Jakie utrudnienia w ruchu podczas 16. Poznań Półmaraton? [TRASA]

polecane

Jakie utrudnienia w ruchu podczas 16. Poznań Półmaraton? [TRASA]

Jerzy Stawiński
13 kwietnia, 2024
Biegi

W niedzielę (14 kwietnia) startuje 16. PKO Poznań Półmaraton! W związku z organizacją półmaratonu pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia. Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając Łazarz, Wildę, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Gdzie pojawią się największe utrudnienia w ruchu?

14 kwietnia (niedziela) na ulicach Poznania odbędzie się kolejna edycja znanego i lubianego przez biegaczy PKO Poznań Półmaratonu! Start jest zaplanowany na godzinę 10:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z uwagi na bieg, w niedzielę od rana należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu oraz zmianami w kursowaniu tramwajów i autobusów. W celu ułatwienia przemieszczania się pasażerów będą uruchomione także 4 dodatkowe linie tramwajowe numer: 52, 55, 58 i 59. Zmiany w transporcie publicznym wprowadzane będą stopniowo – na niektórych liniach od pierwszych kursów, na innych w zależności od przebiegu imprezy. Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika przez poszczególne skrzyżowania, tramwaje i autobusy, stopniowo powracać będą na swoje stałe trasy.

W miejscach przecinania się tras linii komunikacyjnych z trasą biegu zostaną wytyczone tzw. „śluzy”, czyli miejsca gdzie tramwaje i autobusy będą mogą przejechać, ale mogą tu wystąpić chwilowe wstrzymania z uwagi na przemieszczanie się biegaczek i biegaczy.

Pełna lista śluz na trasie półmaratonu

Grunwaldzka – Szylinga / Matejki
Grunwaldzka – Wojskowa
Rondo Nowaka – Jeziorańskiego
Grunwaldzka – Grochowska
Grunwaldzka – Bułgarska / Jugosłowiańska
Rondo Skubiszewskiego
Jugosłowiańska – wyjazd z os. Kopernika
Ściegiennego – Promienista
Ściegiennego – Arciszewskiego
Arciszewskiego – Palacza
Hetmańska – Kasprzaka
Hetmańska – Głogowska
Hetmańska – Dmowskiego
Hetmańska – Kolejowa / Górecka
Hetmańska – 28 czerwca 1956 r.
Królowej Jadwigi – Droga Dębińska / Strzelecka
Strzelecka / Garbary – Krakowska / Kazimierza Wielkiego
Garbary – Wszystkich Świętych
Garbary – Wodna / Grobla
Garbary – Wielka
Solna – Al. Marcinkowskiego
Solna / Nowowiejskiego – Al. Niepodległości
Pułaskiego / Roosvelta – Libelta / Poznańska
Roosvelta – Dąbrowskiego
Rondo Kaponiera

Na odcinku od cmentarza Górczyńskiego do Drogi Dębińskiej będzie 7 śluz przejazdowych, które umożliwią wjazd do centrum miasta od południa. Będą one czynne przed biegiem oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by bezpiecznie przeprowadzić przejazdy przez trasę biegu. Całkowicie z ruchu wyłączone zostają Dolna Wilda na odcinku Hetmańska-Piastowska oraz Piastowska od Dolnej Wildy do Drogi Dębińskiej. Na ul. Arciszewskiego będzie ruch jednokierunkowy po nitce zachodniej w stronę Górczyna.

Całkowicie wyłączony z ruchu pozostaje odcinek Droga Dębińska – Garbary do Estkowskiego z wyjątkiem odcinków Bielniki-Kazimierza Wielkiego oraz Wielka-Estkowskiego, na którym będzie możliwy ruch jednokierunkowy w stronę północy. Ruch pomiędzy Nowym Miastem a Centrum może odbywać się poprzez 5 śluz. Na Małych Garbarach, Wolnicy, Solnej będzie możliwy ruch w obu kierunkach północną nitką arterii. Odcinek trasy obejmujący Nowowiejskiego i Pułaskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Poruszając się między północą Poznania a Centrum kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 śluzy. Ruch pomiędzy Jeżycami a ścisłym centrum zapewnią śluzy na Kaponierze oraz u zbiegu Poznańskiej/Libelta.

Trasa 16. PKO Poznań Półmaratonu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach ok. godz. 8:30 do ok. godz. 13:30. Należy spodziewać się problemy w ruchu oraz zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (autobusów i tramwajów). Ruchem w okolicach trasy zawodów będą kierować odpowiednie służby zabezpieczające wydarzenie.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GEL-KAYANO 31: UWAGA, chwalę Japończyka | Recenzja butów

ASICS GEL-KAYANO 31 to buty do biegania, które gwarantują maksymalną amortyzację na twardych nawierzchniach. Zaprojektowane głównie do codziennego, spokojnego treningu na asfalcie i chodnikach. To doskonały wybór jako uniwersalne buty treningowe na co dzień. Można w nich wygodnie biegać na krótkich i długich dystansach. Należą do kategorii butów stabilizujących, co czyni je odpowiednimi dla osób z nadmierną pronacją. Dzięki subtelnej, nieinwazyjnej stabilizacji mogą moim zdaniem być używane również przez biegaczy z neutralnym typem stopy. Seria KAYANO w 2023 roku przeszła postępową metamorfozę, co sprawiło, że 30. wersja butów znacznie się różniła od poprzedników. Czy ASICS GEL-KAYANO 31 kontynuuje dobrą passę marki ASICS? (więcej…)