Fitbit Versa 2 opinie
Fitbit Versa 2 – zegarek do którego można mówić

polecane

Fitbit Versa 2 – zegarek do którego można mówić

Edward Królikowski
Listopad 5, 2019
Aktualności

Fitbit Versa 2 to elegancki smartwatch do którego można mówić. Model Versa 2 oferuje nowy, precyzyjnie wykonany, wodoodporny design, funkcje monitorowania faz snu i inteligentne wybudzanie oraz posiada jeszcze bardziej zaawansowane funkcje zdrowotne. Co jeszcze wiadomo o tym produkcie? Jaka jest jego cena?

Fitbit Versa 2 cena

Dla większej wygody użytkowania Fitbit Versa 2 dysponuje wbudowanym mikrofonem, który umożliwia konwersje mowy na tekst. Ponadto na pokładzie tego zegarka znajdziemy aplikację Spotify, która pozwala użytkownikom sterować muzyką i podcastami. W połączeniu z jeszcze większą wydajnością baterii, tysiącami aplikacji i tarcz zegara oraz jaśniejszym, wyraźniejszym wyświetlaczem z opcjonalnym trybem „zawsze włączony” Versa 2 to 24-godzinny towarzysz zdrowia i dobrego samopoczucia – teraz w przystępnej cenie, z żywotnością baterii ponad 5 dni.

Sen ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu dobrego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Fitbit, prawie dwie trzecie ankietowanych (64%) jest zdania, że sen stanowi bardzo ważną rolę w życiu człowieka wpływając na zdrowie i kondycję. Jednocześnie zdecydowana większość Polaków przyznaje, że boryka się ze skutkami niewystarczającej ilości snu. Fitbit został pionierem w monitorowaniu faz snu ponad 10 lat temu, kiedy informacje, które wcześniej były dostępne jedynie u lekarza, stały się powszechnie dostępne na nadgarstku. Firma wykorzystała wnioski powstałe w wyniku analizy ponad 10,5 miliarda monitorowanych nocy, aby wprowadzać innowacje w tym kluczowym obszarze zdrowia. Najnowsze funkcje monitorowania snu pomogą nie tylko lepiej zrozumieć czas regeneracji, ale również zapewnią narzędzia, które pomogą go poprawić:

 • Ocena snu: aplikacja Fitbit pozwala uzyskać lepszy wgląd w jakość snu. Wynik zależy od tętna, odpoczynku, przebudzeń i faz snu;
 • Inteligentne budzenie: wkrótce we wszystkich smartwatchach Fitbit funkcja inteligentnego budzenia, która wykorzystuje uczenie maszynowe, obudzi użytkowników w optymalnej fazie (snu lekkiego lub REM). Wybudzanie odbędzie się na podstawie 30-minutowego interwału, dzięki czemu będzie można obudzić się w pełni sił;
 • Tryb uśpienia: umożliwia jednocześnie wyłączenie wyświetlacza ekranu i wyciszenie powiadomień by zyskać noc wolną od zakłóceń. Z trybu uśpienia można korzystać w dowolnym momencie, np. podczas treningu lub spotkania, gdy nie chcemy, by nam przeszkadzano;
 • Poziom tlenu: już wkrótce dostępny wykres zapewni użytkownikom informacje dotyczące oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi. Dane pochodzą z połączenia kilku czujników umiejscowionych z tyłu urządzenia. Wskaźniki krótkotrwałych zmian poziomów tlenu we krwi mogą wskazywać na zmiany w oddychaniu podczas snu.

Fitbit Versa 2 test

Oprócz pomagania milionom na całym świecie w lepszym zrozumieniu snu, Fitbit nadal oferuje zaawansowane funkcje zdrowotne i fitness. W modelu Versa 2 są to: automatyczne monitorowanie aktywności i tętna PurePulse 24/7, ponad 15 trybów ćwiczeń opartych na celach, komunikacja z naszym smartfonem w celu ustalania lokalizacji GPS (Versa 2 nie ma wbudowanego GPS) i wodoodporność do głębokości 50 metrów. Fitbit Versa 2 oferuje jeszcze więcej funkcji, które zapewnią większą wygodę w ciągu dnia, takich jak usługa Fitbit Pay, dzięki której można w prosty sposób dokonywać bezpiecznych płatności. Niestety na dzień pisania tego materiału są tylko dwa banki, które na terenie Polski świadczą tą usługę – Santander Bank Poland oraz Bank Pekao. 

Fitbit Versa 2 posiada również aplikację Spotify, umożliwiając abonentom Spotify Premium odtwarzanie muzyki i podcastów oraz zapewniając jeszcze większą motywację do ćwiczeń. Aplikacja Spotify na Fitbit pozwala łatwo sterować odtwarzaniem muzyki: zmieniać playlisty i utwory. Ponadto Versa 2 udostępnia możliwość przechowywania i odtwarzania ponad 300 utworów z osobistej biblioteki muzycznej oraz dodawania playlist w aplikacji Deezer.

