Gwiazdy na starcie Poznań Five
Gwiazdy na starcie Poznań Five

polecane

Gwiazdy na starcie Poznań Five

Tomasz Wołoćko
11 października, 2023
Biegi

Wielkie emocje szykują się nie tylko podczas 22. Poznań Maratonu. Wrażeń dostarczą również imprezy towarzyszące królewskiemu dystansowi – Pho3nix Kids Maraton oraz bieg Poznań Five, w którego obsadzie zobaczymy sławnych sportowców. Wśród nich czynnych wyczynowców oraz tych, którzy przeszli już na sportową emeryturę.

Gwiazdy na starcie Poznań Five
Wanda Panfil, Małgorzata Sobańska, Jan Huruk, Andrzej Krzyścin, Michał Bartoszak i Jan Szymański dołączają do biegu na 5 kilometrów, który ruszy w niedzielę 22 października, dokładnie 15 minut po starcie Poznań Maratonu.

Wanda Panfil i Małgorzata Sobańska to wielkie legendy polskiego biegania długodystansowego. Pierwsza z nich jako jedyna Polka legitymuje się tytułem mistrzyni świata na królewskim dystansie (zdobytym w Tokio w 1991 r.), druga jest aktualną rekordzistką kraju i zwyciężczynią maratonu w Londynie (1995). Jan Huruk to biegacz, który pojawiał się w czołówce maratonów podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992 r., 7 m.), Mistrzostw Świata w Tokio (1991 r., 4 m.). Andrzej Krzyścin dwukrotnie zwyciężał w naszej imprezie (w 2000 i 2003 r.). Michał Bartoszak to wielokrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych. Stawkę uzupełnia brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim Jan Szymański (Soczi 2014r.).

Chęć startu w „Piątce” już wcześniej zgłosiła Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Nie będzie to jedyna czynna gwiazda na starcie tego biegu. Kolejne nazwiska podamy do wiadomości wkrótce.

Na większość dystansów w ramach biegów dla dzieci Pho3nix Kids Maraton, które zostaną rozegrane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w przeddzień „dorosłego” maratonu nie ma już miejsc. Rodzice najchętniej zgłaszali młodsze pociechy. Zapisywać można jeszcze najstarszych na 800 i 1100 metrów. Biegi, w zależności od kategorii wiekowej, będą startowały w godz. 12.00-14.00.

Zapisy na 22. Poznań Maraton trwają! Na liście startowej 22. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza jest obecnie ponad 4,5 tys. zawodniczek i zawodników. Zapisy są przyjmowane online do czwartku 19 października włącznie, a opłata startowa wynosi 220 zł. Jeżeli limit zgłoszeń nie zostanie osiągnięty, będzie również możliwość osobistego zapisania się w biurze zawodów w piątek i sobotę poprzedzającą maraton. W te dni opłata będzie wynosiła 250 zł. Zapraszamy do śledzenia aktualizacji dotyczących 22. Poznań Maratonu oraz imprez towarzyszących na stronie www.marathon.poznan.pl oraz na profilu facebookowym.

22. Poznań Maraton wspierają Selgros, Fundacja Pho3nix, AdRunaLine, Żabka, Aquanet, Browar Fortuna i GSK.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; fot. otwieracz Jakub Kaczmarczyk

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Unite – bardziej świadome, zdrowsze życie?+KONKURS

Czy chcesz być zdrowszy? Czy chcesz być bardziej wysportowany, atrakcyjny i pewny siebie? Zdecydowana większość ludzi odpowie bez dłuższego namysłu, że tak. Dokładnie tacy chcemy być. Uroda i śmiałość są nam potrzebne, żeby czuć się lepiej. Co wspólnego z tymi kwestiami ma najtańszy w ofercie fińskiego producenta zegarek Polar Unite? Przygotujcie się również na ciekawy konkurs, w którym będzie można wygrać nowy egzemplarz Unite!  (więcej…)