Fitbit Charge 3. Czy jest to najlepsza inteligentna opaska od Fitbit?

polecane

Fitbit Charge 3. Czy jest to najlepsza inteligentna opaska od Fitbit?

Sierpień 24, 2018
Aktualności

Fitbit Charge 3 łączy ciekawy design, dotykowy ekran, ponad 15 trybów ćwiczeń w oparciu o cel, inteligentne funkcje, baterię o żywotności do 7 dni oraz wiele czujników i algorytmów Fitbit. Wszystko to zostało zamknięte w jednej opasce.

Fitbit Charge 3 bazuje na sukcesie najlepiej sprzedającej się linii produktów amerykańskiego potentata. Innowacyjna opaska fitness oferująca wyjątkowo smukły, wygodny i wysokiej jakości design oraz zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności. Opaska Fitbit Charge 3 jest wykonana z lekkich materiałów, posiada m.in. obudowę z aluminium lotniczego i wyświetlacz Corning Gorilla Glass 3, dzięki któremu opaska jest cieńsza i bardziej nowoczesna. Ponadto produkt ma ekran dotykowy OLED, który jest prawie o 40 procent większy i jaśniejszy niż jego poprzednik, umożliwiając bardziej intuicyjną obsługę i łatwy dostęp do najważniejszych informacji.

Jest to pierwsze urządzenie wyposażone w indukcyjny przycisk, którego technologia została zgłoszona do opatentowania. Dzięki niej opaska ma opływową, wodoodporną konstrukcję i zwiększoną wewnątrz przestrzeń, którą wykorzystano na dodanie większej ilości czujników i większą baterię z wytrzymałością do 7 dni. Technologia ułatwia też lepszą interakcję przy zachowaniu oczekiwanej wydajności. Interaktywne oprogramowanie opaski zostało zaprojektowane na nowo, przez co bardziej angażuje i motywuje użytkowników do osiągania celów każdego dnia. Ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości wyświetla treści w odcieniach szarości z nowymi animacjami
i ekspresyjną grafiką, która pomaga cieszyć się tzw. „kamieni milowych” i skupić się na osiągnięciu następnego celu.

Najnowsza opaska Fitbit Charge 3 zapewnia zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności dostępne aktualnie w urządzeniach Fitbit. Dzięki wykorzystaniu ponad 9 bilionów minut zebranych danych na temat tętna ulepszono technologię 24/7 PurePulse tak, aby osiągnąć jeszcze większą dokładność podczas ćwiczeń niż ta w Charge 2. Urządzenie zapewnia też dokładniejsze pomiary spalania kalorii i tętna spoczynkowego, które pomagają zoptymalizować treningi i poznawać trendy zdrowotne. Dodanie czujnika SpO2 – pierwszego dla opaski Fitbit – zwiększa możliwości oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi i pomaga w śledzeniu nowych wskaźników zdrowia, takich jak bezdech senny.

Fitbit pomaga użytkownikom na całym świecie lepiej zrozumieć wzorce snu i nawyki, które mogą na nie wpłynąć. OD 2009 roku firma zbudowała jedną z największych baz danych o śnie śledząc ponad 7,5 miliarda nocy w ciągu ostatnich dziewięciu lat. W oparciu o różnice tętna Fitbit wprowadził też Sleep Stages & Sleep Insights, aby pomóc dowiedzieć się jeszcze więcej o jakości snu.

Urządzenie pozwala pozostać w kontakcie ze światem. Rozszerzone inteligentne funkcje to m.in. sprawdzanie połączeń, kalendarz, wiadomości tekstowe oraz aplikacje smartfona (takie jak Facebook i Uber). Dodatkowo sprzęt posiada możliwość realizacji płatności zbliżeniowych dzięki usłudze Fitbit Pay, więc sprzętem zapłacimy w 18 krajach na świecie, lecz nie w Polsce. Na dzień dzisiejszy Fitbit Pay nie jest dostępne w naszym kraju. Fitbit Charge 3 jest produktem kompatybilnym z większością urządzeń z systemem Android i iOS.

Fitbit Charge 3 będzie dostępny w Polsce od października 2018 r. w wybranych sklepach w cenie 149, 95 Euro (około 700 zł brutto) oraz w wersji specjalnej Fitbit Charge 3 Special Edition w cenie 169,95 Euro (w przeliczeniu około 800 zł brutto). Ceny akcesoriów w zależności od opaski będą wynosić od 29,95 do 69,95 euro.

Źródło: informacja prasowa; fot. Fitbit 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Under Armour Speedform Gemini 2 Night Record – recenzja

Under Armour Speedform Gemini 2 Night Record to buty do biegania, które mówią. Zapytacie „jak to mówią, co to znaczy?”. Buty marki Under Armour zostały wyposażone w Bluetooth i można je połączyć z aplikacją sportową MapMyRun. Po więcej szczegółów zapraszamy do poniższej recenzji. (więcej…)