Fitbit Charge 3. Czy jest to najlepsza inteligentna opaska od Fitbit?

polecane

Fitbit Charge 3. Czy jest to najlepsza inteligentna opaska od Fitbit?

Kamil Nowak
24 sierpnia, 2018
Aktualności

Fitbit Charge 3 łączy ciekawy design, dotykowy ekran, ponad 15 trybów ćwiczeń w oparciu o cel, inteligentne funkcje, baterię o żywotności do 7 dni oraz wiele czujników i algorytmów Fitbit. Wszystko to zostało zamknięte w jednej opasce.

Fitbit Charge 3 bazuje na sukcesie najlepiej sprzedającej się linii produktów amerykańskiego potentata. Innowacyjna opaska fitness oferująca wyjątkowo smukły, wygodny i wysokiej jakości design oraz zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności. Opaska Fitbit Charge 3 jest wykonana z lekkich materiałów, posiada m.in. obudowę z aluminium lotniczego i wyświetlacz Corning Gorilla Glass 3, dzięki któremu opaska jest cieńsza i bardziej nowoczesna. Ponadto produkt ma ekran dotykowy OLED, który jest prawie o 40 procent większy i jaśniejszy niż jego poprzednik, umożliwiając bardziej intuicyjną obsługę i łatwy dostęp do najważniejszych informacji.

Jest to pierwsze urządzenie wyposażone w indukcyjny przycisk, którego technologia została zgłoszona do opatentowania. Dzięki niej opaska ma opływową, wodoodporną konstrukcję i zwiększoną wewnątrz przestrzeń, którą wykorzystano na dodanie większej ilości czujników i większą baterię z wytrzymałością do 7 dni. Technologia ułatwia też lepszą interakcję przy zachowaniu oczekiwanej wydajności. Interaktywne oprogramowanie opaski zostało zaprojektowane na nowo, przez co bardziej angażuje i motywuje użytkowników do osiągania celów każdego dnia. Ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości wyświetla treści w odcieniach szarości z nowymi animacjami
i ekspresyjną grafiką, która pomaga cieszyć się tzw. „kamieni milowych” i skupić się na osiągnięciu następnego celu.

Najnowsza opaska Fitbit Charge 3 zapewnia zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności dostępne aktualnie w urządzeniach Fitbit. Dzięki wykorzystaniu ponad 9 bilionów minut zebranych danych na temat tętna ulepszono technologię 24/7 PurePulse tak, aby osiągnąć jeszcze większą dokładność podczas ćwiczeń niż ta w Charge 2. Urządzenie zapewnia też dokładniejsze pomiary spalania kalorii i tętna spoczynkowego, które pomagają zoptymalizować treningi i poznawać trendy zdrowotne. Dodanie czujnika SpO2 – pierwszego dla opaski Fitbit – zwiększa możliwości oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi i pomaga w śledzeniu nowych wskaźników zdrowia, takich jak bezdech senny.

Fitbit pomaga użytkownikom na całym świecie lepiej zrozumieć wzorce snu i nawyki, które mogą na nie wpłynąć. OD 2009 roku firma zbudowała jedną z największych baz danych o śnie śledząc ponad 7,5 miliarda nocy w ciągu ostatnich dziewięciu lat. W oparciu o różnice tętna Fitbit wprowadził też Sleep Stages & Sleep Insights, aby pomóc dowiedzieć się jeszcze więcej o jakości snu.

Urządzenie pozwala pozostać w kontakcie ze światem. Rozszerzone inteligentne funkcje to m.in. sprawdzanie połączeń, kalendarz, wiadomości tekstowe oraz aplikacje smartfona (takie jak Facebook i Uber). Dodatkowo sprzęt posiada możliwość realizacji płatności zbliżeniowych dzięki usłudze Fitbit Pay, więc sprzętem zapłacimy w 18 krajach na świecie, lecz nie w Polsce. Na dzień dzisiejszy Fitbit Pay nie jest dostępne w naszym kraju. Fitbit Charge 3 jest produktem kompatybilnym z większością urządzeń z systemem Android i iOS.

Fitbit Charge 3 będzie dostępny w Polsce od października 2018 r. w wybranych sklepach w cenie 149, 95 Euro (około 700 zł brutto) oraz w wersji specjalnej Fitbit Charge 3 Special Edition w cenie 169,95 Euro (w przeliczeniu około 800 zł brutto). Ceny akcesoriów w zależności od opaski będą wynosić od 29,95 do 69,95 euro.

Źródło: informacja prasowa; fot. Fitbit 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

SALCO Regeneracyjne sole do kąpieli dla sportowców

Regeneracja to również część treningu, a sole do kąpieli SALCO, świetnie sprawdzają się w przyśpieszaniu tego procesu. Biegacze, którzy ściągają po wysiłku buty i uważają, że to koniec treningu, a regeneracja sama przyjdzie są często w błędzie. Ten proces, jak trening, trzeba po prostu dopracować i wówczas można czerpać prawdziwą radość z biegania. (więcej…)