Półmaraton Warszawski 2024 utrudnienia w ruchu
NOWA TRASA 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski!

polecane

NOWA TRASA 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski!

Tomasz Wołoćko
22 marca, 2024
Aktualności

Nowa trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski jest widowiskowa! Szybka i umożliwiająca bicie rekordów życiowych. Po 10 latach meta półmaratonu wraca na błonia PGE Narodowego, które zapełnią się 24 marca (niedziela) tysiącami biegaczy. W tym roku marzenia uczestników o poprawieniu własnej życiówki, a zawodowców o biciu rekordu Polski, stają się bliskie spełnieniu. Już 24 marca o godzinie 11:00 zawodnicy ruszą ulicami Warszawy. Jakie planowane są utrudnienia w ruchu? Jaka jest nowa trasa półmaratonu? 

foto Jan Nyka 

Znamy trasę 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz trasę New Balance Biegu na Piątkę. W ramach imprezy rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Organizator biegu, Fundacja „Maraton Warszawski”, zadbał o sportowy, ale i malowniczy profil wszystkich rozgrywanych biegów. Pierwszy bieg rozgrywany na krótszym dystansie wystartuje o godz. 9:30. Zmagania na dystansie półmaratonu rozpoczną się o godzinie 11:00. Dużo wcześniej pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu, szczególnie w rejonie trasy półmaratonu i trasy New Balance Biegu na Piątkę. Zakończenie obu wydarzeń i problemów z ruchem kołowym planowane jest na późne niedzielne popołudnie.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie biegiem szybkim. Zawodnicy i zawodniczki startują z mostu Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego dotrą do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta pobiegną w kierunku Żoliborza. Najdłuższa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegną na drugą stronę Wisły. Końcówka trasy jest na błoniach PGE Narodowego.

Mistrzostwa Polski w półmaratonie podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Trasa biegu na 5 kilometrów także jest widowiskowa! Trasa poprowadzi mostem Poniatowskiego i Alejami Jerozolimskimi do ronda De Gaulle’a, wokół palmy i z powrotem przez Wisłę w kierunku PGE Narodowego. W czasie biegu uczestnicy obejrzą najpiękniejsze plenery stolicy. W związku z organizacją 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę w dn. 24 marca 2024 (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia.

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego jednocześnie odbędą się 33. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Wśród zawodników starających się o zwycięstwo w tej kategorii znajdują się utytułowani biegacze, w tym Mateusz Kaczor z życiówką w półmaratonie 1:03:31 oraz Monika Jackiewicz (PB: 1:10:39), która stara się o kwalifikacje na półmaraton na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Rzymie.

Utrudnienia w ruchu w dniu 24 marca (niedziale), Warszawa:

Wybrzeże Szczecińskie – zamknięta w godz. 9:00 – 10:30

Siwca – zamknięta w godz. 9:00 – 10:30

Most Poniatowskiego – zamknięty dla ruchu samochodowego w godz. 8:00 – 13:00. Dla ruchu tramwajowego zamknięty w godzinach 7:00-13:00

Aleje Jerozolimskie (w obu kierunkach) na odcinku od Mostu Poniatowskiego do Ronda de Gaulle’a – zamknięte dla ruchu w godz. 9:00 – 12:00

Aleje Jerozolimskie (jezdnia północna) na odcinku od Ronda de Gaulle’a do ul. Marszałkowskiej – zamknięte dla ruchu w 10:30 – 12:00

Marszałkowska (jezdnia wschodnia) – zamknięta dla ruchu w godz. 9:00 – 12:00

Królewska (jezdnia południowa) – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 12:30

Miodowa – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 12:30

Bonifraterska – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 12:30.

UWAGA! Na odcinku Muranowska – Świętojerska wydzielona zostanie zachodnia część jezdni dla ruchu pojazdów, aby umożliwić dojazd i wyjazd do bloków mieszkalnych zlokalizowanych wzdłuż ulicy Wałowej.

Muranowska (jezdnia północna) – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 12:30. Tym samym niemożliwy będzie przejazd ul. Międzyparkową.

UWAGA! Dla umożliwienia dojazdu do bloków mieszkalnych zlokalizowanych wzdłuż ul. Wałowej utrzymany będzie ruch samochodowy na jezdni południowej. Dla umożliwienia dojazdu pomiędzy Wisłostradą, a Słomińskiego (na odcinku Most Gdański – Rondo Zgrupowania AK „Radosław“) utrzymany będzie ruch w relacji Międzyparkowa – Konwiktorska – Sanguszki.

Plac Wilsona –  w godz. 10:30 – 12:30 nastąpi ograniczenie ruchu samochodowego do jednego pasa bez możliwości zjazdu w ul. Krasińskiego

Mickiewicza (jezdnia wschodnia) – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 13:00 UWAGA! Przejezdny będzie odcinek w kierunku południowym.

Rudzka – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 13:00

Lektykarska – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 14:00

Podleśna (na odcinku Lektykarska – Gwiaździsta) – jezdnia północna zamknięta w godz. 11:00 – 14:00.

UWAGA! Od ul. Klaudyny do ul. Gwiaździstej będzie wydzielony prawy pas jezdni umożliwiający wyjazd z osiedla, w kierunku PKOLu.

Gwiaździsta – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 14:00

Wybrzeże Gdyńskie (Wisłostrada jezdnia zachodnia) – zamknięta w godz. 11:00 – 14:00. UWAGA! Jezdnia w kierunku Gdańska (kierunku północnym) będzie przejezdna.

Krajewskiego, ul. Zakroczymska, ul. Szymanowska – zamknięte dla ruchu w godz. 11:00 – 14:30

Słomińskiego (jezdnia południowa) – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 14:30

Most Gdański (jezdnia południowa) – zamknięty dla ruchu w godz. 11:00 – 14:30. UWAGA! Jezdnia w kierunku do Śródmieścia będzie przejezdna.

Wybrzeże Helskie – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 14:30

Okrzei – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 15:00

Jagiellońska – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 15:00

Zamoyskiego – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 15:00

Sokoła – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 15:00

W 2024 roku zawodnicy pobiegną zupełnie nową trasą, a frekwencja już teraz jest rekordowa. Na listach startowych tych wydarzeń jest łącznie 20 tys. nazwisk biegaczy i biegaczek. W sobotę zawodnicy będą odbierać pakiety startowe i przygotowywać się do wyścigu. W niedzielę 24 marca zawodnicy wyruszą na swoje trasy — ponad 21 kilometrów ulicami Warszawy lub 5 kilometrów, bliżej stadionu PGE Narodowy.

Więcej informacji o biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com

Informator drogowy dla Mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy wiadomości o utrudnieniach w ruchu, nowej trasie półmaratonu i innych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie po schodach. Jak to robić poprawnie? Co to daje?

Bieganie po schodach możemy traktować nie tylko jako uzupełnienie treningu biegowego, ale także jako solidną sesję rozwijającą siłę. Trening ten świetnie wpływa na wzmocnienie mięśni nóg - czworogłowy uda, łydek oraz pośladków. A w okresie jesionno-zimowym stanowi alternatywę do codziennych ćwiczeń na mroźnym powietrzu. Jak trenować bieganie po schodach? Konsultacji przy temacie udzieliła Sylwia Ejdys-Tomaszewska. (więcej…)