Półmaraton Warszawski 2024: trasa, program, utrudnienia w ruchu

polecane

Półmaraton Warszawski 2024: trasa, program, utrudnienia w ruchu

Tomasz Wołoćko
23 marca, 2024
Biegi

Po 10 latach trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wraca w okolice PGE Narodowy. Wraz z towarzyszącym New Balance Biegiem na Piątkę, będzie to wielkie święto biegania, które zgromadzi ok. 20 000 zawodników. Podczas zmagań na dłuższym dystansie rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. W związku z organizacją biegów w dn. 24 marca (niedziela) pojawią się zmiany w organizacji ruchu drogowego. Jaka jest trasa biegu, program godzinowy i możliwe utrudnienia w ruchu? 

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, wraz z towarzyszącym mu New Balance Bieg Na Piątkę, cieszy się wielką popularnością. Łącznie na listach startowych obu biegów jest 20 000 nazwisk biegaczy i biegaczek. Wszyscy zawodnicy w niedzielę 24 marca będą biec wyznaczonymi trasami, po ulicach stolicy. Półmaraton startuje o godz. 11:00. Zmagania na krótszym dystansie biegacze zaczną o godz. 9:30. W niedzielę 24 marca w związku z organizacją biegów część ulic będzie zamknięta. Wystawią duże utrudnienia w ruchu. Problemy dotkną także komunikację miejską – tramwaje i autobusy. Nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Półmaraton Warszawski 2024: trasa, program, utrudnienia w ruchu

sobota, 23 marca 2024
10:00-20:00 – Biuro zawodów – odbiór pakietów startowych
10:00-20:00 – Expo Sport&Fitness

niedziela, 24 marca 2024

START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

New Balance Bieg na Piątkę

9:15 – Przedbiegowa rozgrzewka
9:27 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na 5 km
9:30 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 9:45 – Finisz pierwszych zawodników
10:15 – Zamknięcie trasy

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Trasa 18. Półmaraton Warszawski. Start półmaratonu usytuowany będzie na Moście Poniatowskiego. Trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich w stronę Ronda De Gaulle’a. Następnie zawodnicy pobiegną w stronę Żoliborza, aż do Placu Wilsona. Później Gwiaździstą dostaną się na Wybrzeże Gdyńskie i dotrą na Most Gdański. Po przeprawieniu się na drugą stronę Wisły będą przemierzać Pragę-Południe Wybrzeżem Helskim oraz ulicami Okrzei, Jagiellońską i Zamoyskiego aż do błoni PGE Stadionu Narodowego, gdzie znajdować się będzie meta.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

Oto trasa tegorocznego New Balance Biegu na Piątkę – biegu towarzyszącego 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu! Biegacze ruszą na trasę o godzinie 9:30 z mostu Poniatowskiego. Będą się kierować do ronda De Gaulle’a, później wykonają nawrotkę za „palmą” i przekroczą Wisłę. Zbiegną, miną PKP Stadion, skręcą w Zamoyskiego i będą finishować mając przed sobą PGE Narodowy.

33. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie i nowa trasa

Mistrzostwa Polski w półmaratonie podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego odbędą się 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie, organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Aktualną Mistrzynią Polski jest Aleksandra Brzezińska. Na mecie poprzednich, 32. Mistrzostw Polski rozgrywanych 9 września 2023 roku w Grudziądzu zameldowała się z czasem 1:13:52. Drugie miejsce zajęła Angelika Mach (1:17:11), a trzecia była Beata Niemyjska (1:19:44). Rywalizację mężczyzn wygrał Adam Głogowski uzyskując wynik 1:07:11. Wicemistrzem Polski został Patryk Kozłowski (1:08:34), a trzeci był Przemysław Dąbrowski (1:08:37). Swój start w Mistrzostwach zapowiedzieli także między innymi: Emilia Mazek, Sabina Jarząbek, Izabela Parszczyńska, Katarzyna Jankowska, Kamil Karbowiak, Dariusz Nożyński, Bartłomiej Przedwojewski, Andrzej Rogiewicz, Adam Głogowski i Artur Olejarz.

Półmaraton Warszawski startuje w niedzielę (24 marca) o godzinie 11:00. Zmagania na krótszym dystansie biegacze zaczną o godz. 9:30.

Informator drogowy dla mieszkańców i kierowców jest tutaj: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy informacje o utrudnienia w ruchu, trasa półmaraton i innych ważnych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów / 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Najnowszy Brooks
Ghost 8

Najnowszy model Ghost 8 od Brooks Running to połączenie równowagi, amortyzacji oraz niskiej wagi. Buty są przeznaczony dla biegaczy, którzy chcą pokonywać coraz to więcej kilometrów, ale lubią też sobie czasami mocno przyspieszyć. Kuszą nowoczesnym designem i  nie odstraszają swoją ceną.    (więcej…)