Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2. Czy przyda się osobie aktywnej fizycznie?

polecane

Samsung Galaxy Watch Active 2. Czy przyda się osobie aktywnej fizycznie?

Edward Królikowski
26 września, 2019
Sprzęt

Samsung Galaxy Watch Active 2 jest stylowym smartwatchem, który posiada bogate portfolio dostępnych funkcji. Od wyboru technologii Bluetooth lub LTE, przez wybór rozmiaru koperty – 40 lub 44 mm, po materiał, z którego wykonana jest koperta – wysokiej jakości stal nierdzewna lub lekkie aluminium. Ile kosztuje ten sprzęt? Czy przyda się osobie aktywnej fizycznie?

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 jest najnowszym zegarkiem koreańskiej marki Samsung. Pisałem już o tym produkcie dwa razy (pierwszy tekst, drugi tekst). Porównałem parametry techniczne z poprzednią generacją Galaxy Watch Active oraz wskazałem, jaką funkcjonalność posiada nowe urządzenia. Wówczas nie była znana jeszcze cena tych zegarków, więc od niej właśnie rozpocznę ten materiał.

Galaxy Watch Active 2 przydaje się na przestrzeni całego dnia zarówno w trakcie pracy, jak i uprawiania aktywności:

Galaxy Watch Active 2 dostępny jest w wielu wariantach czym szczyci się Samsung, ponieważ pozwala to na wybór takiego urządzenia, które pasuje do nas samych. Możemy stworzyć niepowtarzalny zegarek, który będziemy nosić z jeszcze większym zadowoleniem. Sprzęt ten wyceniony został na kwotę 1799 złotych. Dostępne są m.in. wersje z aluminium lub stali nierdzewnej, w kolorach: złoty, czarny, srebrny. Wersja aluminiowa jest także w kolorze różowego złota. Jak widać cena nie jest zaporowa i wydaje się być bardzo rozsądna, co jest ogromnym plusem nowych urządzeń. Co z funkcjonalnością dla osób aktywnych fizycznie? Czy nowy Galaxy Watch 2 przyda się podczas biegania, jazdy na rowerze, pływania?

Samsung Galaxy Watch Active 2

Smartwatch Galaxy Watch Active 2 posiada funkcje określające lokalizację jak GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Na pokładzie są także akcelerometr, barometr, żyroskop czy optyczny pomiar tętna. Zegarek nie posiada łączności ANT+, co dla niektórych miłośników aktywności ruchowej może być sporym ograniczeniem. Za to jest WiFi lub Bluetooth (jedno lub drugie w zależności od wybranego urządzenia) oraz moduł NFC. W trakcie wykonywania ruchu przyda się czytelny wyświetlacz super AMOLED o przekątnej 1,4 cala, który ułatwia podgląd informacji o wskaźnikach treningowych.

Galaxy Watch oraz Galaxy Watch Active 2 zostały wyposażone w funkcję Samsung Health, która zapewnia wsparcie podczas aktywności, jak i typowego dnia. Dzięki specjalnym czujnikom zegarek podaje liczbę korków i pokonane piątra. W aplikacji możemy ustawić odpowiedni cel – kroki lub piętra, który będzie nas jeszcze bardziej motywować do ruchu, ale także uświadomi, jak dużo się poruszamy.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Za pomocą funkcji Samsung Helath możemy rejestrować uprawiany sport. Smartwatch umożliwia ręczne śledzenie ponad 39 rodzajów aktywności, z których siedem — bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, pływanie, wiosłowanie, ćwiczenia na orbitreku i ćwiczenia dynamiczne — aktywowanych jest automatycznie. Dzięki zaktualizowanej funkcji Running Coach można monitorować tempo biegu w czasie rzeczywistym i korzystać z siedmiu programów pomocnych przy osiąganiu wyznaczonych celów. Na spodniej części Galaxy Watch Active 2 umieszczono również czujniki, które jeszcze szybciej dokonują odczytów. Dzięki temu można zapoznać się z wynikami pomiarów w krótszym czasie i zmaksymalizować swoją sprawność fizyczną i osiąganie zamierzonych efektów.

Samsung Galaxy Watch Active 2 pomaga także śledzić poziom stresu w czasie rzeczywistym i zapewnia dostęp do programów medytacji. Natomiast ulepszone algorytmy analizy snu pomagają zoptymalizować odpoczynek. Funkcja Oddychania odpowiedzialna jest za pomoc użytkownikowi Galaxy Watch w zmniejszeniu poziomu stresu. Dzięki ekranom informacyjnym i wibracjom zegarek prowadzi użytkownika przez ćwiczenia redukujące stres.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Galaxy Watch umożliwia odczyt tętna bezpośrednio z nadgarstka jego użytkownika. Ciekawą funkcją jest to, że w aplikacji Samsung Health możemy ustawić częstotliwość śledzenia naszego tętna na przestrzeni dnia. Wystarczy ustawić ten parametr w pozycji automatycznego, regularnego pomiaru. Dostępne są trzy opcje:

Zawsze: Zegarek będzie mierzył puls, w zależności od aktywności;
Często: Zegarek mierzy puls regularnie, podczas odpoczynku;
Nigdy: Zegarek nie będzie mierzył tętno automatycznie.

Muszę przyznać, że wykaz opcji wygląda naprawdę przyzwoicie. Zegarek pozwala na śledzenie wielu dyscyplin sportowych, od biegania po kolarstwo. Posiada funkcje śledzenia tętna na nadgarstku. Pozwala pozostać w stałym kontakcie z otaczającym światem – powiadomienia SMS czy z aplikacji zainstalowanych w smartfonie, możemy obsługiwać z poziomu zegarka. Dzięki obrotowym pierścieniom możemy szybko przełączać się między kolejnymi ekranami oraz sterować ustawieniami Galaxy Watch 2. Z tym zegarkiem zadbamy także o sferę umysłu. Wraz z opcją śledzenia poziomu stresu w czasie rzeczywistym zyskamy dostęp do programów medytacji i ćwiczeń oddechowych, które pomogą nam się zrelaksować. Galaxy Watch Active 2 jak najbardziej spisze się w rękach osób aktywnych fizycznie.

Przypomnę cenę – 1799 złotych. Czy zgodzicie się ze mną, że jest to dobra cena jak za tak zaawansowany sprzęt?

Reszta informacji, opinie, komentarze o produktach Samsung są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/samsung/

Źródło: https://news.samsung.com/pl/galaxy-watch-active2-nowy-elegancki-smartwatch-marki-samsung-ktory-pomoze-zadbac-o-zdrowie-i-samopoczucie; fot. Samsung

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plan treningowy pod maraton Emila Dobrowolskiego (ostatni miesiąc)

Jak wyglądał plan treningowy w ostatnim miesiącu przygotowań pod maraton Emila Dobrowolskiego? Zobacz jak zaplanowane są poszczególne sesje treningowe, tygodniowa liczba kilometrów oraz czas poświęcony na regenerację, tego znanego maratończyka.  (więcej…)