IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018 już w najbliższy weekend!

polecane

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018 już w najbliższy weekend!

Kamil Nowak
21 sierpnia, 2018
Aktualności

26 sierpnia odbędzie się biegowe święto Raciborza podczas tegorocznej IV edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz. Poznaliśmy już wygląd koszulek technicznych, medal stanowiący nagrodę dla biegaczy, a także pozostałe nagrody. Co dokładnie wydarzy się w najbliższą niedzielę?

Konferencja prasowa IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018 z prezentacją koszulki, medalu i nagród

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza, a trasa posiada atest PZLA. Konferencja prasowa dotycząca półmaratonu odbyła się w nietypowym miejscu, bowiem na Stadionie miejskim. Mimo że oficjalne otwarcie przewidziano dopiero na wrzesień, zawodnicy będą mieli okazję już poczuć pod stopami świeżutki tartan. Bieg rozpocznie się o godzinie 10.00, a na pokonanie wymaganego dystansu zawodnicy będą mieli według regulaminu 3 godziny. Meta zlokalizowana będzie nieopodal Aquaparku H2Ostróg – w tym miejscu przewidziano także budowę miasteczka biegowego z wieloma atrakcjami dla rodzin.

Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody

Koszulka techniczna została zaprojektowana przez 9-letnią Agatę Bielińską, uczennicę SP 13. Dziewczynka wygrała konkurs na najciekawszą aplikację. Konkurs ogłaszany był w przedszkolach i na terenie aquaparku H2Ostróg dla uczniów najmłodszych klas podstawówki. Projekt przedstawia stadion miejski z lotu ptaka, który przeszedł gruntowny remont. Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody. Zwycięzca Półmaraton Racibórz 2018 otrzyma czek o wartości 2 tys. zł i puchar. Za zajęcie drugiego miejsca – puchar oraz 1,5 tys. zł. Za trzecie miejsce- 1 tys. zł i puchar. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal, czyli ostatnią cześć projektu 4Biegi Racibórz.

Z roku na rok zainteresowanie biegiem rośnie, dlatego organizatorzy postanowili utworzyć jeszcze jedną kategorię – Najlepsza Polka i Polak. Dla najszybszych przewidziano takie same nagrody jak w kat. Open. Ponadto będą przyznawane nagrody w klasyfikacji najszybsza raciborzanka i najszybszy raciborzanin w ramach Mistrzostw Raciborza w Półmaratonie. 50-litrową beczkę piwa z Raciborskiego Browaru otrzymają biegacze najliczniejszej grupy, która pobiegnie w raciborskich zawodach. Dla wszystkich, który w regulaminowym czasie ukończą bieg do wylosowania jest Toyota Aygo.

IV Mini Półmaraton Racibórz 2018

Wzorem poprzednich edycji imprezie towarzyszy akcent charytatywny. Wszyscy, którzy zechcą wspomóc małą raciborzankę Natalkę mogą wziąć udział w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Wystartować może każdy, kto biega lub uprawia nordic walking i ukończył 10 rok życia. W tym biegu nie ma limitu liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla dziewczynki. Cała uzbierana kwota z zapisów przeznaczona zostanie na specjalistyczny sprzęt i rehabilitację Natalki. Bieg charytatywny rozpocznie się o godz. 9.00 z bieżni stadionu miejskiego. Kto nie zdąży dopisać się do internetowej listy, może to zrobić w Biurze Zawodów.

Źródło: informacja prasowa: Justyna Korzeniak, Adventure Media

Trasa, jaką pobiegną zawodnicy IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018 przedstawiona została poniżej:

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018. Jaką trasą pobiegną zawodnicy?

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie po schodach. Jak to robić poprawnie? Co to daje?

Bieganie po schodach możemy traktować nie tylko jako uzupełnienie treningu biegowego, ale także jako solidną sesję rozwijającą siłę. Trening ten świetnie wpływa na wzmocnienie mięśni nóg - czworogłowy uda, łydek oraz pośladków. A w okresie jesionno-zimowym stanowi alternatywę do codziennych ćwiczeń na mroźnym powietrzu. Jak trenować bieganie po schodach? Konsultacji przy temacie udzieliła Sylwia Ejdys-Tomaszewska. (więcej…)