Fitbit Versa 2 opinie
Fitbit Versa 2 – zegarek do którego można mówić

polecane

Fitbit Versa 2 – zegarek do którego można mówić

Edward Królikowski
5 listopada, 2019
Aktualności

Fitbit Versa 2 to elegancki smartwatch do którego można mówić. Model Versa 2 oferuje nowy, precyzyjnie wykonany, wodoodporny design, funkcje monitorowania faz snu i inteligentne wybudzanie oraz posiada jeszcze bardziej zaawansowane funkcje zdrowotne. Co jeszcze wiadomo o tym produkcie? Jaka jest jego cena?

Fitbit Versa 2 cena

Dla większej wygody użytkowania Fitbit Versa 2 dysponuje wbudowanym mikrofonem, który umożliwia konwersje mowy na tekst. Ponadto na pokładzie tego zegarka znajdziemy aplikację Spotify, która pozwala użytkownikom sterować muzyką i podcastami. W połączeniu z jeszcze większą wydajnością baterii, tysiącami aplikacji i tarcz zegara oraz jaśniejszym, wyraźniejszym wyświetlaczem z opcjonalnym trybem „zawsze włączony” Versa 2 to 24-godzinny towarzysz zdrowia i dobrego samopoczucia – teraz w przystępnej cenie, z żywotnością baterii ponad 5 dni.

Sen ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu dobrego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Fitbit, prawie dwie trzecie ankietowanych (64%) jest zdania, że sen stanowi bardzo ważną rolę w życiu człowieka wpływając na zdrowie i kondycję. Jednocześnie zdecydowana większość Polaków przyznaje, że boryka się ze skutkami niewystarczającej ilości snu. Fitbit został pionierem w monitorowaniu faz snu ponad 10 lat temu, kiedy informacje, które wcześniej były dostępne jedynie u lekarza, stały się powszechnie dostępne na nadgarstku. Firma wykorzystała wnioski powstałe w wyniku analizy ponad 10,5 miliarda monitorowanych nocy, aby wprowadzać innowacje w tym kluczowym obszarze zdrowia. Najnowsze funkcje monitorowania snu pomogą nie tylko lepiej zrozumieć czas regeneracji, ale również zapewnią narzędzia, które pomogą go poprawić:

 • Ocena snu: aplikacja Fitbit pozwala uzyskać lepszy wgląd w jakość snu. Wynik zależy od tętna, odpoczynku, przebudzeń i faz snu;
 • Inteligentne budzenie: wkrótce we wszystkich smartwatchach Fitbit funkcja inteligentnego budzenia, która wykorzystuje uczenie maszynowe, obudzi użytkowników w optymalnej fazie (snu lekkiego lub REM). Wybudzanie odbędzie się na podstawie 30-minutowego interwału, dzięki czemu będzie można obudzić się w pełni sił;
 • Tryb uśpienia: umożliwia jednocześnie wyłączenie wyświetlacza ekranu i wyciszenie powiadomień by zyskać noc wolną od zakłóceń. Z trybu uśpienia można korzystać w dowolnym momencie, np. podczas treningu lub spotkania, gdy nie chcemy, by nam przeszkadzano;
 • Poziom tlenu: już wkrótce dostępny wykres zapewni użytkownikom informacje dotyczące oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi. Dane pochodzą z połączenia kilku czujników umiejscowionych z tyłu urządzenia. Wskaźniki krótkotrwałych zmian poziomów tlenu we krwi mogą wskazywać na zmiany w oddychaniu podczas snu.

Fitbit Versa 2 test

Oprócz pomagania milionom na całym świecie w lepszym zrozumieniu snu, Fitbit nadal oferuje zaawansowane funkcje zdrowotne i fitness. W modelu Versa 2 są to: automatyczne monitorowanie aktywności i tętna PurePulse 24/7, ponad 15 trybów ćwiczeń opartych na celach, komunikacja z naszym smartfonem w celu ustalania lokalizacji GPS (Versa 2 nie ma wbudowanego GPS) i wodoodporność do głębokości 50 metrów. Fitbit Versa 2 oferuje jeszcze więcej funkcji, które zapewnią większą wygodę w ciągu dnia, takich jak usługa Fitbit Pay, dzięki której można w prosty sposób dokonywać bezpiecznych płatności. Niestety na dzień pisania tego materiału są tylko dwa banki, które na terenie Polski świadczą tą usługę – Santander Bank Poland oraz Bank Pekao. 

Fitbit Versa 2 posiada również aplikację Spotify, umożliwiając abonentom Spotify Premium odtwarzanie muzyki i podcastów oraz zapewniając jeszcze większą motywację do ćwiczeń. Aplikacja Spotify na Fitbit pozwala łatwo sterować odtwarzaniem muzyki: zmieniać playlisty i utwory. Ponadto Versa 2 udostępnia możliwość przechowywania i odtwarzania ponad 300 utworów z osobistej biblioteki muzycznej oraz dodawania playlist w aplikacji Deezer.

