20. PKO Poznań Maraton wygrywa Monika Stefanowicz
Monika Stefanowicz wygrywa 20. PKO Poznań Maraton 2019!

polecane

Tomasz Wołoćko
20 października, 2019
Aktualności

Zwycięzcą został Kenijczyk Cosmas Kyeva, który dotarł do mety w czasie 2:12:05. Pierwszym Polakiem został Emil Dobrowolski. Wśród kobiet jako pierwsza zameldowała się Polka – Monika Stefanowicz! Jakie są pozostałe wyniki najlepszych zawodników?

20. PKO Poznań Maraton dla Kenijczyka

W męskiej rywalizacji na drugim miejscu zameldował się Raymond Chemungor, zaś na ostatnim stopniu podium stanie Mathew Kiptoo. Męskie podium zostało w całości zdominowane przez biegaczy z Afryki.

Pierwszym Polakiem na mecie został Emil Dobrowolski, który zameldował się na ostatnim metrze z czasem 2:17:06. Drugim zawodnikiem z Polski został Kamil Karbowiak, który osiągnął czas 2:17:17. Na trzecim stopniu podium stanie Robert Czerniak, który uzyskał czas 2:29:53.

Nie możemy oczywiście nie wspomnieć najlepszego Polaka na trasie 20. PKO Poznań Maratonu! Jest nim Emil Dobrowolski! Gratulujemy!

Opublikowany przez Poznań Maraton Niedziela, 20 października 2019

Prawdziwym zaskoczeniem była kobieca rywalizacja. Spośród kobiet na mecie jako pierwsza zameldowała się Polka – Monika Stefanowicz, która nie kryła wielkiego zadowolenia! Zawodniczka uzyskała na mecie czas 2:37:42. Drugą kobietą została reprezentantka Etiopii Tigist Bedada, która wpadła na metę uzyskując 2:37:58. Na ostatnim podium stanie także Polka Beata Lupa, która uzyskała wyniki 2:40:42.

Mamy już pierwszych zwycięzców w 20. PKO Poznań Maratonie. W kategorii wózków łańcuchowych pierwsze miejsce zajął Rafał Wilk z czasem 01:02:20! Gratulujemy!

Zwycięzcą w kategorii wózków łańcuchowych został Rafał Wilk z czasem 01:02:20!

Monika Stefanowicz na mecie 20. PKO Poznań Maraton

Wyniki z PKO Poznań Maraton 2019 zamieszczone zostały na stronach firmy prowadzącej pomiar czasu. Z wynikami tegorocznego biegu można się zapoznać pod tym linkiem. Wyniki można segregować w kategoriach OPEN, zawodniczek czy zawodników. Dodatkowo wyniki można zawęzić do kategorii wiekowych czy dodatkowych kategorii wprowadzonych podczas zapisów. W serwisie dostępne są także czasy poszczególnych uczestników na 5 km, 10 km, 15 km, 20 km i mecie trasy.

Do godziny 15:30 będzie trwać 20. PKO Poznań Maraton. Uczestnicy tego wyjątkowego biegu mają do pokonania trasę wytyczoną ulicami miasta. Zawodnicy wyruszyli z ulicy Grunwaldzkiej o godz. 9:00. Meta znajduje się na Placu Marka (MTP).