Półmaraton Racibórz 2018 już 26 sierpnia. Możesz wygrać Toyotę Aygo!

polecane

Półmaraton Racibórz 2018 już 26 sierpnia. Możesz wygrać Toyotę Aygo!

Kamil Nowak
25 lipca, 2018
Aktualności

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz.

Półmaraton Racibórz 2018 odbędzie się 26 sierpnia. Można się jeszcze zapisać i wygrać Toyotę!

Niepowtarzalny klimat, sportowa rywalizacja i doskonała organizacja – te cechy wyróżniają RAFAKO Półmaraton Racibórz. 26 sierpnia odbędzie się czwarta edycja imprezy. Organizatorzy przygotowali kilka ciekawych niespodzianek dla zawodników, a jedną z nich będzie samochód Toyota Aygo 2018, który może zdobyć każdy z biegaczy, wystarczy, że w regulaminowym czasie ukończy zawody. W zeszłym roku szczęśliwym nabywcą został Mateusz Wolnik z Lysek. Losowanie odbędzie się zaraz po wręczeniu nagród w poszczególnych kategoriach.

Zawodnicy tegorocznej edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018 pobiegną nową trasą. Start i meta ulokowane będą na stadionie miejskim, a cały teren Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie do dyspozycji zawodników oraz kibiców. Zmieniona trasa wymagała nowego atestu PZLA, więc Marek Tokarczyk, na specjalnie skalibrowanym rowerze przemierzył dystans, by zawodnicy mogli bić rekordy na 21 097,5 m.

Najszybsi zawodnicy będą mieli okazję zdobyć atrakcyjne nagrody finansowe. Za zdobycie pierwszego miejsca w kat. Open kobiet i mężczyzn (osobna punktacja) przewidziano czek o wartości 2 tys. zł. Za drugie miejsce 1,5 tys. zł; za trzecie 1 tys. zł. Takie same nagrody otrzymają biegacze w klasyfikacji Najlepszy Polak, Najlepsza Polka. Po tysiąc zł dla kobiet i mężczyzn przewidziano również za rekord trasy. Warto się postarać, bo do zdobycia jest 5 tys. zł!

Zawodnicy będą mieli również wybór, jaki pakiet startowy chcą zakupić (standard czy premium). Ponadto biegacze otrzymają jednorazowe wejściówki do aquaparku H2Ostróg, z których będą mogli skorzystać tylko w dniu zawodów.

Zapisy prowadzone są tutaj.

Organizatorem półmaratonu są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym RAFAKO S.A.

Źródło: informacja prasowa; fot. Magda Matusik, Adventure Media

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Regeneracja po bieganiu. Co zrobić, aby odzyskać moc? [SPRAWDZONE PATENTY]

Trening biegowy nie kończy się w momencie zatrzymania zegarka, który odliczał czas i przebyty dystans. Nie wystarczy także wejść pod prysznic, aby się zregenerować. Aby zredukować potreningowy ból, pozbyć się skurczów czy zmniejszyć napięcie mięśniowe potrzeba odpowiednich czynności, które dostępne są dla każdego, niezależnie od poziomu wytrenowania. Jak dojść do pełni sił po męczących treningach? Co robić? (więcej…)