EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja
EKIDEN – Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

polecane

EKIDEN – Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Redakcja
9 lutego, 2023
Biegi

W dniu 9 lutego rozpoczęły się zapisy na największy bieg drużynowy w Polsce – EKIDEN Maraton Sztafet. W tym biegu kluczem do sukcesu jest nic innego jak współpraca. Tegoroczna edycja biegu odbędzie się w sobotę 20 maja na Kępie Potockiej w Warszawie. Zbierz swój zespół i pobiegnij po zwycięstwo! W zawodach wystartować mogą grupy znajomych, współpracowników, rodziny, członkowie ekip biegowych – każdy!

EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Zeszłoroczna edycja Maratonu Sztafet EKIDEN odbyła się 14 maja i przyciągnęła wiele ekip, które zdecydowały się na tę wyjątkową formę integracji. W warszawskim Parku Kępa Potocka nie zabrakło wrażeń, sportowej rywalizacji i radości. Tegoroczna, XVII już edycja odbędzie się w odświeżonej, jeszcze bardziej ekscytującej formule. Na ten moment organizatorzy spodziewają się udziału około 600 drużyn. Zostało też zaplanowanych wiele bezpłatnych atrakcji dla kibiców. To będzie niezwykle emocjonujący maj!

EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Jakie są zasady EKIDENU? Zespół składający się z 6 osób wspólnymi siłami pokonuje królewski dystans maratonu – 42,195 km. Pierwszy zawodnik w drużynie przebiega odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. W tym roku drużyny będą wyruszały na trasę w 30-minutowych odstępach, co znacznie bardziej wpłynie na dynamikę rozgrywek. Tabela liderów będzie zmieniać się do naprawdę ostatniej chwili, a wyniki będą prezentowane i aktualizowane na bieżąco.

EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Zbierz swój 6-osobowy team i stańcie razem do rywalizacji z drużynami firmowymi, grupami biegowymi, rodziną czy po prostu grupami przyjaciół, których połączyła pasja biegania!

Świetna okazja do integracji współpracowników! W Maratonie Sztafet już od lat, regularnie udział bierze wiele firm – powstały nawet specjalnie klasyfikacje branżowe. W tym roku poza klasyfikacja generalną zespoły będą mogły ścigać się między innymi w kategorii firm ubezpieczeniowych, banków, IT, FMCG czy klubów i stowarzyszeń sportowych. Ten bieg to kapitalna okazja na integrację i umocnienie relacji pomiędzy współpracownikami. Sport jest prostą i skuteczną metodą na wprowadzenie pracowników w zupełnie nowe otoczenie i zacieśnianie między nimi więzi. Pozwala na wyzwolenie nieodkrytych cech lub wzmocnienie takich, które przydadzą się w pracy. Rywalizacja drużynowa w EKIDENIE przynosi rezultat, za który odpowiedzialny jest cały zespół – liczy się wynik każdego z uczestników.

EKIDEN - Maraton Sztafet wystartuje 20 maja

Sport jest idealnym sposobem na integrację – wprowadza nas w zupełnie inne od codziennego środowisko. Rywalizacja drużynowa pobudza poczucie jedności i przynależności. Wynik każdego uczestnika będzie miał znaczenie, będzie składową końcowego rezultatu. Na końcu – EKIDEN to po prostu dobra zabawa i szansa na wspólnie spędzony dzień – do startu w zawodach zachęcają organizatorzy.

Do zobaczenia 20 maja! Nadeszła pora, aby dać ponieść się sportowej rywalizacji. Skompletuj swój 6-osobowy zespół i zgłoś swój udział EKIDENIE Maratonie Sztafet. Na mecie będą czekać na Was wspaniałe pamiątki w postaci medali oraz wiele satysfakcji z pracy zespołowej. Nic nie wyzwala takich emocji jak rywalizacja drużynowa Tu liczy się duch zespołu!

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
Szczegóły wydarzenia: https://ekiden.pl/

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak odpoczywać po wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton?

Jak odpoczywać po długim wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton etc.? Kiedy pierwszy raz wyjść na trening po takich biegach? Jakie zabiegi wspomogą regenerację? O przebiegu kolejnych dni będących następstwem wyczerpujących zawodów opowiemy poniżej. (więcej…)