Maraton Warszawski 2018: poznaliśmy trasę. Pobiegniemy przez ZOO!

polecane

Maraton Warszawski 2018: poznaliśmy trasę. Pobiegniemy przez ZOO!

Kamil Nowak
7 sierpnia, 2018
Aktualności

40. PZU Maraton Warszawski 2018 będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na jubileusz, ale również ze względu na niespodziankę związaną z trasą zawodów. Pierwszy raz w historii część trasy poprowadzona została przez Ogród Zoologiczny. Biegacze odwiedzą jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie Warszawy. Jak w pełnej okazałości prezentuje się trasa maratonu?

40. edycja Maratonu Warszawskiego wystartuje, podobnie jak tegoroczny półmaraton, na ulicy Konwiktorskiej skąd zawodnicy pobiegną w kierunku Placu Wilsona, a następnie wzdłuż Wisły na Most Gdański. Na prawym brzegu Wisły będzie czekać wyjątkowa atrakcja, bowiem trasa poprowadzi przez warszawski Ogród Zoologiczny. A to oznacza, że przyszli maratończycy będą mogli przez krótką chwilę podziwiać zwierzęta znajdujące się w ZOO. Następnie biegacze skierują się do Mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić na lewobrzeże i udać się w kierunku Łazienek Królewskich. Zawodnicy 40. PZU Maratonu Warszawskiego przebiegną przez najpiękniejszy fragment Traktu Królewskiego: ul. Belwederską przez Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a i Nowy Świat aż do Placu Zamkowego. Później na północ, a następnie Mostem Gdańskim na Pragę. Mostem Świętokrzyskim do centrum, aby ulicą Dobrą i Wybrzeżem Gdańskim skierować się w stronę mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

Nowa trasa wygląda następująco: 

Trasa z 2017 r. prezentowała się tak: 

„Przyznaję, że kiedy pierwszy raz przyszło nam głowy, że moglibyśmy umożliwić maratończykom przebieg przez Ogród Zoologiczny w Warszawie, mocniej zabiły nam serca. Dzięki olbrzymiej przychylności dyrekcji ZOO pomysł stał się rzeczywistością. Cieszymy się również, że spośród aż pięciu propozycji trasy, jakie zaproponowaliśmy władzom Warszawy, została wybrana właśnie ta. Umożliwia ona bowiem kibicom ciągły kontakt z biegaczami i łatwe obserwowanie przebiegu rywalizacji. A i dla biegaczy to trasa szalenie atrakcyjna, wydobywająca z krajobrazu Warszawy to, co najpiękniejsze” – mówi Marek Tronina, Dyrektor 40. PZU Maratonu Warszawskiego.

To co, z kim widzimy się podczas Wielkiego Biegu w Warszawie?

Źródło: na podstawie; fot. Piotr Dymus

Podobne materiały o biegu Maraton Warszawski 2018:

40. PZU Maraton Warszawski. Start za mniej niż 70 dni. Gotowi na wielką rocznicę?

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

HOKA Clifton 9, czyli jak szanować portfel biegacza

HOKA Clifton 9 to jeden z flagowych modeli butów do biegania marki HOKA. Dzięki wyjątkowym cechom i podeszwie wykonanej w technologii Meta-rocker gwarantuje nie tylko płynny krok, ale także stabilny i komfortowy bieg na twardych nawierzchniach. To buty stworzone z myślą o komforcie na utwardzonej nawierzchni, zarówno podczas codziennych treningów, jak i bardzo długich biegów. Ich mocną stroną jest wszechstronność. Gdy biegacz poszukuje tylko jednej, uniwersalnej pary butów biegowych, warto rozważyć kupno HOKA Clifton 9. Polecam przeczytać całą recenzją i obejrzeć test w formie wideo. (więcej…)