New Balance Bieg na Piątkę staruje już 24 marca
Półmaraton Warszawski 2024! Jaka jest trasa biegu? [DLA KIEROWCÓW]

polecane

Półmaraton Warszawski 2024! Jaka jest trasa biegu? [DLA KIEROWCÓW]

Tomasz Wołoćko
23 marca, 2024
Biegi

W niedzielę (24 marca) odbędzie się 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. Będzie to wyjątkowa edycja, ponieważ zawodnicy pobiegną nową trasą. Po 10 latach meta półmaratonu wraca na błonia PGE Narodowego. Przy stadionie zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, gdzie zawodnicy po ukończeniu zmagań będą mogli odpocząć. Na ulice Warszawy wybiegnie 20 tys. biegaczy. To suma zawodników biorących udział w półmaratonie i New Balance Biegu na Piątkę. Jaka jest trasa półmaratonu? Jakie będą utrudnienia w ruchu? 

Zapowiedź rywalizacji: 33. PZLA Mistrzostwa Polski w półmaratonie

Już w niedzielę (24 marca) startuje 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. Na liście startowej biegu głównego jest już 14 tysięcy nazwisk, a do towarzyszącego zgłosiło się 5 tysięcy chętnych. W tym roku marzenia uczestników o poprawieniu własnej życiówki, a zawodowców o biciu rekordu Polski, stają się bliskie spełnieniu. Już 24 marca o godzinie 11:00 zawodnicy ruszą ulicami Warszawy.

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski – start, meta, trasa, godzina

Zawodnicy i zawodniczki startują z mostu Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego dotrą do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta pobiegną w kierunku Żoliborza. Najdłuższa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegną na drugą stronę Wisły. Końcówka trasy jest na błoniach PGE Narodowego. Ostatni raz start i meta były ulokowane w tym miejscu, co w tym roku, 10 lat temu. Start biegu zaplanowano na godzinę 11:00. 

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

New Balance Bieg na Piątkę – start, meta, trasa, godzina

New Balance Bieg na Piątkę wystartuje już 24 marca jako bieg towarzyszący 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu. Tego dnia ściganie na krótszym dystansie rozpocznie się o godzinie 9:30. Zawodnicy wystartują na moście Poniatowskiego, dalej trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich aż do ronda De Gaulle’a. Tam biegacze nawrócą i ruszą Wybrzeżem Szczecińskim oraz ulicą Siwca do mety na błoniach PGE Narodowego.

W niedzielę startuje 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski! W związku z organizacją półmaratonu w dn. 24 marca (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia. Organizator przygotował informator dla mieszkańców i kierowców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

New Balance Bieg na Piątkę

9:15 – Przedbiegowa rozgrzewka
9:27 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na 5 km
9:30 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 9:45 – Finisz pierwszych zawodników
10:15 – Zamknięcie trasy

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Więcej informacji o biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com

Informator drogowy dla Mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Najnowsze wiadomości, utrudnienia w ruchu, trasa półmaratonu i inne ważne alerty– kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów / 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

COROS Pace 2 – krótko i na temat

COROS Pace 2 to multisportowy zegarek GPS. Jest przeznaczony do uprawiania wielu sportów, m.in. biegania, treningu na bieżni (elektrycznej i stadionowej), pływania, kolarstwa, triatlonu i innych. W pierwszej kolejności warto podkreślić, że sprzęt kosztuje mniej niż 1000 zł. Zegarek ma wysokościomierz barometryczny i pomiar mocy biegowej z nadgarstka, bez dodatkowego sprzętu. W zegarku znajdziemy także akcelerometr, kompas, żyroskop, termometr i możliwość parowania czujników poprzez łączność ANT+ i Bluetooth. Podkreślę – wszystko to za mniej niż 1000 zł. Zapraszam do krótkiego testu. (więcej…)