Półmaraton Szczecin 2018. Już za 2 dni [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

polecane

Półmaraton Szczecin 2018. Już za 2 dni [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

Kamil Nowak
23 sierpnia, 2018
Biegi

Już w najbliższy weekend wystartuje 39. PKO Półmaraton Szczecin 2018. Dokładnie w niedzielę (26 sierpnia) o godzinie 9:00 na ulice miasta wybiegną zawodnicy biorący udział w półmaratonie. Kiedy i gdzie należy odebrać pakiet startowy? Jak wygląda miasteczko biegacza?

Półmaraton Szczecin 2018 już w najbliższą niedzielę

Zieleń i woda zajmują połowę powierzchni miasta. Szczecin pod tym względem należy do nielicznych miast Europy mogących pochwalić się tak piękną naturalną architekturą, która ukształtowała tę metropolię. W trakcie 39. PKO Półmaraton Szczecin 2018 będzie można podziwiać piękno tego miasta położonego na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Odrą i jeziorem Dąbie. W ostatnich dniach sprzedaż pakietów na półmaraton przyspieszyła i limit 2500 miejsc został błyskawicznie wyczerpany. Jednym z powodów tak dużego zainteresowania bieganiem były 24. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, które odbyły się między 6 a 12 sierpnia w Berlinie. W trakcie lekkoatletycznego święta reprezentanci Polski wywalczyli 12 medali – w tym Sofia Ennaoui, która przed rokiem podczas 38. PKO Półmaratonu Szczecin pełniła rolę startera honorowego.

Start oraz meta 39. PKO Półmaratonu Szczecin usytuowane będą na Jasnych Błoniach, które uchodzą za zielone serce miasta. Zawodnicy przebiegną przez centrum i Wały Chrobrego z przepięknym widokiem na Odrę i bulwary. Trasa prowadzi tuż obok Muzeum Narodowego, Wyższej Szkoły Morskiej, Centrum Dialogu Przełomy oraz uliczkami zielonej dzielnicy Pogodno. Na biegaczy, którzy dobiegną do mety, czekać będą medale, które od trzech lat nawiązują do tematyki morskiej. W poprzednich edycjach uczestnicy szczecińskiego półmaratonu mieli okazję zebrać kolekcję medali z wizerunkiem statku, kotwicy oraz koła sterowego. W tym roku motywem przewodnim krążka jest globus.

Kiedy można odbierać pakiety startowe na 39. PKO Półmaraton Szczecin 2018?

Pakiety startowe można odbierać w Biurze Zawodów, gdzie będą wydawane pakiety do półmaratonu, biegu na 10 km i Biegu Pirata Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Biuro znajduje się na I piętrze szczecińskiej Floating Arena przy ul. Wąskiej 16. Poniższe godziny działania Biura Zawodów obowiązują dla osób startujących w półmaratonie:

• w dniu 23 sierpnia 2018 r. w godz. 17:00 – 21:00 (czwartek),
• w dniu 24 sierpnia 2018 r. w godz. 17:00 – 21:00 (piątek),
• w dniu 25 sierpnia 2018 r. w godzinach 10:00 – do 20:00 (sobota)
• w dniu półmaratonu Biuro Zawodów na Jasnych Błoniach wydaje pakiety tylko osobom posiadającym pisemną zgodę od organizatora.

Plan miasteczka biegowego:

Miasteczko będzie działać bardzo aktywnie, ponieważ zaplanowano m.in. strefę regeneracji, strefę fitness, pokazy pierwszej pomocy, strefę dietetyczną czy specjalną strefę serca, gdzie będzie można zasięgnąć porady kardiochirurga. Przewidziano także dużo zabaw i atrakcji dla najmłodszych.

Pozostałe informacje o tegorocznym półmaratonie będziemy publikować w tej sekcji.

Źródło: na podstawie 1, 2; fot. Półmaraton Szczecin 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co daje bieganie? Tych efektów możesz się spodziewać

Co daje bieganie, jak wpływa na organizm ludzki, czy usprawnia pracę serca i je wzmacnia? A może bieganie przynosi zdecydowanie więcej korzyści? Temat tego, co daje bieganie przedstawiamy w zupełnie nowej odsłonie. Izabela i Łukasz Parszczyńscy - trenerzy personalni z wieloletnim doświadczeniem - opowiedzą o tym, co zmienia się po rozpoczęciu regularnego treningu. (więcej…)