Półmaraton Warszawski 2024: trasa, program, utrudnienia w ruchu

polecane

Półmaraton Warszawski 2024: trasa, program, utrudnienia w ruchu

Tomasz Wołoćko
23 marca, 2024
Biegi

Po 10 latach trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wraca w okolice PGE Narodowy. Wraz z towarzyszącym New Balance Biegiem na Piątkę, będzie to wielkie święto biegania, które zgromadzi ok. 20 000 zawodników. Podczas zmagań na dłuższym dystansie rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. W związku z organizacją biegów w dn. 24 marca (niedziela) pojawią się zmiany w organizacji ruchu drogowego. Jaka jest trasa biegu, program godzinowy i możliwe utrudnienia w ruchu? 

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, wraz z towarzyszącym mu New Balance Bieg Na Piątkę, cieszy się wielką popularnością. Łącznie na listach startowych obu biegów jest 20 000 nazwisk biegaczy i biegaczek. Wszyscy zawodnicy w niedzielę 24 marca będą biec wyznaczonymi trasami, po ulicach stolicy. Półmaraton startuje o godz. 11:00. Zmagania na krótszym dystansie biegacze zaczną o godz. 9:30. W niedzielę 24 marca w związku z organizacją biegów część ulic będzie zamknięta. Wystawią duże utrudnienia w ruchu. Problemy dotkną także komunikację miejską – tramwaje i autobusy. Nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Półmaraton Warszawski 2024: trasa, program, utrudnienia w ruchu

sobota, 23 marca 2024
10:00-20:00 – Biuro zawodów – odbiór pakietów startowych
10:00-20:00 – Expo Sport&Fitness

niedziela, 24 marca 2024

START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

New Balance Bieg na Piątkę

9:15 – Przedbiegowa rozgrzewka
9:27 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na 5 km
9:30 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 9:45 – Finisz pierwszych zawodników
10:15 – Zamknięcie trasy

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Trasa 18. Półmaraton Warszawski. Start półmaratonu usytuowany będzie na Moście Poniatowskiego. Trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich w stronę Ronda De Gaulle’a. Następnie zawodnicy pobiegną w stronę Żoliborza, aż do Placu Wilsona. Później Gwiaździstą dostaną się na Wybrzeże Gdyńskie i dotrą na Most Gdański. Po przeprawieniu się na drugą stronę Wisły będą przemierzać Pragę-Południe Wybrzeżem Helskim oraz ulicami Okrzei, Jagiellońską i Zamoyskiego aż do błoni PGE Stadionu Narodowego, gdzie znajdować się będzie meta.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

Oto trasa tegorocznego New Balance Biegu na Piątkę – biegu towarzyszącego 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu! Biegacze ruszą na trasę o godzinie 9:30 z mostu Poniatowskiego. Będą się kierować do ronda De Gaulle’a, później wykonają nawrotkę za „palmą” i przekroczą Wisłę. Zbiegną, miną PKP Stadion, skręcą w Zamoyskiego i będą finishować mając przed sobą PGE Narodowy.

33. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie i nowa trasa

Mistrzostwa Polski w półmaratonie podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego odbędą się 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie, organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Aktualną Mistrzynią Polski jest Aleksandra Brzezińska. Na mecie poprzednich, 32. Mistrzostw Polski rozgrywanych 9 września 2023 roku w Grudziądzu zameldowała się z czasem 1:13:52. Drugie miejsce zajęła Angelika Mach (1:17:11), a trzecia była Beata Niemyjska (1:19:44). Rywalizację mężczyzn wygrał Adam Głogowski uzyskując wynik 1:07:11. Wicemistrzem Polski został Patryk Kozłowski (1:08:34), a trzeci był Przemysław Dąbrowski (1:08:37). Swój start w Mistrzostwach zapowiedzieli także między innymi: Emilia Mazek, Sabina Jarząbek, Izabela Parszczyńska, Katarzyna Jankowska, Kamil Karbowiak, Dariusz Nożyński, Bartłomiej Przedwojewski, Andrzej Rogiewicz, Adam Głogowski i Artur Olejarz.

Półmaraton Warszawski startuje w niedzielę (24 marca) o godzinie 11:00. Zmagania na krótszym dystansie biegacze zaczną o godz. 9:30.

Informator drogowy dla mieszkańców i kierowców jest tutaj: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy informacje o utrudnienia w ruchu, trasa półmaraton i innych ważnych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów / 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Trening siłowy czy trening cardio? [CO JEST ZDROWSZE]

Trening siłowy czy trening cardio? Są to jednostki, które wzbudzają ogromne emocje wśród osób aktywnych fizycznie. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że od lat toczy się spór o to, który trening powinniśmy wykonać dla poprawy zdrowia i sylwetki? (więcej…)