Buty Hoka One One na polskim rynku

polecane

Buty Hoka One One na polskim rynku

Kamil Nowak
19 lutego, 2016
Aktualności

Hoka One One to nietypowe buty do biegania, które na tle innych producentów znacznie się wyróżniają. Rzuć okiem na zdjęcia, a zobaczysz dlaczego mają bliżej do egzotyki, niż do sztampowych butów biegowych. Aby przedstawić Wam bliżej firmę Hoka One One zapytaliśmy przedstawiciela firmy o kilka szczegółów. 

Wideo pokazuje technologię wykorzystywaną w butach Hoka:

HOKA ONE ONE – francuska marka specjalizująca się w produkcji specjalistycznego obuwia dla biegaczy. Główną grupę jej odbiorców stanowią maratończycy, choć ceniona jest również wśród amatorów krótszych dystansów. Innowacyjność butów Hoki polega na ich nieszablonowej i wyjątkowo lekkiej konstrukcji. Hoka One One zostałą założona w 2009 we Francji przez Nicolasa Mermouda i Jean-Luca Diarda. Od początku marka cieszyła się sporą popularnością wśród amatorów oraz zawodowych biegaczy, dzięki czemu szybką zainteresowali się nią giganci w branży outdoor. W październiku 2012 roku prawa do Hoki nabyli Amerykanie z Deckers Outdoor Corporation, właściciele m.in. Tevy i Ugg.

Buty Hoka One One Challenger ATR 2

Za dystrybucję butów Hoka w Polsce odpowiadać będzie firma Raven z Krakowa. Zapytaliśmy przedstawiciela firmy Piotra Miecznika, który odpowiada za marketing, o plany na najbliższe miesiące związane z promowaniem nowej marki.

Co sprawiło, że zdecydowaliście się Państwo na wprowadzenie marki Hoka na polski rynek?

Piotr Miecznik: – W środowisku outdoorowym Hoka One One cieszy się opinią marki, która, z momentem premiery w 2009 roku, sukcesywnie rewolucjonizuje świat biegów. Dziś, 7 lat po debiucie na francuskim rynku, jest niezwykle szanowana i zarazem popularna, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej oraz w USA. Wielu Polaków zna już markę, gdyż kupili buty Hoki na zachodzie. Ponadto, od ludzi ze środowiska regularnie dostawaliśmy zapytania o dostępność marki w Polsce. Widząc jak duże jest nią zainteresowanie w kraju – zarówno ze strony segmentu b2b, jak i klientów detalicznych – uznaliśmy, iż najwyższy czas, aby ułatwić dostęp do butów Hoki również w Polsce.

Po wyglądzie można od razu poznać, że buty Hoka różnią się od innych producentów. Jakie są jej zalety, ciekawostki?

Piotr Miecznik: – Hoka One One oznacza po maorysku „latać ponad ziemią”. Brzmi to może nieco żartobliwie – fakty są jednak takie, iż Hoka jest jedyną w swoim rodzaju marką, która, trzymając się koncepcji “maksymalizacji” amortyzacji – przy jednoczesnej minimalnej wadze – pozwala zwiększyć czas “przelotu” przy bieganiu. Zaskakująca jest też budowa samych butów – wyróżniają się one grubą podeszwą i warstwą amortyzującej pianki – nawet do 2,5-razy grubszą niż w typowych butach biegowych! Jednocześnie stopa w bucie jest osadzona na tyle nisko, iż wysokość podeszwy nie ma negatywnego wpływu na stabilizację podczas biegu, co niewątpliwie pomaga w pewniejszym trzymaniu stopy na zróżnicowanym podłożu. Dzięki temu jesteśmy bardziej efektywni oraz mamy więcej frajdy z biegania, bez bólu kolan.

Gdzie będzie można kupić buty Hoka, sklep internetowy, stacjonarny, etc.?

Piotr Miecznik: – Na chwilę obecną ciężko jest mi konkretnie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jesteśmy w trakcie rozmów ze sklepami zainteresowanymi sprzedażą Hoka One One poprzez swoje salony stacjonarne oraz sklepy internetowe. Mogę jednak powtórzyć: dostrzegamy wyraźne zainteresowanie i jesteśmy przekonani, iż jeszcze w pierwszej połowie roku Hoka pojawi się w najlepszych sklepach specjalistycznych.

Dziękujemy za rozmowę.

Buty Hoka One One speedgoat

Buty Hoka One One Challenger ATR2 buty

Buty Hoka One One Clifton 2 buty

Zdjęcia są własnością firmy Hoka One One. Dystrybutor w kraju: Raven.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Kalkulatory pisze:

    Ciekawe jak będzie się w nich biegać. Wyglądają na nieźle amortyzujące przy lądowaniu.

  2. Łukasz Kijek pisze:

    dobrze wyglądają, ciekawy desing, spoko cena, ale mam wątpliwosci co do ich amortyzacji czy az tak spora jest zdrowa dla czlowieka

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Altra Olympus 3.5, czyli buty do biegania w terenie [TEST]

Altra Olympus 3.5 to najnowsza odsłona kultowych już butów do biegania w terenie amerykańskiego producenta Altra Running. Cieszę się, że ta nowość trafiła w moje ręce, a ściśle mówiąc na moje stopy, ponieważ z wcześniejszego modelu byłem bardzo zadowolony. Poprzednik dobrze współgrał ze mną podczas treningów. A jak poradziły sobie buty o oznaczeniu 3.5? Czy jestem z nich zadowolony? (więcej…)