Fitbit Versa 2 opinie

Smartwatch Versa 2 oferuje inteligentne funkcje, takie jak powiadomienia o wiadomościach i połączeniach, wydarzeniach z kalendarza czy alertach z aplikacji bezpośrednio na nadgarstku. Telefony z systemem operacyjnym Android mają dostęp do wbudowanego mikrofonu w urządzeniu, aby odpowiadać na SMS-y i powiadomienia. Ponadto model Versa 2 posiada prawie 3000 aplikacji i tarcz zegarowych, wyświetlając spersonalizowane statystyki oraz zapewniając dostęp do potrzebnych aplikacji, w jednym miejscu.

Fitbit Versa 2 posiada szybszy procesor (w porównaniu do Versa) dla lepszej wydajności i płynnej nawigacji. Większy wyświetlacz AMOLED zapewnia doskonałą jakość, lepszą czytelność i wyraźniejsze kolory. Tryb wyświetlania „zawsze włączony” umożliwia ponad 2 dni pracy smartwatcha na baterii, dzięki czemu można szybko sprawdzić czas i zobaczyć statystyki podczas treningu bez unoszenia nadgarstka czy naciskania przycisków.

Sprzęt oferuje zaawansowany i nowoczesny design. Zegarek wykonano z materiałów najwyższej jakości, co sprawia, że zegarek jest wytrzymały i wodoodporny do głębokości 50 metrów, a jednocześnie lekki i wystarczająco wygodny, aby nosić go przez cały dzień i noc. Anodowane aluminiowe wykończenie w naturalnej palecie kolorów zapewnia wyrafinowaną, nowoczesną estetykę pasującą do każdego stylu, a dzięki uproszczonemu jednoprzyciskowemu designowi Versa 2 zyskała elegancką sylwetkę przypominającą klasyczny zegarek.

Fitbit Versa 2 opinie

Jaka jest cena? Zegarek Fitbit Versa 2 jest dostępna w przedsprzedaży na Fitbit.com i u wybranych sprzedawców w cenie €199.95 (około 890 złotych) w kolorach: czarnym z grafitową tarczą, różowym z miedzianą tarczą, szarym ze srebrną tarczą; akcesoria dostępne w cenie od €29.95. Versa 2 będzie dostępna w sklepach stacjonarnych począwszy od października 2019. Dwie edycje specjalne – szmaragdowa i śliwkowa, w miedzianych kopertach – będą dostępne jesienią na stronie Fitbit.com i u wybranych sprzedawców.

Co sądzicie o cenie i takiej funkcjonalności? Czy korzystacie już z Fitbit Versa 2 – jakieś wnioski, opinie? Czy zegarek Versa 2 bez GPS nadaje się dla biegaczy? Z góry wielkie dzięki za pozostawienie komentarza!

Źródło: informacja prasowa; fot. Fitbit

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. R pisze:

  Wszystko niby jest ok, poza… synchronizacją, która jest bardzo kapryśna. Czasami smsy i wiadomości z wybranych komunikatorów przychodzą bez problemu, czasami przestają. Resetowanie, odświeżanie, włączanie i wyłączanie transmisji BT nie pomaga. Wymuszona synchronizacja – można zapomnieć – zero efektu. Help.fitbit.com – porady/rozwiazania – mało pomocne. Podczas treningu na trenażerku z pasem telemetrycznym dla kontroli/porównanie pot ze mnie leci, tętno 150 sprawdzone i ręcznie i przez pas na klacie. Fitbit pokazuje…120. Zmiana pozycji urządzenia, stopnia napięcie paska nie pomaga. Fajny gadget, ale mocno zawodny. Dzisiaj wybrałbym na pewno inne urządzenie.

 2. Olga pisze:

  Jak właczyc możliwość odpowiadania na smsy ? 🙁

  1. Kamil Nowak pisze:

   Podrzucam nie nasz poradnik, ale znaleziony na YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=Cenv9ZNSCrY Pomogło? Pozdrawiam, Kamil

 3. PP pisze:

  Czy w tym urządzeniu jest możliwość zeby wyswietlalo kto dzwoni/pisze do nas? Mam rowniez problem z pomiarem tetna – przestal wgl mierzyc, a wczesniej mierzył

 4. Małgorzata pisze:

  A ja ciągle nie mogę ustawił języka Polskiego? Jak to zrobić ????!!!

 5. Małgorzata pisze:

  Jak ustawić język polski na „zegarku?”

 6. Małgorzata pisze:

  jak . ustawić język Polski.. ..

  1. Kamil Nowak pisze:

   Czy nie warto zobaczyć w instrukcji obsługi? Znalazłem plik w języku polskim: https://www.mediaexpert.pl/products/files/20/2035629/instrukcja-obslugi-fitbit-versa-2.pdf

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Samsung Gear S2 Classic – recenzja

Samsung Gear S2 Classic to bardzo zgrabny smartwatch, który przede wszystkim stawia na intuicyjność obsługi oraz ciekawy wygląd. Samsung Gear S2 Classic można swobodnie konfigurować za pomocą dostępnej aplikacji. Jak wypadł podczas recenzji?  (więcej…)