bieganieuskrzydla.pl

Maraton Warszawski 2018: poznaliśmy trasę. Pobiegniemy przez ZOO!

Sierpień 7, 2018

40. PZU Maraton Warszawski 2018 będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na jubileusz, ale również ze względu na niespodziankę związaną z trasą zawodów. Pierwszy raz w historii część trasy poprowadzona została przez Ogród Zoologiczny. Biegacze odwiedzą jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie Warszawy. Jak w pełnej okazałości prezentuje się trasa maratonu?

 

40. edycja Maratonu Warszawskiego wystartuje, podobnie jak tegoroczny półmaraton, na ulicy Konwiktorskiej skąd zawodnicy pobiegną w kierunku Placu Wilsona, a następnie wzdłuż Wisły na Most Gdański. Na prawym brzegu Wisły będzie czekać wyjątkowa atrakcja, bowiem trasa poprowadzi przez warszawski Ogród Zoologiczny. A to oznacza, że przyszli maratończycy będą mogli przez krótką chwilę podziwiać zwierzęta znajdujące się w ZOO. Następnie biegacze skierują się do Mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić na lewobrzeże i udać się w kierunku Łazienek Królewskich. Zawodnicy 40. PZU Maratonu Warszawskiego przebiegną przez najpiękniejszy fragment Traktu Królewskiego: ul. Belwederską przez Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a i Nowy Świat aż do Placu Zamkowego. Później na północ, a następnie Mostem Gdańskim na Pragę. Mostem Świętokrzyskim do centrum, aby ulicą Dobrą i Wybrzeżem Gdańskim skierować się w stronę mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

 

Nowa trasa wygląda następująco: 

 

 

Trasa z 2017 r. prezentowała się tak: 

 

 

 

 

„Przyznaję, że kiedy pierwszy raz przyszło nam głowy, że moglibyśmy umożliwić maratończykom przebieg przez Ogród Zoologiczny w Warszawie, mocniej zabiły nam serca. Dzięki olbrzymiej przychylności dyrekcji ZOO pomysł stał się rzeczywistością. Cieszymy się również, że spośród aż pięciu propozycji trasy, jakie zaproponowaliśmy władzom Warszawy, została wybrana właśnie ta. Umożliwia ona bowiem kibicom ciągły kontakt z biegaczami i łatwe obserwowanie przebiegu rywalizacji. A i dla biegaczy to trasa szalenie atrakcyjna, wydobywająca z krajobrazu Warszawy to, co najpiękniejsze” – mówi Marek Tronina, Dyrektor 40. PZU Maratonu Warszawskiego.

 

To co, z kim widzimy się podczas Wielkiego Biegu w Warszawie?

 

Źródło: na podstawie; fot. Piotr Dymus

 

Podobne materiały o biegu Maraton Warszawski 2018:

40. PZU Maraton Warszawski. Start za mniej niż 70 dni. Gotowi na wielką rocznicę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Jak się ubrać na bieganie w zimne i deszczowe dni?

Co założyć na siebie, aby bieganie w zimne dni nie odbiło się negatywnie na naszym zdrowiu? Na jakie elementy odzieży zwrócić uwagę, aby trenować komfortowo i bezpiecznie? Tym razem poświęcimy sporo czasu na przedstawienie odpowiedzi na powyższe pytania, a także zaprezentujemy nową kolekcję Kalenji sieci Decathlon pomocną w czasie jesiennych treningów. (więcej…)