Gdynia Półmaraton odbędzie się 18 maja 2024 roku
Gdynia Półmaraton odbędzie się 18 maja 2024 roku!

polecane

Gdynia Półmaraton odbędzie się 18 maja 2024 roku!

Edward Królikowski
14 grudnia, 2023
Aktualności

Po kilkuletniej nieobecności w kalendarzu polskich imprez biegowych powraca Gdynia Półmaraton. Znamy pierwsze szczegóły imprezy, która odbędzie się 18 maja 2024 roku. Gdynia Półmaraton zaoferuje biegaczom przyjazną politykę cenową oraz dużą elastyczność w zakresie późniejszej rezygnacji ze startu lub przepisania pakietu startowego. Warunkiem jest tutaj wczesna rejestracja zawodnika. 

Gdynia Półmaraton odbędzie się 18 maja 2024 roku

Pisząc o powrocie gdyńskiego półmaratonu, należałoby najpierw cofnąć się o kilka lat do momentu, kiedy Gdynia była dosłownie o krok od goszczenia największej imprezy biegowej w naszym kraju. W latach 2016-2019 Gdynia Półmaraton dynamicznie się rozwijał, stając się jedną z największych imprez na rynku, z liczbą zawodników na poziomie 7000 osób rocznie. Prawdziwa eksplozja popularności tego wydarzenia nastąpiła jednak przed planowaną kolejną edycją w marcu 2020 roku, kiedy w ramach gdyńskiego półmaratonu miały zostać rozegrane Mistrzostwa Świata na tym dystansie. Na 3 tygodnie przed zawodami liczba zgłoszonych biegaczy wynosiła prawie 28 tysięcy! I wtedy do Europy wkroczyła pandemia COVID-19, która niemal z dnia na dzień „wyczyściła” kalendarz z jakichkolwiek dużych wydarzeń sportowych i kulturalnych…

Gdyński czempionat przeniesiono na październik 2020 roku i wówczas te zawody rzeczywiście się odbyły – w ścisłym reżimie sanitarnym – ale niestety bez udziału biegaczy amatorów z całego świata. Niemal 30 tysięcy osób musiało obejść się smakiem i choć organizatorzy zrobili wszystko, co było wówczas możliwe, by dostarczyć biegaczom przynajmniej namiastkę planowanego wydarzenia (bieg wirtualny, wysyłka pakietów startowych i medali do uczestników), to bez wątpienia nie było to to, na co wszyscy się nastawiali. Po rozegranych Mistrzostwach Świata w Półmaratonie, na których skądinąd padły liczne rekordy, w tym rekord świata kobiet i rekord Polski mężczyzn, gdyńska impreza zniknęła z kalendarza… aż do teraz.

Gdynia Półmaraton powróci 18 maja 2024 roku i już wiadomo, że zaoferuje sporo nowości. Przede wszystkim, bieg odbędzie się w godzinach wieczornych – start został zaplanowany na godz. 20. Oznacza to, że większość zawodników do mety dobiegnie już po zmroku, co bez wątpienia przyczyni się do wyjątkowej atmosfery wydarzenia. Połowę królewskiego dystansu będzie można pokonać także w trzyosobowej sztafecie. Poza półmaratonem, na biegaczy będzie czekać bieg na 5 km. On również odbędzie się w godzinach wieczornych, a do udziału organizatorzy zaproszą dodatkowo miłośników nordic walking. Szczegóły dotyczące tras obu dystansów poznamy wkrótce, ale wiadomo, że organizatorzy chcą wystartować ze Skweru Kościuszki, a finisz planowany jest w okolicach ORP Błyskawica i Daru Pomorza.

Biegacze, którzy byli zarejestrowani na gdyński półmaraton w 2020 roku, mogą liczyć na specjalne traktowanie. Na ich skrzynki mailowe trafi niebawem specjalny kod rabatowy, który pozwoli im zapisać się na Gdynia Półmaraton ze zniżką w wysokości 50 zł. Ten swoisty voucher będzie można wykorzystać w dowolnej edycji wydarzenia w latach 2024-2026, ale wyłącznie na dystansie półmaratonu.

Regularna cena pakietu startowego Gdynia Półmaratonu 2024 na otwarciu rejestracji wyniesie 129 ​zł. Oznacza to, że korzystając z vouchera będzie można wystartować w zawodach nawet za 79 zł.

Reaktywacja gdyńskiego półmaratonu staje się faktem i już 18 maja 2024 roku biegacze ponownie pokonają połowę królewskiego dystansu w „mieście z morza i marzeń”. Tym razem pobiegną jednak wieczorem, z finiszem po zmroku, a towarzyszyć będą im uczestnicy biegu na 5 km.

Źródło: informacja prasowa; Sport Evolution

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Beta-alanina dla biegacza. Czy ten suplement jest potrzebny?

Beta-alanina to suplement, który z powodzeniem może być stosowany przez biegaczy. Beta-alanina wpływa na wzrost szybkości biegacza, dłuższą i efektywniejszą pracę organizmu, a w najnowszych badaniach spekuluje się również, że ten suplement może spowalniać starzenie się komórek w naszym ciele. Beta-alanina a bieganie - o czym warto pamiętać?  (więcej…)