Półmaraton Warszawski 2024 utrudnienia w ruchu
NOWA TRASA 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski!

polecane

NOWA TRASA 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski!

Tomasz Wołoćko
22 marca, 2024
Aktualności

Nowa trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski jest widowiskowa! Szybka i umożliwiająca bicie rekordów życiowych. Po 10 latach meta półmaratonu wraca na błonia PGE Narodowego, które zapełnią się 24 marca (niedziela) tysiącami biegaczy. W tym roku marzenia uczestników o poprawieniu własnej życiówki, a zawodowców o biciu rekordu Polski, stają się bliskie spełnieniu. Już 24 marca o godzinie 11:00 zawodnicy ruszą ulicami Warszawy. Jakie planowane są utrudnienia w ruchu? Jaka jest nowa trasa półmaratonu? 

foto Jan Nyka 

Znamy trasę 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz trasę New Balance Biegu na Piątkę. W ramach imprezy rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Organizator biegu, Fundacja „Maraton Warszawski”, zadbał o sportowy, ale i malowniczy profil wszystkich rozgrywanych biegów. Pierwszy bieg rozgrywany na krótszym dystansie wystartuje o godz. 9:30. Zmagania na dystansie półmaratonu rozpoczną się o godzinie 11:00. Dużo wcześniej pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu, szczególnie w rejonie trasy półmaratonu i trasy New Balance Biegu na Piątkę. Zakończenie obu wydarzeń i problemów z ruchem kołowym planowane jest na późne niedzielne popołudnie.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie biegiem szybkim. Zawodnicy i zawodniczki startują z mostu Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego dotrą do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta pobiegną w kierunku Żoliborza. Najdłuższa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegną na drugą stronę Wisły. Końcówka trasy jest na błoniach PGE Narodowego.

Mistrzostwa Polski w półmaratonie podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Trasa biegu na 5 kilometrów także jest widowiskowa! Trasa poprowadzi mostem Poniatowskiego i Alejami Jerozolimskimi do ronda De Gaulle’a, wokół palmy i z powrotem przez Wisłę w kierunku PGE Narodowego. W czasie biegu uczestnicy obejrzą najpiękniejsze plenery stolicy. W związku z organizacją 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę w dn. 24 marca 2024 (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia.

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego jednocześnie odbędą się 33. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Wśród zawodników starających się o zwycięstwo w tej kategorii znajdują się utytułowani biegacze, w tym Mateusz Kaczor z życiówką w półmaratonie 1:03:31 oraz Monika Jackiewicz (PB: 1:10:39), która stara się o kwalifikacje na półmaraton na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Rzymie.

Utrudnienia w ruchu w dniu 24 marca (niedziale), Warszawa:

Wybrzeże Szczecińskie – zamknięta w godz. 9:00 – 10:30

Siwca – zamknięta w godz. 9:00 – 10:30

Most Poniatowskiego – zamknięty dla ruchu samochodowego w godz. 8:00 – 13:00. Dla ruchu tramwajowego zamknięty w godzinach 7:00-13:00

Aleje Jerozolimskie (w obu kierunkach) na odcinku od Mostu Poniatowskiego do Ronda de Gaulle’a – zamknięte dla ruchu w godz. 9:00 – 12:00

Aleje Jerozolimskie (jezdnia północna) na odcinku od Ronda de Gaulle’a do ul. Marszałkowskiej – zamknięte dla ruchu w 10:30 – 12:00

Marszałkowska (jezdnia wschodnia) – zamknięta dla ruchu w godz. 9:00 – 12:00

Królewska (jezdnia południowa) – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 12:30

Miodowa – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 12:30

Bonifraterska – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 12:30.

UWAGA! Na odcinku Muranowska – Świętojerska wydzielona zostanie zachodnia część jezdni dla ruchu pojazdów, aby umożliwić dojazd i wyjazd do bloków mieszkalnych zlokalizowanych wzdłuż ulicy Wałowej.

Muranowska (jezdnia północna) – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 12:30. Tym samym niemożliwy będzie przejazd ul. Międzyparkową.

UWAGA! Dla umożliwienia dojazdu do bloków mieszkalnych zlokalizowanych wzdłuż ul. Wałowej utrzymany będzie ruch samochodowy na jezdni południowej. Dla umożliwienia dojazdu pomiędzy Wisłostradą, a Słomińskiego (na odcinku Most Gdański – Rondo Zgrupowania AK „Radosław“) utrzymany będzie ruch w relacji Międzyparkowa – Konwiktorska – Sanguszki.

Plac Wilsona –  w godz. 10:30 – 12:30 nastąpi ograniczenie ruchu samochodowego do jednego pasa bez możliwości zjazdu w ul. Krasińskiego

Mickiewicza (jezdnia wschodnia) – zamknięta dla ruchu w godz. 10:30 – 13:00 UWAGA! Przejezdny będzie odcinek w kierunku południowym.

Rudzka – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 13:00

Lektykarska – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 14:00

Podleśna (na odcinku Lektykarska – Gwiaździsta) – jezdnia północna zamknięta w godz. 11:00 – 14:00.

UWAGA! Od ul. Klaudyny do ul. Gwiaździstej będzie wydzielony prawy pas jezdni umożliwiający wyjazd z osiedla, w kierunku PKOLu.

Gwiaździsta – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 14:00

Wybrzeże Gdyńskie (Wisłostrada jezdnia zachodnia) – zamknięta w godz. 11:00 – 14:00. UWAGA! Jezdnia w kierunku Gdańska (kierunku północnym) będzie przejezdna.

Krajewskiego, ul. Zakroczymska, ul. Szymanowska – zamknięte dla ruchu w godz. 11:00 – 14:30

Słomińskiego (jezdnia południowa) – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 14:30

Most Gdański (jezdnia południowa) – zamknięty dla ruchu w godz. 11:00 – 14:30. UWAGA! Jezdnia w kierunku do Śródmieścia będzie przejezdna.

Wybrzeże Helskie – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 14:30

Okrzei – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 15:00

Jagiellońska – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 15:00

Zamoyskiego – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 15:00

Sokoła – zamknięta dla ruchu w godz. 11:00 – 15:00

W 2024 roku zawodnicy pobiegną zupełnie nową trasą, a frekwencja już teraz jest rekordowa. Na listach startowych tych wydarzeń jest łącznie 20 tys. nazwisk biegaczy i biegaczek. W sobotę zawodnicy będą odbierać pakiety startowe i przygotowywać się do wyścigu. W niedzielę 24 marca zawodnicy wyruszą na swoje trasy — ponad 21 kilometrów ulicami Warszawy lub 5 kilometrów, bliżej stadionu PGE Narodowy.

Więcej informacji o biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com

Informator drogowy dla Mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy wiadomości o utrudnieniach w ruchu, nowej trasie półmaratonu i innych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Hoka Clifton 8. Recenzja butów do biegania

Hoka Clifton 8 to buty treningowe zaprojektowane z myślą o biegach na twardych nawierzchniach. Nie wstydzę się jednak powiedzieć, że ten model jest dla mnie czymś więcej. Gdy mam je na stopach podczas biegu czuję ich lekkość, komfort i precyzję. Są to buty do biegania, które zachęcają do regularnych ćwiczeń. Potrafią również sprawić, że kończąc trening, mamy jeszcze większą radość z biegania. Ale dla kontrastu wspomnę, że moim zdaniem nie są to buty dla każdego biegacza. Jacy biegacze będą maksymalnie zadowoleni z posiadania modelu Clifton 8, a którzy sportowcy, powinni zdecydować się na inne buty? (więcej…)