Fitbit Versa 2 opinie

Smartwatch Versa 2 oferuje inteligentne funkcje, takie jak powiadomienia o wiadomościach i połączeniach, wydarzeniach z kalendarza czy alertach z aplikacji bezpośrednio na nadgarstku. Telefony z systemem operacyjnym Android mają dostęp do wbudowanego mikrofonu w urządzeniu, aby odpowiadać na SMS-y i powiadomienia. Ponadto model Versa 2 posiada prawie 3000 aplikacji i tarcz zegarowych, wyświetlając spersonalizowane statystyki oraz zapewniając dostęp do potrzebnych aplikacji, w jednym miejscu.

Fitbit Versa 2 posiada szybszy procesor (w porównaniu do Versa) dla lepszej wydajności i płynnej nawigacji. Większy wyświetlacz AMOLED zapewnia doskonałą jakość, lepszą czytelność i wyraźniejsze kolory. Tryb wyświetlania „zawsze włączony” umożliwia ponad 2 dni pracy smartwatcha na baterii, dzięki czemu można szybko sprawdzić czas i zobaczyć statystyki podczas treningu bez unoszenia nadgarstka czy naciskania przycisków.

Sprzęt oferuje zaawansowany i nowoczesny design. Zegarek wykonano z materiałów najwyższej jakości, co sprawia, że zegarek jest wytrzymały i wodoodporny do głębokości 50 metrów, a jednocześnie lekki i wystarczająco wygodny, aby nosić go przez cały dzień i noc. Anodowane aluminiowe wykończenie w naturalnej palecie kolorów zapewnia wyrafinowaną, nowoczesną estetykę pasującą do każdego stylu, a dzięki uproszczonemu jednoprzyciskowemu designowi Versa 2 zyskała elegancką sylwetkę przypominającą klasyczny zegarek.

Fitbit Versa 2 opinie

Jaka jest cena? Zegarek Fitbit Versa 2 jest dostępna w przedsprzedaży na Fitbit.com i u wybranych sprzedawców w cenie €199.95 (około 890 złotych) w kolorach: czarnym z grafitową tarczą, różowym z miedzianą tarczą, szarym ze srebrną tarczą; akcesoria dostępne w cenie od €29.95. Versa 2 będzie dostępna w sklepach stacjonarnych począwszy od października 2019. Dwie edycje specjalne – szmaragdowa i śliwkowa, w miedzianych kopertach – będą dostępne jesienią na stronie Fitbit.com i u wybranych sprzedawców.

Co sądzicie o cenie i takiej funkcjonalności? Czy korzystacie już z Fitbit Versa 2 – jakieś wnioski, opinie? Czy zegarek Versa 2 bez GPS nadaje się dla biegaczy? Z góry wielkie dzięki za pozostawienie komentarza!

Źródło: informacja prasowa; fot. Fitbit

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. R pisze:

  Wszystko niby jest ok, poza… synchronizacją, która jest bardzo kapryśna. Czasami smsy i wiadomości z wybranych komunikatorów przychodzą bez problemu, czasami przestają. Resetowanie, odświeżanie, włączanie i wyłączanie transmisji BT nie pomaga. Wymuszona synchronizacja – można zapomnieć – zero efektu. Help.fitbit.com – porady/rozwiazania – mało pomocne. Podczas treningu na trenażerku z pasem telemetrycznym dla kontroli/porównanie pot ze mnie leci, tętno 150 sprawdzone i ręcznie i przez pas na klacie. Fitbit pokazuje…120. Zmiana pozycji urządzenia, stopnia napięcie paska nie pomaga. Fajny gadget, ale mocno zawodny. Dzisiaj wybrałbym na pewno inne urządzenie.

 2. Olga pisze:

  Jak właczyc możliwość odpowiadania na smsy ? 🙁

  1. Kamil Nowak pisze:

   Podrzucam nie nasz poradnik, ale znaleziony na YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=Cenv9ZNSCrY Pomogło? Pozdrawiam, Kamil

 3. PP pisze:

  Czy w tym urządzeniu jest możliwość zeby wyswietlalo kto dzwoni/pisze do nas? Mam rowniez problem z pomiarem tetna – przestal wgl mierzyc, a wczesniej mierzył

 4. Małgorzata pisze:

  A ja ciągle nie mogę ustawił języka Polskiego? Jak to zrobić ????!!!

 5. Małgorzata pisze:

  Jak ustawić język polski na „zegarku?”

 6. Małgorzata pisze:

  jak . ustawić język Polski.. ..

  1. Kamil Nowak pisze:

   Czy nie warto zobaczyć w instrukcji obsługi? Znalazłem plik w języku polskim: https://www.mediaexpert.pl/products/files/20/2035629/instrukcja-obslugi-fitbit-versa-2.pdf

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plecak biegowy przeznaczony do ultramaratonów [15 kieszeni na ekwipunek]

Przypadł mi do testowania plecak biegowy Kalenji przeznaczony do ultramaratonów. Ten konkretny model został zatwierdzony m.in. podczas biegów Ultra-Trail du Mont-Blanc czy Western States Endurance Run. Posiada aż 15 kieszeni, pomieści 3 litry płynów i jest mega pakowny. Czy będzie to prawdziwy plecakowy "kozak", który nie posiada słabych punktów? (więcej…)