bieganieuskrzydla.pl

Fitbit Alta HR – pomiar tętna i udoskonalone monitorowanie snu

Marzec 11, 2017

Fitbit Alta HR jest najnowszym produktem marki Fitbit. Opaska została wyposażona w pomiar tętna na nadgarstku, obsługę powiadomień i alertów, przypomnienia o ruchu czy automatyczne wykrywanie wykonywanej aktywności. Jakie jeszcze funkcje posiada Fitbit Alta HR? 

 

Fitbit odświeżył wersję opaski fitness Alta i wprowadził do swojej oferty nową jej odsłonę. Największą różnicą jest dodanie modułu pomiaru tętna i konwencja bardzo wąskiej budowy opaski. Dzięki temu w jeszcze bardziej dokładny sposób możemy analizować wartości tętna podczas aktywności i to, w jakim aktualnie zakresie prowadzimy trening – spalania tłuszczu, cardio czy maksymalnej intensywności.

 

Wszystkie informacje zebrane przez opaskę Fitbit Alta HR będziemy mogli swobodnie przeglądać w aplikacji przewidzianej na smartfony. W przypadku chęci analizy sesji treningowej uzyskamy dostęp do czasu trwania, liczby spalonych kalorii i średniej wartości tętna. Do najmocniejszych funkcji opaski Fitbit Alta HR zdecydowanie należą pomiar tętna, automatyczne wykrywanie wykonywanej aktywności fizycznej i śledzenie snu, powiadomienia o ruchu, wytrzymała bateria, która powinna zapewnić jej działanie aż przez 7 dni.

 

 

Ciekawą możliwością jest monitorowanie snu i jego poszczególnych faz. Opaska Fitbit Alta HR będzie zapisywać informacje związane z jakością snu, które będą dotyczyć chociażby czasu jego trwania i czasu przebywania w fazach głębokiego i płytkiego snu, REM czy ilości pobudek.

 

 

Jest to przede wszystkim dobrze wyglądający gadżet, który wspomoże nas w ciągu dnia, zapewniając dostęp do sporej liczby funkcji. Jednak nie jest to urządzenie typowo treningowe. Opaska Alta HR nie jest wyposażona w GPS! Sprawdzi się więc głównie u osób, które poza analizą tętna chcą mieć jeszcze dostęp do funkcji typowo znanych ze smartwatchy, przy zachowaniu kompaktowej wielkości.

 

Dzięki błyskawicznie zdejmowanym paskom opaska zawsze będzie pasować do naszego stroju. Fitbit proponuje do wyboru aż 10 różnych kolorystycznie pasków, które jednym ruchem możemy wymienić.

 

Cena opaski Fitbit Alta HR zaczyna się od 149 dolarów (około 600 zł), a najdroższa wersja będzie warta 179 dolarów (około 720 zł).

 

Informacja prasowa / opracowanie red. / Fitbit 

 

Jeśli interesuje Ciebie działanie produktów Fitbit, sprawdź te recenzje:

Fitbit Blaze – sportowy smartwatch od Fitbit – recenzja

Fitbit App – mobilny doradca zdrowia. Dlaczego jest wyjątkowy?

Jedna odpowiedź do “Fitbit Alta HR – pomiar tętna i udoskonalone monitorowanie snu”

  1. elwira pisze:

    wygląda super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Strava Live Segments – kolarska rywalizacja i wspaniała zabawa

Strava Live Segments jest płatną opcją dostępną w niezwykle popularnym serwisie dla kolarzy i biegaczy Strava. Głównie chodzi o ściganie się z innymi zawodnikami na wielu trasach oraz bicie coraz to bardziej wyśrubowanych rekordów. Jeśli lubisz sportowe wyzwania, emocjonującą rywalizację i jeździsz na rowerze lub biegasz, to zostaniesz fanem tzw. segmentów. Jak działa platforma Strava? Jaki sprzęt będzie potrzebny? (więcej…)