Półmaraton Warszawski trasa 2023
W niedzielę Półmaraton Warszawski. Jaka jest trasa?

polecane

W niedzielę Półmaraton Warszawski. Jaka jest trasa?

Tomasz Wołoćko
23 marca, 2023
Biegi

W niedzielę 26 marca odbędą się 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę. Na trasach obu biegów może biec nawet 13 tys. biegaczy. Pojawią się utrudnienia w ruchu, zablokowane ulice i opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Jak poruszać się po Warszawie 26 marca? Jaka jest trasa?

Półmaraton Warszawski trasa 2023

Powraca jeden z największych biegów – Półmaraton Warszawski. Rozpoczyna się nowy etap (po pandemii), ponieważ na liście startowej jest ponad 10 tys. nazwisk biegaczy marzących o udziale w półmaratonie. Tegoroczny 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i bieg towarzyszący na dystansie 5 km – New Balance Bieg na Piątkę mogą zgromadzić łącznie prawie 13 tys. biegaczy. 10 tys. chętnych do startu w półmaratonie, to wynik, jak z najlepszych czasów wielkiej popularności biegania. Dodatkowo 3 tys. zawodników biegu na 5 km to także rewelacyjna frekwencja.

Półmaraton Warszawski trasa

Półmaraton Warszawski – jaka jest trasa biegu? Jaką trasę pokonają 26 marca tysiące biegaczy w Warszawie? Po części znaną, po części nową. Podobnie, jak w wielu ostatnich edycjach imprez organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”, start biegu będzie zlokalizowany przy ul. Konwiktorskiej w okolicach stadionu Polonii Warszawa. Biegacze wyruszą na trasę o godzinie 11:00. Rozgrzewka rozpocznie się kwadrans wcześniej (godz.10:45). Na trasie półmaratonu pojawią się także zawodnicy na wózkach. Start zawodników na wózkach jest zaplanowany na godzinę 10:57.

Półmaraton Warszawski trasa 2023

Biegacze startujący na dystansie 21 km po starcie i rozpędzeniu się ulicą Konwiktorską, skręcą w prawo, na północ, gdzie czeka bardzo długa prosta i bieg ulicą Mickiewicza. Osoby, które startowały w 44. Maratonie Warszawskim dobrze znają przebieg tej trasy. Kiedy już znajdziemy się w najdalej na północ wysuniętej części trasy, obejmującej m.in. ulice Lektykarską, Podleśną i Gwiaździstą.

Następnie zawodnicy skręcą w Wybrzeże Gdyńskie, by kierować się na południe. Na tym fragmencie trasy znów biegaczy czeka długa prosta. Chwilę później trasa prowadzić będzie w pobliżu Cytadeli Warszawskiej. Widok Cytadeli przy okazji biegów Fundacji „Maraton Warszawski” oznacza, że niechybnie zbliżamy się do jednego z większych podbiegów na trasie, bowiem ulicami Krajewskiego, Jana-Jeziorańskiego, Zakroczymską, Szymanowską i Słomińskiego wbiegniemy na Most Gdański.

Półmaraton Warszawski trasa 2023

Kiedy zawodnicy wbiegną z Mostu Gdańskiego, czeka ich nieco dłuższa wizyta na prawym brzegu Wisły. Początkowo trasa będzie sprzyjała biegaczom lubiącym trzymać stosunkowo jednostajny rytm, bowiem będą tutaj dość długie proste. Trasa prowadzi ulicami Stefana Starzyńskiego, Namysłowską, a następnie Ratuszową.

Bieg ulicą Ratuszową to okazja do zapoznania się z okolicami innej turystycznej atrakcji Warszawy, czyli ogrodu zoologicznego. Trasa Półmaraton Warszawski nie prowadzi bezpośrednio przez sam ogród. Po skręcie z Ratuszowej w Wybrzeże Helskie biegacze będą mogli skorzystać z 3. już punktu odświeżania, na którym wolontariusze podadzą nam wodę lub izotonik. Trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski dalej prowadzi na południe i nieco na wschód ulicami Okrzei, Jagiellońską i Zamoyskiego, by po skręceniu w ulicę Sokoła zawodnicy zbliżą się do Mostu Świętokorzyskiego. Po drodze będzie okazja z bliska podziwiać Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego w Warszawie.

Półmaraton Warszawski trasa 2023

Trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski kończy się w okolicy Multimedialnego Parku Fontann. Trasa półmaratonu zostanie oficjalnie zamknięta o godz. 14:30. To oznacza, że na jej pokonanie zawodnicy mają 3 godz. i 30 min. Start trasy Półmaraton Warszawski na ulicy Konwiktorskiej, meta zaś przy Multimedialnym Parku Fontann, po przebiegnięciu ulicami Warszawy dystansu 21,0975 km.

Sprawdź najświeższe informacje o biegu – kliknij tutaj, lub tutaj.

Źródło: tekst oprac. na podstawie: analiza trasy 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, https://bieganieuskrzydla.pl/trasa-17-nationale-nederlanden-polmaraton-warszawski-analiza/; zdjęcia fot. organizator biegu Fundacja „Maraton Warszawski”

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Vantage M2 – zaskakująco dobry czy średni zegarek? [RECENZJA]

Polar Vantage M2 to kolejny zegarek sportowy fińskiego producenta, który pojawił się w dość krótkim czasie (jak na markę Polar) na rynku. Sprzętowe premiery tego producenta były rzadkością. Czy można już dziś powiedzieć, że nastała świetlana era serii Vantage? Czy do świetnie działającego i oferującego wiele przydatnych funkcji Polar Vantage V2 dołączył z dumą model Vantage M2? Będzie też okazja do zakupu urządzenia ze sporym rabatem!  (więcej…)