamknięcie głównych ulic Poznania przełoży się na spore opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej – tramwajów i autobusów. Kierowcy poruszający się w dniu 14 kwietnia (niedziela) po ulicach Poznania powinni zachować szczególną czujność i stosować się do poleceń funkcjonariuszy i służb zabezpieczających trasę 16. PKO Poznań Półmaratonu.

Jak sprawie omijać utrudnienia w ruchu podczas Poznań Półmaraton?

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowała innowacyjną mapę, będącą nakładką w serwisie Google Maps. Dzięki natychmiastowym aktualizacjom będzie można się z niej dowiedzieć, jaki odcinek został już pokonany przez wszystkich uczestników biegu i w jakich miejscach wraca ruch na codziennych zasadach. Nakładka ułatwi poruszanie się kierowcom i mieszkańcom w rejonie naszego biegu oraz pozwoli uniknąć niedogodności w poruszaniu się po Poznaniu w trakcie 16. PKO Poznań Półmaratonu.

Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając Łazarz, Wildę, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na całej trasie Półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. Zwracamy jednak uwagę, że w momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez śluzy będzie niemożliwy.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Częstość skurczów serca i tętno czyli ważne wskaźniki dla biegacza

Częstość skurczów serca i tętno, to parametry niezwykle istotne do oceny efektywności treningu biegacza. Osoba, która regularnie mierzy obie te cechy i wyciąga z uzyskanych wyników konstruktywne wnioski, może lepiej zrozumieć pracę swojego organizmu i obrać właściwą drogę rozwoju. Dlaczego częstość skurczów serca i tętno są kluczowymi wskaźnikami?(więcej…)