Jednak się odbędzie: Półmaraton Kielce 2020
Jednak się odbędzie: Półmaraton Kielce zaplanowano na 9 maja!

polecane

Jednak się odbędzie: Półmaraton Kielce zaplanowano na 9 maja!

Tomasz Wołoćko
3 marca, 2020
Biegi

Już 9 maja odbędzie się Półmaraton Kielce, którego w tym roku dzięki gościnności Rektora UJK Jacka Semaniaka, gospodarzem będzie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Co już wiadomo o tegorocznej imprezie biegowej?

Jednak się odbędzie: Półmaraton Kielce 2020

Dzięki doskonałej infrastrukturze, to właśnie na kampusie UJK zostanie zorganizowane miasteczko zawodów, parking, strefa dla dzieci, biuro imprezy, strefy depozytowe, żywieniowe i masażu, jak również start i meta wydarzenia. Zapisy na Półmaraton Kielce 2020 zostaną uruchomione 4 marca na oficjalnej stronie internetowej www.polmaratonkielce.pl, a ilość miejsc jest mocno ograniczona.

Na tegoroczną edycję Półmaraton Kielce o Błękitną Wstęgę Silnicy – bo tak brzmi pełna nazwa wydarzenia – organizatorzy, zapewnią tylko 1000 pakietów startowych w biegu głównym. Imprezą towarzyszącą półmaratonowi będzie bieg na dystansie pięciu kilometrów, na który obowiązuje limit dodatkowych 200 miejsc i w ramach którego zostanie przeprowadzona klasyfikacja „Firmowa Piątka” oraz klasyfikacja Nordic Walking.

Jednak się odbędzie: Półmaraton Kielce 2020

„Trasa zawodów będzie atestowana i zostanie przeprowadzona na jednej pętli tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniała życie mieszkańcom. Ponadto będzie ona przepiękna, malownicza i wyjątkowa pod każdym względem. Biegacze rozpoczną zmagania na kampusie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a następnie pobiegną w stronę Domaszowic, Woli Kopcowej, miną Zalew w Cedzynie od strony północnej, następnie pobiegną przez Leszczyny i Cedzynę otaczając cały akwen i wrócą na kampus UJK.” – powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska, organizator wydarzenia.

„Bieg na Piątkę z kolei będzie również posiadał atest i będzie składał się z jednej pętli w większości poprowadzonej po drodze awaryjnej wzdłuż trasy S74 ze startem i metą na kampusie UJK. Szczegółowe mapy oraz informacje związane z przebiegiem imprezy znajdują się na stronie internetowej zawodów.” – dodaje Szołowski.

Półmaraton Kielce o Błękitną Wstęgę Silnicy to nazwa, która powstała w 1977 roku, kiedy to Wyższa Szkoła Pedagogiczna – obecne UJK – zorganizowała pierwszy Bieg o Błękitną Wstęgę Silnicy dla wszystkich studentów pierwszych lat. Zawody odbyły się na Stadionie Leśnym, a biegacze mieli do pokonania dystans 2 km. W latach 70-tych w imprezie startowało ponad 1000 uczestników, a zwycięzcy zostali odznaczani „Błękitną Wstęgą”. Organizatorem tamtego wydarzenia było Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Akademicki Związek Sportowy w Kielcach.

Zapisy na Półmaraton Kielce oraz na Bieg na Piątkę rozpoczną się 4 marca 2020 roku o godzinie 12:00. Zapisać się będzie można przez specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy, który dostępny będzie na oficjalnej stronie imprezy www.polmaratonkielce.pl

Organizatorami przedsięwzięcia są: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersyteckie Centrum Sportu i Labosport Polska.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizatorzy

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Napój izotoniczny – jakie składniki i proporcje?

Aby przygotować napój izotoniczny, który zasili w energię nasze ciało potrzeba zarówno odpowiednich składników oraz wiedzy, jak to wszystko połączyć. Przy tej okazji skorzystamy z porady dietetyka Igora Dzierżanowskiego, który przedstawi prawidłowy skład napoju izotonicznego i podpowie z jakich składników go przygotować. (więcej…)