bieganieuskrzydla.pl

Półmaraton Szczecin 2018. Już za 2 dni [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

Już w najbliższy weekend wystartuje 39. PKO Półmaraton Szczecin 2018. Dokładnie w niedzielę (26 sierpnia) o godzinie 9:00 na ulice miasta wybiegną zawodnicy biorący udział w półmaratonie. Kiedy i gdzie należy odebrać pakiet startowy? Jak wygląda miasteczko biegacza?

 

Półmaraton Szczecin 2018 już w najbliższą niedzielę

 

Zieleń i woda zajmują połowę powierzchni miasta. Szczecin pod tym względem należy do nielicznych miast Europy mogących pochwalić się tak piękną naturalną architekturą, która ukształtowała tę metropolię. W trakcie 39. PKO Półmaraton Szczecin 2018 będzie można podziwiać piękno tego miasta położonego na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Odrą i jeziorem Dąbie. W ostatnich dniach sprzedaż pakietów na półmaraton przyspieszyła i limit 2500 miejsc został błyskawicznie wyczerpany. Jednym z powodów tak dużego zainteresowania bieganiem były 24. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, które odbyły się między 6 a 12 sierpnia w Berlinie. W trakcie lekkoatletycznego święta reprezentanci Polski wywalczyli 12 medali – w tym Sofia Ennaoui, która przed rokiem podczas 38. PKO Półmaratonu Szczecin pełniła rolę startera honorowego.

 

Start oraz meta 39. PKO Półmaratonu Szczecin usytuowane będą na Jasnych Błoniach, które uchodzą za zielone serce miasta. Zawodnicy przebiegną przez centrum i Wały Chrobrego z przepięknym widokiem na Odrę i bulwary. Trasa prowadzi tuż obok Muzeum Narodowego, Wyższej Szkoły Morskiej, Centrum Dialogu Przełomy oraz uliczkami zielonej dzielnicy Pogodno. Na biegaczy, którzy dobiegną do mety, czekać będą medale, które od trzech lat nawiązują do tematyki morskiej. W poprzednich edycjach uczestnicy szczecińskiego półmaratonu mieli okazję zebrać kolekcję medali z wizerunkiem statku, kotwicy oraz koła sterowego. W tym roku motywem przewodnim krążka jest globus.

 

Kiedy można odbierać pakiety startowe na 39. PKO Półmaraton Szczecin 2018?

 

Pakiety startowe można odbierać w Biurze Zawodów, gdzie będą wydawane pakiety do półmaratonu, biegu na 10 km i Biegu Pirata Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Biuro znajduje się na I piętrze szczecińskiej Floating Arena przy ul. Wąskiej 16. Poniższe godziny działania Biura Zawodów obowiązują dla osób startujących w półmaratonie:

 

• w dniu 23 sierpnia 2018 r. w godz. 17:00 – 21:00 (czwartek),
• w dniu 24 sierpnia 2018 r. w godz. 17:00 – 21:00 (piątek),
• w dniu 25 sierpnia 2018 r. w godzinach 10:00 – do 20:00 (sobota)
• w dniu półmaratonu Biuro Zawodów na Jasnych Błoniach wydaje pakiety tylko osobom posiadającym pisemną zgodę od organizatora.

 

Plan miasteczka biegowego:

 

Miasteczko będzie działać bardzo aktywnie, ponieważ zaplanowano m.in. strefę regeneracji, strefę fitness, pokazy pierwszej pomocy, strefę dietetyczną czy specjalną strefę serca, gdzie będzie można zasięgnąć porady kardiochirurga. Przewidziano także dużo zabaw i atrakcji dla najmłodszych.

 

Pozostałe informacje o tegorocznym półmaratonie będziemy publikować w tej sekcji.

 

Źródło: na podstawie 1, 2; fot. Półmaraton Szczecin 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Kalenji Kiprun Long – dobra propozycja na długie wybieganie?

Kalenji Kiprun Long to najnowsza propozycja butów do biegania francuskiej firmy Kalenji, które zaprojektowano z myślą o wygodniejszym, łatwiejszym i bezpieczniejszym pokonywaniu długich dystansów. Jednakże prawdziwe zaskoczenie okazało się tkwić w zupełnie innych funkcjach butów - i o tym wszystkim będzie nasz tekst. Jak sprawdziły się w czasie wybiegań? Czy udało się stworzyć stuprocentowe obuwie dla długodystansowca? (więcej…)