EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja
EKIDEN – Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

polecane

EKIDEN – Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Redakcja
9 lutego, 2023
Biegi

W dniu 9 lutego rozpoczęły się zapisy na największy bieg drużynowy w Polsce – EKIDEN Maraton Sztafet. W tym biegu kluczem do sukcesu jest nic innego jak współpraca. Tegoroczna edycja biegu odbędzie się w sobotę 20 maja na Kępie Potockiej w Warszawie. Zbierz swój zespół i pobiegnij po zwycięstwo! W zawodach wystartować mogą grupy znajomych, współpracowników, rodziny, członkowie ekip biegowych – każdy!

EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Zeszłoroczna edycja Maratonu Sztafet EKIDEN odbyła się 14 maja i przyciągnęła wiele ekip, które zdecydowały się na tę wyjątkową formę integracji. W warszawskim Parku Kępa Potocka nie zabrakło wrażeń, sportowej rywalizacji i radości. Tegoroczna, XVII już edycja odbędzie się w odświeżonej, jeszcze bardziej ekscytującej formule. Na ten moment organizatorzy spodziewają się udziału około 600 drużyn. Zostało też zaplanowanych wiele bezpłatnych atrakcji dla kibiców. To będzie niezwykle emocjonujący maj!

EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Jakie są zasady EKIDENU? Zespół składający się z 6 osób wspólnymi siłami pokonuje królewski dystans maratonu – 42,195 km. Pierwszy zawodnik w drużynie przebiega odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. W tym roku drużyny będą wyruszały na trasę w 30-minutowych odstępach, co znacznie bardziej wpłynie na dynamikę rozgrywek. Tabela liderów będzie zmieniać się do naprawdę ostatniej chwili, a wyniki będą prezentowane i aktualizowane na bieżąco.

EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Zbierz swój 6-osobowy team i stańcie razem do rywalizacji z drużynami firmowymi, grupami biegowymi, rodziną czy po prostu grupami przyjaciół, których połączyła pasja biegania!

Świetna okazja do integracji współpracowników! W Maratonie Sztafet już od lat, regularnie udział bierze wiele firm – powstały nawet specjalnie klasyfikacje branżowe. W tym roku poza klasyfikacja generalną zespoły będą mogły ścigać się między innymi w kategorii firm ubezpieczeniowych, banków, IT, FMCG czy klubów i stowarzyszeń sportowych. Ten bieg to kapitalna okazja na integrację i umocnienie relacji pomiędzy współpracownikami. Sport jest prostą i skuteczną metodą na wprowadzenie pracowników w zupełnie nowe otoczenie i zacieśnianie między nimi więzi. Pozwala na wyzwolenie nieodkrytych cech lub wzmocnienie takich, które przydadzą się w pracy. Rywalizacja drużynowa w EKIDENIE przynosi rezultat, za który odpowiedzialny jest cały zespół – liczy się wynik każdego z uczestników.

EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Sport jest idealnym sposobem na integrację – wprowadza nas w zupełnie inne od codziennego środowisko. Rywalizacja drużynowa pobudza poczucie jedności i przynależności. Wynik każdego uczestnika będzie miał znaczenie, będzie składową końcowego rezultatu. Na końcu – EKIDEN to po prostu dobra zabawa i szansa na wspólnie spędzony dzień – do startu w zawodach zachęcają organizatorzy.

Do zobaczenia 20 maja! Nadeszła pora, aby dać ponieść się sportowej rywalizacji. Skompletuj swój 6-osobowy zespół i zgłoś swój udział EKIDENIE Maratonie Sztafet. Na mecie będą czekać na Was wspaniałe pamiątki w postaci medali oraz wiele satysfakcji z pracy zespołowej. Nic nie wyzwala takich emocji jak rywalizacja drużynowa Tu liczy się duch zespołu!

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
Szczegóły wydarzenia: https://ekiden.pl/

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Marszobiegi przynoszą liczne korzyści. Jak zacząć?

Marszobiegi to ćwiczenia, które zaleca się osobom początkującym z nie tak dużą nadwagą. Jeden marszobieg składa się z zestawów – bieg i marsz, np. 1 min biegu, 2 min marszu, 1 min biegu, 2 min marszu itd. W praktyce marszobieg nie jest tak bardzo obciążający dla układu ruchu i mięśni, jak bieg bez zatrzymania, nawet o niskiej intensywności. (więcej…)