Półmaraton Szczecin 2018. Trasa biegu i utrudnienia w ruchu

polecane

Półmaraton Szczecin 2018. Trasa biegu i utrudnienia w ruchu

Kamil Nowak
25 sierpnia, 2018
Biegi

Już jutro (26 sierpnia) wystartuje 39. edycja Półmaratonu Szczecin. Mieszkańców czeka szereg utrudnień w ruchu, które potrwają w przedziale od godziny 8:00 do 14:00. W tym czasie trasa półmaratonu będzie zamknięta dla ruchu. Start i meta biegu usytuowane będą na Placu Jasne Błonia im. Jana Pawła II w Szczecinie.

Półmaraton Szczecin 2018 już jutro. Mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu

Organizatorem 39. PKO Półmaratonu Szczecin jest Stowarzyszenie K2 Partners, we współpracy z Miejskim Klubem Lekkoatletycznym w Szczecinie. Partnerem Strategicznym Imprezy jest Miasto Szczecin, a jej Sponsorem Tytularnym Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski (PKO Bank Polski). Bieg odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2018 roku w Szczecinie, a sam start biegu nastąpi o godz. 9.00 i będzie miał charakter falowy. Trasa 39. PKO Półmaratonu Szczecin zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w czasie trwania zawodów.

Półmaraton Szczecin 2018 – trasa biegu

Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny liczony od strzału startera. Największe utrudnienia w ruchu w Szczecinie powinny zakończyć się około 12:00, kiedy to uczestnikom tegorocznej edycji upłynie regulaminowy czas na przebiegnięcie trasy. Aby wziąć udział w biegu startujący zawodnik powinien poddać się weryfikacji w Biurze Zawodów. Ostateczny termin upływa w dniu dzisiejszym (25 sierpnia) o godzinie 20:00. Biuro znajduje się na I piętrze szczecińskiej Floating Arena przy ul. Wąskiej 16.

Program 39. PKO Półmaratonu Szczecin:

(niedziela, 26 sierpnia)

8:20 – 8:35 – rozgrzewka na Jasnych Błoniach
8:50 – 8:55 – oficjalne otwarcie 39. edycji półmaratonu
9:00 – start zawodników w półmaratonie i biegu na 10 km
około 9:30 – pierwszy zawodnik na mecie biegu 10 km
około 10:05 – pierwszy zawodnik na mecie półmaratonu
10:30 – ostatni zawodnik na mecie biegu na 10 km
12:00 – ostatni zawodnik na mecie półmaratonu
12:30 dekoracje i wręczenie nagród

Półmaraton Szczecin 2018 prowadzić będzie tuż obok najbardziej znanych miejsc miasta. Zawodnicy przebiegną przez centrum i Wały Chrobrego z przepięknym widokiem na Odrę i bulwary. Trasa prowadzi tuż obok Muzeum Narodowego, Wyższej Szkoły Morskiej, Centrum Dialogu Przełomy oraz uliczkami zielonej dzielnicy Pogodno. Na biegaczy, którzy dobiegną do mety, czekać będą medale. Organizator biegu Półmaraton Szczecin zadba o wszystkich zmęczonych zawodników – przygotowano specjalne miasteczko, gdzie będzie można nabrać sił po biegu. W ramach miasteczka zaplanowano m.in. strefę regeneracji, strefę fitness, pokazy pierwszej pomocy, strefę dietetyczną czy specjalną strefę serca, gdzie będzie można zasięgnąć porady kardiochirurga. Przewidziano także dużo zabaw i atrakcji dla najmłodszych.

Utrudnienia w ruchu w Szczecinie na czas półmaratonu (informacje www.zditm.szczecin.pl)

26.08, godz. 8:00-14:00 – wprowadzone zostaną następujące zmiany w komunikacji miejskiej:

  1. Autobusy linii 87 od pierwszego kursu do czasu zakończenia biegu przez ulice Felczaka, Wąską, Wielkopolską, Unisławy będą kursowały w obu kierunkach od przystanku „Kołłątaja” przez al. Wyzwolenia do pl. Rodła, dalej przez ul. Piłsudskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków „Wąska Floating Arena”, „Św. Jana Pawła II”.
  2. Autobusy linii 67 od pierwszego kursu do godz. 14:00 będą kursowały w obu kierunkach z pominięciem ul. Piotra Skargi: od przystanku „Traugutta” pojadą przez ul. Zaleskiego — Słowackiego — al. Wyzwolenia i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków „Piotra Skargi”, „Jasne Błonia”, „Lodogryf”. Na trasie objazdu zostaną uruchomione dodatkowe przystanki: „Teatr Letni” i „Słowackiego”.
  3. Na czas biegu przez ulice Malczewskiego i Matejki zmianie ulegnie kursowanie linii 68, 101, 107, 58 i 59:
  4. Autobusy linii 68, 101, 107 jadąc od pl. Rodła kursować będą z pominięciem ul. Malczewskiego i Matejki: od al. Wyzwolenia ulicami: Ofiar Oświęcimia — Staszica — Emilii Plater — Sczanieckiej i dalej po swojej trasie z pominięciem przystanków „Malczewskiego” i „Matejki”. Na trasie objazdu zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek „Rayskiego” wspólny z liniami B, 522, 523, 525, 530, 532 jadącymi w kierunku Kołłątaja.
  5. Autobusy linii 58 i 59 jadąc od strony pl. Rodła kursować będą z pominięciem ul. Matejki (od ul. Piłsudskiego do Malczewskiego) ulicami: Matejki — Małopolską (lub Mazowiecką) — al. Wyzwolenia — Ofiar Oświęcimia — Staszica — Emilii Plater — Sczanieckiej i dalej po swojej trasie z pominięciem przystanków „Malczewskiego” i „Matejki”. Na trasie objazdu zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek „Rayskiego” wspólny z liniami B, 522, 523, 525, 530, 532 jadącymi w kierunku Kołłątaja.
  6. Pełny spis utrudnień w ruchu na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie

39. PKO Półmaraton Szczecin 2018. Trwa wydawanie pakietów. Skarżyński z nową książką

Źródło: na podstawie,; fot. Półmaraton Szczecin

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plan treningowy pod maraton Emila Dobrowolskiego (ostatni miesiąc)

Jak wyglądał plan treningowy w ostatnim miesiącu przygotowań pod maraton Emila Dobrowolskiego? Zobacz jak zaplanowane są poszczególne sesje treningowe, tygodniowa liczba kilometrów oraz czas poświęcony na regenerację, tego znanego maratończyka.  (więcej…)