Piotr Łobodziński znów triumfuje w Sky Tower Run 2019
Piotr Łobodziński znów triumfuje w Sky Tower Run 2019

polecane

Piotr Łobodziński znów triumfuje w Sky Tower Run 2019

Edward Królikowski
27 maja, 2019
Aktualności

26 maja we wrocławskim Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Po raz kolejny zawody przyciągnęły tłumy sportowców i kibiców – w tym roku udział w biegu potwierdziła rekordowa liczba uczestników – ponad 1050 osób. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się, niepokonany od kilku sezonów, Piotr Łobodziński – tytuł mistrza obronił już po raz piąty, pokonując 1142 schody w zaledwie 4:58. Wśród pań triumfowała Anna Ficner z czasem 6:15.

Piotr Łobodziński znów triumfuje w Sky Tower Run 2019

Wśród pań triumfowała Anna Ficner z czasem 6:15

Tower running, czyli bieg po schodach, to wyjątkowo wymagająca dyscyplina, o czym mogli przekonać się uczestnicy 6 edycji Sky Tower Run. Zawodnicy startowali kaskadowo w godzinach 10:00 – 17:00, co 20 sekund w 15-osobowych grupach. W ostatniej turze wyruszyła tzw. Elita – najmocniejsi zawodnicy, wśród których biegł dotychczasowy mistrz – Piotr Łobodziński, który znów okazał się nie do pokonania. Mężczyzna w tym roku zwyciężył również w wyścigu The Empire State Building Run-Up w Nowym Jorku. W ramach Sky Tower Run odbywały się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach – pożarnicy wbiegli na 49 piętro w strojach sportowych oraz w mundurze bojowym, czyli tzw. pełnym rynsztunku. Najlepszym biegaczem okazał się tu Damian Razmus z KP PSP Zgorzelec. Ciężki strój, kask, maska gazowa oraz butla tlenowa nie przeszkodziły strażakowi w pokonaniu wymagającej trasy w 9:56.

Najstarszy uczestnik Sky Tower Run miał 81 lat – pokonał on schody w czasie 10:14. Najwolniejszemu biegaczowi zajęło to 28:07. Przebieg rywalizacji komentowali: Bożydar Iwanow – dziennikarz telewizyjny oraz Grzegorz Pieczarka z Pro-Run Wrocław.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom. Ten dzień to była okazja nie tylko do składania życzeń naszym mamom, ale również wyjątkowej rywalizacji, której na co dzień nie sposób spotkać. Emocji nie brakowało – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław, organizującego wydarzenie.

Na dzień przed emocjonującym wyścigiem można było wziąć udział w wielkiej rozgrzewce – Sportowym Weekendzie z Gwiazdami. 25 maja Sky Tower gościł Natalię Rybarczyk – Akademicką Mistrzynię Świata w Taekwondo oraz Joannę Jabłczyńską – aktorkę i pasjonatkę zdrowego trybu życia. Zumba, porady, warsztaty, konkursy, wiele ciekawych wyzwań – to wszystko czekało na chętnych w Sky Tower. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach kreatywnych oraz rozgrywkach z nagrodami. W obydwa dni, dla wszystkich uczestników wydarzenia, otwarta była strefa Chill Out.

Źródło: informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jaki powinien być stanik do biegania?

Wygodny, funkcjonalny i dopasowany stanik do biegania, to dla płci pięknej bardzo istotna kwestia. Jak wybrać dla siebie stanik sportowy, aby dobrze się nam w nim biegało?  (więcej…)