bieganieuskrzydla.pl

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018. Jaką trasą pobiegną zawodnicy?

Półmaraton Racibórz 2018 startuje 26 sierpnia. Organizator biegu przygotował nową trasę zawodów, która jeszcze bardziej przysłuży się biorącym udział zawodnikom w osiąganiu ich celów sportowych. Start zaplanowano z bieżni świeżo wyremontowanego stadionu miejskiego, a finisz w miasteczku biegowym przy aquaparku H2Ostróg.

 

W dalszym ciągu można zapisać się na Półmaraton Racibórz 2018 / fot. Magda Matusik, Adventure Media

 

Zawodnicy czwartej edycji Półmaratonu Racibórz pobiegną nową trasą, która posiada atest PZLA. Start i meta ulokowane będą na stadionie miejskim, a cały teren Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie do dyspozycji zawodników oraz kibiców. W budynku pływalni mieścić się będzie biuro zawodów, szatnie i prysznice. Jak dokładnie poprowadzona została trasa wyścigu?

 

Zawodnicy pobiegną następującymi ulicami: Zamkowa, Armii Krajowej, Odrzańska, Chopina, Gimnazjalna, Londzina, Różyckiego, Dąbrowskiego, Stalmacha, Boh. Westerplatte, Michejdy, Mariańska, Ocicka, Słowackiego, Miarki, Wojska Polskiego, Wileńska, Warszawska, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Wczasowa, Warszawska, Pl. Konst. 3 Maja, Opawska, Nowa, Mickiewicza, Szewska, Piwna, Basztowa, Głowackiego, Kolejowa, Sejmowa, Drzymały, Podwale, Batorego, pl. Dominikański, Rynek, Chopina. Tak będą wyglądały dwie pętle. Końcówka biegu z ul. Kolejowej prowadzić będzie w ul. Piaskową i wałami wzdłuż rzeki Odry i wróci do ul. Zamkowej.

 

Przygotowano niespodziankę dla wszystkich biegaczy, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg. Nowa Toyota Aygo z 2018 roku czekać będzie na zwycięzcę loterii. W zeszłym roku szczęśliwym nabywcą został Mateusz Wolnik z Lysek. Wygrać będzie można nie tylko samochód ale także nagrody finansowe – w kategorii Open kobiet i mężczyzn (osobna punktacja) przewidziano czek o wartości 2 tys. zł. Druga osoba na mecie otrzyma 1,5 tys. zł, a zamykająca podium 1 tys. zł. Więcej informacji o nagrodach można przeczytać w poprzednim materiale.

 

Trasę tegorocznego IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018 można pobrać bezpośrednio ze strony organizatora. Z kolei zapisy na półmaraton w Raciborzu prowadzone są tutaj. Aktualna wysokość opłaty startowej za pakiet standard to 50 zł (mieszkańcy Raciborza płacą 40 zł), zaś pakiet premium to koszt 75 zł (10 zł mniej zapłacą mieszkańcy miasta).

 

Źródło: informacja prasowa; oprac. na podstawie;

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Taktyka na maraton – jaką przyjąć? O co zadbać?

Taktyka na maraton bez wątpienia jest jedną z kluczowych cech determinującą uzyskany wynik. Istotna, ponieważ pozwoli uporządkować wiele spraw i nadać im określone znaczenie. Maraton to nie tylko dystans, ale długie tygodnie przygotowań i mocne utrzymanie motywacji treningowej. Gdyby zdobycie tytułu maratończyka było takie łatwe, to prawie każdy by taki posiadał. Jak ważna w tej walce jest głowa? Jaka taktyka na maraton może okazać się złotym środkiem do osiągnięcia sukcesu? (więcej…)