Jakie utrudnienia w ruchu podczas 18. Półmaraton Warszawski? [TRASA]

polecane

Jakie utrudnienia w ruchu podczas 18. Półmaraton Warszawski? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
24 marca, 2024
Aktualności

W niedzielę startuje 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski! W związku z organizacją półmaratonu w dn. 24 marca (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia. Jaka jest trasa biegu? Gdzie pojawią się największe utrudnienia w ruchu? Co warto wiedzieć, żeby poruszać się sprawnie po Warszawie? 

Foto. Jan Nyka

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, wraz z towarzyszącym mu New Balance Biegiem Na Piątkę, cieszy się ogromną popularnością. Na liście startowej biegu głównego jest 14 tys. nazwisk, a do towarzyszącego zgłosiło się prawie 5 tys. chętnych. Sumując frekwencję otrzymamy prawie 20 tys. biegaczy i biegaczek, którzy w niedzielę 24 marca będą biec wyznaczonymi trasami, po ulicach stolicy.

Półmaraton startuje o godz. 11:00. Zmagania na krótszym dystansie biegacze zaczną o godz. 9:30. W niedzielę 24 marca w związku z organizacją dwóch dużych biegów część ulic będzie zamknięta. Wystawią duże utrudnienia w ruchu. Problemy dotkną także komunikację miejską – tramwaje i autobusy. Nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Plik z mapą jest do pobrania na tej stronie. 

Trasa 18. Półmaraton Warszawski sprzyja szybkiemu bieganiu. Start półmaratonu usytuowany będzie na Moście Poniatowskiego. Trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich w stronę Ronda De Gaulle’a. Następnie zawodnicy pobiegną w stronę Żoliborza, aż do Placu Wilsona. Później Gwiaździstą dostaną się na Wybrzeże Gdyńskie i dotrą na Most Gdański. Po przeprawieniu się na drugą stronę Wisły będą przemierzać Pragę-Południe Wybrzeżem Helskim oraz ulicami Okrzei, Jagiellońską i Zamoyskiego aż do błoni PGE Stadionu Narodowego, gdzie znajdować się będzie meta.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

W związku z organizacją 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę w dn. 24 marca 2024 (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia. Organizator wydarzenia przygotował specjalny informator z planowanymi zamknięciami poszczególnych ulic. Wszystko po to, żeby umożliwić dostosowanie swoich planów do czasowych zmian w ruchu drogowego wywołanych imprezą sportową. Organizator zwraca się z prośbą o przesłanie tego materiału znajomym i bliskim.

niedziela, 24 marca 2024

START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

New Balance Bieg na Piątkę

9:15 – Przedbiegowa rozgrzewka
9:27 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na 5 km
9:30 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 9:45 – Finisz pierwszych zawodników
10:15 – Zamknięcie trasy

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Więcej informacji o biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com

Informator drogowy dla Mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy informacje o utrudnieniach w ruchu, trasie półmaratonu i innych ważnych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów / foto otwieracz Jan Nyka 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Training Load Pro. Jaki z tej funkcji jest pożytek?

Polar Training Load Pro ma na celu informowanie sportowców o tym, jak zakończona sesja wpłynęła na ich organizm. Stąd jest już krótka droga do uzyskania ciekawych danych obrazujących proporcję pomiędzy intensywnością treningów a odpoczynkiem. Na jakim poziomie trenujemy? Czy jest to utrzymanie formy, może progres czy niepożądany regres? Nowa funkcja fińskich specjalistów od tętna powie nam o tym! (więcej…)