Poznań Półmaraton 2018 – szczęśliwców nie brakuje! [Loteria, wyniki]

polecane

Poznań Półmaraton 2018 – szczęśliwców nie brakuje! [Loteria, wyniki]

Kamil Nowak
15 kwietnia, 2018
Aktualności

Poznań Półmaraton 2018 zakończył się niezwykłym zwycięstwem Szymona Kulki, który zapisał się na kartach historii, jako trzeci Polak wygrywający ten bieg. Wśród kobiet pierwsza do mety dotarła Kenijka Ruth Chemisto Matebo, która objęła prowadzenie i nie oddała go do samego końca. Co jeszcze wydarzyło się dzisiaj podczas poznańskiego półmaratonu?

Punktualnie o godz. 10 padł pierwszy wystrzał sygnalizujący rozpoczęcie 11. PKO Poznań Półmaratonu. Ponad 11 tys. zawodników i zawodniczek przy pięknej wiosennej aurze wybiegło na trasę, mając nadzieję na uzyskanie jak najlepszych czasów. Od początku ostro wystartował Kenijczyk Daniel Rotich Chebolei, ale ostatecznie wyprzedził go Szymon Kulka, który pobiegł po zwycięstwo, tym samym przechodząc do historii jako trzeci Polak, który wygrał poznański półmaraton (jednocześnie zwyciężając również Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie). Do samego końca toczyła się zacięta walka o drugie miejsce, z którego zwycięsko wyszedł Kenijczyk Daniel Rotich Czebolei. Tuż za nim na metę wbiegł Tomek Grycko.

Wśród kobiet pierwsza do mety dotarła Kenijka Ruth Chemisto Matebo, która objęła prowadzenie i nie oddała go do samego końca. Za nią kolejno linię mety przekroczyły Polki: Dominika Nowakowska, którą na mecie powitała kilkuletnia córka i Dominika Stelmach.

Znamy już wyniki loterii Poznań Półmaraton 2018! Udział w loterii był prosty, bowiem wystarczyło wrzucić do urny w Biurze Zawodów kupon konkursowy oraz ukończyć półmaraton w regulaminowym czasie 3 godzin! Wszyscy spełniający te założenia mieli szansę wygrać jedną z jedenastu nagród finansowych (1000 zł brutto), nagrody w postaci kompletu czterech opon letnich do samochodu osobowego od firmy Bridgestone, nagrody w postaci weekendu w Hotelu Sheraton w Pradze dla dwóch osób oraz zaproszenie VIP na mecz Kolejorza uprawniającą do obejrzenia go z trybuny prasowej, koszulkę oraz piłkę Lecha Poznań z autografami piłkarzy. Pełna lista laureatów znajduje się na oficjalnej stronie Poznań Półmaraton – bezpośredni link tutaj.

Oficjalne zdjęcia z 11 edycji PKO Poznań Półmaraton 2018 znajdują się tutaj, kliknij oraz na profilu Facebook.

Ostatecznie meta została przekroczona 10 974 razy. Wszystkim gratulujemy i życzymy szybkiej regeneracji!

Źródło: na podstawie, oraz tej strony; foto otwieracz: Przemysława Szyszka; grafika z oficjalnego profilu Facebook Poznań Maraton

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki Skullcandy Smokin’ Buds 2 Wireless – test

Tym razem przedstawiamy test słuchawek bezprzewodowych Skullcandy Smokin' Buds 2 Wireless. Produkty Skullcandy cechują się niezwykle dobrą jakością dźwięku, wszechstronnością w użyciu oraz niesamowitą kolorystyką. Czy tym razem słuchawki sprostały naszym oczekiwaniom? (więcej…)