FuelCell SuperComp Trainer v2
New Balance FuelCell SuperComp Trainer v2 już są!

polecane

New Balance FuelCell SuperComp Trainer v2 już są!

Tomasz Wołoćko
7 lipca, 2023
Aktualności

New Balance zaprezentował drugą odsłonę jednego z najbardziej docenianych modeli treningowo-startowych 2022 roku – FuelCell SuperComp Trainer v2. Tegoroczna wersja jest lżejsza, ma udoskonaloną bezszwową cholewkę, mniejszy drop i obniżoną podeszwę. Połączenie karbonu i technologii FuelCell zapewnia niesamowitą sprężystość i zwrot energii, a każdy trening staje się wydajniejszy.

FuelCell SuperComp Trainer v2

Model SC Trainer jest częścią najwyższej serii butów biegowych oferowanych przez New Balance o nazwie SuperComp. Składa się ona z trzech modeli: SuperComp Pacer – przeznaczonych do startów na krótszych dystansach, SuperComp Elite – przeznaczonych do rywalizacji w półmaratonie i maratonie oraz SuperComp Trainer, który ma więcej amortyzacji i sprawdza się zarówno na szybkim treningu, jak i podczas zawodów. Wszystkie modele sygnowane SuperComp wyposażone są w płytkę z włókna węglowego oraz podeszwę środkową wykonaną z pianki FuelCell z odpowiednio dostosowaną do przeznaczenia grubością i gęstością.

FuelCell SuperComp Trainer v2

Tegoroczna odsłona modelu SC Trainer została zoptymalizowana, aby szybkie bieganie było jeszcze bardziej wydajne i komfortowe. Model ma zupełnie nową podeszwę środkową FuelCell, która dzięki zmodyfikowanej gęstości pianki zapewnia jeszcze większą sprężystość i komfort biegania. Zmiany w tym elemencie pozwoliły obniżyć zarówno wagę całego buta, drop (z 8 do 6 mm), jak i wysokość całej podeszwy. Niższe położenie stopy w połączeniu z szerszą o 5 mm tylną częścią zapewnia dodatkową kontrolę i pewniejszy kontakt z podłożem. Za zwrot energii, tak jak w całej serii SC, odpowiada technologia Energy Arc, czyli wyprofilowana płytka z włókna węglowego wbudowana w podeszwę środkową.

FuelCell SuperComp Trainer v2

Ulepszenia nie ominęły również cholewki, która została wykonana z nowej, bardziej litej, oddychającej siateczki. Cała konstrukcja cholewki zapewnia zarówno wysoki poziom komfortu, jak odpowiednie wsparcie i kontrolę, szczególnie w momentach, kiedy podeszwa środkowa zaczyna oddawać energię. Tegoroczna wersja zyskała również bardziej wyściełane wykończenia kołnierza po bokach i na pięcie, dla lepszego trzymania stopy i wygody.

Model FuelCell Trainer to idealny codzienny towarzysz szybkich treningów, który świetnie poradzi sobie z wejściem na wyższe tempo i rytm, ale może być też butem startowym, szczególnie dla tych, którzy potrzebują większej amortyzacji albo spędzają więcej czasu na trasie.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak powinna wyglądać rozgrzewka biegacza?

Rozgrzewka to niezwykle istotny element treningu. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka zmniejsza ryzyko doznania kontuzji, przygotowuje całe ciało do wysiłku, jak również poprawia sprawność stawów, wiązadeł i rozgrzewa mięśnie. O to, jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka zapytaliśmy ekspertów z Akademii Treningu Personalnego – Body Mind Experts. (więcej…)