Plum Ekiden w Białymstoku
Plum Ekiden w Białymstoku – to już ostatnie dni zapisów!

polecane

Plum Ekiden w Białymstoku – to już ostatnie dni zapisów!

Tomasz Wołoćko
26 maja, 2023
Aktualności

Jedynie do 30 maja potrwają zapisy elektroniczne na Plum Ekiden 2023. To oznacza, że impreza dla biegowych zespołów, która odbędzie się w Białymstoku w pierwszy weekend czerwca jest już za pasem. Kto jeszcze nie zdążył zarejestrować swojej drużyny, powinien szybko wysłać zgłoszenie. Miejsc na liście startowej jest coraz mniej.

Plum Ekiden w Białymstoku
Plum Ekiden 2023 odbędzie się 4 czerwca w Białymstoku. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to rywalizacja sztafet, które łącznie do pokonania będą miały maraton. Zgodnie z formułą Ekidenu, drużyny składają się z 6 biegaczy, z których pierwszy pokonuje 7,195 km, następnie 2 osoby biegną 10 km, a ostatni 3 członkowie zespołu mają zmiany 5-kilometrowe. To jednak niejedyna formuła zespołowej rywalizacji biegowej, jaką na weekend 3-4 czerwca przygotowała Fundacja Białystok Biega.

Biegowe emocje w stolicy Podlasia rozpoczną się już w sobotę 3 czerwca, a to za sprawą biegów dzieci. Będą one startować w 4-osobowych zespołach. Na najmłodszych uczestników w wieku 2-4 lat, czeka sztafeta 4×100 m. Chociaż nie zostało to wprost ujęte w regulaminie, organizatorzy dopuszczają w tej konkurencji nawet spontaniczne raczkowanie. Starsze dzieci w wieku od 5 do 14 lat będą natomiast rywalizować w sztafecie 4×400 m. Jak informują organizatorzy, na liście startowej biegów dziecięcych jest już 200 sztafet, co oznacza, że zarejestrować może się jeszcze tylko maksymalnie 30 drużyn.

Plum Ekiden w Białymstoku

W niedzielę 4 czerwca do rywalizacji przystąpią natomiast dorośli (oraz młodzież w wieku od 12 lat pod warunkiem pisemnej zgody rodzica/opiekuna). Główną formułą rywalizacji jest tytułowy dla imprezy Ekiden, czyli sztafeta maratońska. Jednak wiedząc o tym, że nie zawsze łatwo jest znaleźć aż 6 osób do sztafety maratońskiej, a także, że wiele osób mniej chętnie decyduje się na pokonanie zmiany 10-kilometrowej, organizatorzy przygotowali również drugą formułę. Jest to sztafeta 4×5 km, gdzie każdy członek zespołu ma do pokonania właśnie 5 km. – Wszystko wskazuje na to, że frekwencja w Plum Ekiden 2023 będzie wyraźnie wyższa niż w ubiegłorocznej edycji imprezy. Już teraz na liście startowej mamy ponad 30% więcej osób niż startowało rok temu – do udziału w wydarzeniu zgłosiło się już bowiem 1500 osób. Wciąż jeszcze mamy miejsce dla 15 drużyn w ramach sztafety 4×5 km i 45 drużyn w sztafecie Ekiden – podsumował Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Plum Ekiden w Białymstoku

Oprócz wymiaru sportowego, Plum Ekiden 2023 ma również pierwiastek charytatywny. To zresztą jedna z nieodłącznych cech sztafet organizowanych w Białymstoku od 2015 r. Również i w tym roku część opłat startowych jest przekazywana na potrzeby Fundacji „Pomóż Im” – Hospicjum dla Dzieci. Dlatego wskazane w regulaminie imprezy kwoty za udział drużyn w poszczególnych formułach rywalizacji są kwotami minimalnymi. Podczas rejestracji, zespoły mogą wpłacić wyższą opłatę startową, a nadwyżka w całości zostanie przekazana na cele dobroczynne.

Nie zwlekaj! Zapisy do 30 maja! Zapisy elektroniczne do Plum Ekiden 2023 – zarówno biegów dziecięcych, jak też sztafety 4×5 km i sztafety maratońskiej – potrwają do 30 maja do końca dnia. Zgłoszenia drużyny dokonuje kapitan, który na etapie rejestrowania zespołu powinien wnieść opłatę startową za całą sztafetę. Organizatorzy dopuszczają możliwość startu w więcej niż jednym zespole. Formularz zgłoszeniowy, regulaminy biegów oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania biegaczy, dostępne są na stronie plumekiden.pl.

Źródło: tekst informacja prasowa; fot. Krzysztof Karpiński

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Suunto 5 Peak – cóż mogę powiedzieć, przeczytajcie sami! Recenzja

Halo? – Dzień dobry, tutaj Suunto. – O co chodzi? – Dawno się nie kontaktowaliśmy. Chcemy przekazać ekscytującą informację. Wkrótce pojawi się nowy zegarek Suunto. – Podeślijcie sprzęt na testy, zobaczę, co to za urządzenie i czy mi się spodoba. – Już go wysłaliśmy. Paczkę otrzymasz jeszcze przed oficjalną światową premierą. Zapis tej rozmowy telefonicznej pochodzi z pierwszego tygodnia 2022 r. Nie przedłużając, poniżej znajduje się moja szczegółowa i obszerna recenzja interesującego zegarka Suunto 5 Peak! (więcej…)