IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018. Jaką trasą pobiegną zawodnicy?

polecane

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018. Jaką trasą pobiegną zawodnicy?

Kamil Nowak
lipiec 31, 2018
Aktualności

Półmaraton Racibórz 2018 startuje 26 sierpnia. Organizator biegu przygotował nową trasę zawodów, która jeszcze bardziej przysłuży się biorącym udział zawodnikom w osiąganiu ich celów sportowych. Start zaplanowano z bieżni świeżo wyremontowanego stadionu miejskiego, a finisz w miasteczku biegowym przy aquaparku H2Ostróg.

W dalszym ciągu można zapisać się na Półmaraton Racibórz 2018 / fot. Magda Matusik, Adventure Media

Zawodnicy czwartej edycji Półmaratonu Racibórz pobiegną nową trasą, która posiada atest PZLA. Start i meta ulokowane będą na stadionie miejskim, a cały teren Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie do dyspozycji zawodników oraz kibiców. W budynku pływalni mieścić się będzie biuro zawodów, szatnie i prysznice. Jak dokładnie poprowadzona została trasa wyścigu?

Zawodnicy pobiegną następującymi ulicami: Zamkowa, Armii Krajowej, Odrzańska, Chopina, Gimnazjalna, Londzina, Różyckiego, Dąbrowskiego, Stalmacha, Boh. Westerplatte, Michejdy, Mariańska, Ocicka, Słowackiego, Miarki, Wojska Polskiego, Wileńska, Warszawska, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Wczasowa, Warszawska, Pl. Konst. 3 Maja, Opawska, Nowa, Mickiewicza, Szewska, Piwna, Basztowa, Głowackiego, Kolejowa, Sejmowa, Drzymały, Podwale, Batorego, pl. Dominikański, Rynek, Chopina. Tak będą wyglądały dwie pętle. Końcówka biegu z ul. Kolejowej prowadzić będzie w ul. Piaskową i wałami wzdłuż rzeki Odry i wróci do ul. Zamkowej.

Przygotowano niespodziankę dla wszystkich biegaczy, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg. Nowa Toyota Aygo z 2018 roku czekać będzie na zwycięzcę loterii. W zeszłym roku szczęśliwym nabywcą został Mateusz Wolnik z Lysek. Wygrać będzie można nie tylko samochód ale także nagrody finansowe – w kategorii Open kobiet i mężczyzn (osobna punktacja) przewidziano czek o wartości 2 tys. zł. Druga osoba na mecie otrzyma 1,5 tys. zł, a zamykająca podium 1 tys. zł. Więcej informacji o nagrodach można przeczytać w poprzednim materiale.

Trasę tegorocznego IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018 można pobrać bezpośrednio ze strony organizatora. Z kolei zapisy na półmaraton w Raciborzu prowadzone są tutaj. Aktualna wysokość opłaty startowej za pakiet standard to 50 zł (mieszkańcy Raciborza płacą 40 zł), zaś pakiet premium to koszt 75 zł (10 zł mniej zapłacą mieszkańcy miasta).

Źródło: informacja prasowa; oprac. na podstawie;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co daje bieganie? Tylko wyniki badań naukowych

Co daje bieganie? W wielu przypadkach to chęć znalezienia odpowiedzi na to pytanie sprawia, że osoby z zerową kondycją fizyczną zaczynają biegać. A lista potwierdzonych naukowo korzyści dla zdrowia jest długa. Zmniejszone ryzyko zachorowań na nowotwory czy cukrzycę typu 2, poprawa samopoczucia, redukcja stresu i lepsza samoocena – to tylko niektóre efekty regularnego treningu. Co jeszcze daje bieganie, gdy ćwiczymy regularnie? (więcej…)