Medal 9. Lubońskiego Biegu Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka
Medal 9. Lubońskiego Biegu Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka

polecane

Medal 9. Lubońskiego Biegu Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka

Jerzy Stawiński
17 września, 2019
Aktualności

11 listopada 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu wystartuje 9. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10 km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości. W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz trzeci rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.

Medal 9. Lubońskiego Biegu Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka

Przypominamy, że tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka”. W związku z powyższym prezentujemy medal z jego wizerunkiem. Ppłk Ludwik Misiek – polski żołnierz – kapral AK i dowódca drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, który w latach 1946–2006 był pilotem szybowców (trzykrotny rekordzista Polski, rekordzista świata, laureat Diamentowej Odznaki Szybowcowej FA)

Wpisowe do 22 września wynosi 55 zł (dla osób powyżej 60 roku życia 35 zł – do  niedzieli 15 września 2019 r.). W tej cenie każdy uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma pakiet startowy zawierający: pamiątkową opaskę na głowę, odlewany  medal za ukończenie biegu, rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej, posiłek regeneracyjny po biegu, dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym.

Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan i wiele akcentów patriotycznych. W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych. Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 8. edycji 1341 osób (w tym 2 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Krzysztof Szymanowski (31:57), tuż za nim uplasował się Denis Slobodianiuk (32:09) oraz Krzysztof Stefanowicz (32:17). Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Talar (37:39), która na mecie wyprzedziła Agnieszkę Staniewską (39:42) oraz Agnieszkę Kuster (40:00).

Źródło: informacja prasowa; www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak schudnąć bez diety poprzez bieganie?

Jak schudnąć bez diety poprzez bieganie? Jak biegać żeby spalać tkankę tłuszczową? Jak redukować masę ciała bez diety? Jak udało mi się schudnąć na początku przygody z bieganiem? Opowiem o mojej historii sukcesu, czyli osiągnięciu wymarzonej wagi bez głodzenia się oraz bez efektu jojo! (więcej…)