Piotr Łobodziński znów triumfuje w Sky Tower Run 2019
Piotr Łobodziński znów triumfuje w Sky Tower Run 2019

polecane

Piotr Łobodziński znów triumfuje w Sky Tower Run 2019

Edward Królikowski
27 maja, 2019
Aktualności

26 maja we wrocławskim Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Po raz kolejny zawody przyciągnęły tłumy sportowców i kibiców – w tym roku udział w biegu potwierdziła rekordowa liczba uczestników – ponad 1050 osób. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się, niepokonany od kilku sezonów, Piotr Łobodziński – tytuł mistrza obronił już po raz piąty, pokonując 1142 schody w zaledwie 4:58. Wśród pań triumfowała Anna Ficner z czasem 6:15.

Piotr Łobodziński znów triumfuje w Sky Tower Run 2019

Wśród pań triumfowała Anna Ficner z czasem 6:15

Tower running, czyli bieg po schodach, to wyjątkowo wymagająca dyscyplina, o czym mogli przekonać się uczestnicy 6 edycji Sky Tower Run. Zawodnicy startowali kaskadowo w godzinach 10:00 – 17:00, co 20 sekund w 15-osobowych grupach. W ostatniej turze wyruszyła tzw. Elita – najmocniejsi zawodnicy, wśród których biegł dotychczasowy mistrz – Piotr Łobodziński, który znów okazał się nie do pokonania. Mężczyzna w tym roku zwyciężył również w wyścigu The Empire State Building Run-Up w Nowym Jorku. W ramach Sky Tower Run odbywały się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach – pożarnicy wbiegli na 49 piętro w strojach sportowych oraz w mundurze bojowym, czyli tzw. pełnym rynsztunku. Najlepszym biegaczem okazał się tu Damian Razmus z KP PSP Zgorzelec. Ciężki strój, kask, maska gazowa oraz butla tlenowa nie przeszkodziły strażakowi w pokonaniu wymagającej trasy w 9:56.

Najstarszy uczestnik Sky Tower Run miał 81 lat – pokonał on schody w czasie 10:14. Najwolniejszemu biegaczowi zajęło to 28:07. Przebieg rywalizacji komentowali: Bożydar Iwanow – dziennikarz telewizyjny oraz Grzegorz Pieczarka z Pro-Run Wrocław.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom. Ten dzień to była okazja nie tylko do składania życzeń naszym mamom, ale również wyjątkowej rywalizacji, której na co dzień nie sposób spotkać. Emocji nie brakowało – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław, organizującego wydarzenie.

Na dzień przed emocjonującym wyścigiem można było wziąć udział w wielkiej rozgrzewce – Sportowym Weekendzie z Gwiazdami. 25 maja Sky Tower gościł Natalię Rybarczyk – Akademicką Mistrzynię Świata w Taekwondo oraz Joannę Jabłczyńską – aktorkę i pasjonatkę zdrowego trybu życia. Zumba, porady, warsztaty, konkursy, wiele ciekawych wyzwań – to wszystko czekało na chętnych w Sky Tower. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach kreatywnych oraz rozgrywkach z nagrodami. W obydwa dni, dla wszystkich uczestników wydarzenia, otwarta była strefa Chill Out.

Źródło: informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Squeezy, czyli energia dla biegacza na każdym etapie rozwoju

Dobre wyniki sportowe są pochodną nie tylko biegania według planu treningowego, ale też prawidłowej diety i nawodnienia organizmu. Tylko świetnie naoliwiona i zatankowana pod korek maszyna jest gotowa na najcięższą pracę. Taką maszyną jest organizm biegacza, którego zapotrzebowanie na energię jest bardziej złożone niż mogłoby się wydawać. Za jakimi produktami się rozglądać, aby nie brakowało mocy na treningu? Jaką rolę pełnią żele energetyczne? Czy asortyment marki Squeezy może pomóc? (więcej…)