Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series
Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series

polecane

Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series

Kamil Nowak
Październik 21, 2018
Aktualności

O godzinie 7:00, 20 października wystartował Otter African Trail Run będący finałowym biegiem cyklu Golden Trail Series. W zawodach wygrał i ustanowił nowy rekord trasy Bartłomiej Przedwojewski, który na co dzień jest zawodnikiem Salomon Suunto Team.

Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series

Do Republiki Południowej Afryki pojechało 10 najlepszych mężczyzn i 10 najlepszych kobiet, które zakwalifikowały się do biegu podczas inauguracyjnego Golden Trail Series. Zawodnicy reprezentowali aż 11 różnych państw: Francję, Wielką Brytanię, Włochy, Nową Zelandię, Norwegię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, USA oraz Polskę.

Golden Trail Series to cykl biegów, który zadebiutował w 2018 roku. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to swego rodzaju biegowa „Liga Mistrzów”, która została stworzona przez markę Salomon i jest przez nią wspierana. Każdy z pięciu biegów wchodzących w skład cyklu został wybrany bardzo staranie. Biegi charakteryzuje zbliżony do siebie dystans, ale każdy z biegów ma w sobie jakąś wyróżniającą się cechę. Zegama-Aizkorii, Mont Blanc Marathon, Sierre-Zinal, Pikes Peak Marathon, Ring of Steall Skyrace i finałowy Otter Trail, zostały wybrane do serii nieprzypadkowo. Majowa Zegama Aizkorii – to bieg z bez wątpienia najlepszymi kibicami na świecie. Odbywający się w lipcu Mont Blanc Marathon – organizowany jest w najpiękniejszej górskiej scenerii. Sierpniowy Sierre-Zinal – jest najszybszym biegiem z serii i jednocześnie jednym z najstarszych górskich biegów na świecie. Amerykański Pikes Pik jest biegiem rozgrywanym najwyżej, a szkocki, rozgrywany we wrześniu Ring of Steall – jest najbardziej technicznym. Finałowy Otter Trail jest biegiem najbardziej egzotycznym, na którego trasie są aż… cztery rzeki do pokonania.

Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series

Wielki finał Golden Trail Series odbywający się podczas Otter African Trail Run w RPA jest biegiem na dystansie 42.195 km/+2600. Rekord trasy należał do Marca Lauensteina, który dystans w 2016 roku pokonał w czasie 3:54:52. Rekord trasy wśród kobiet należy do Robyn Owen, która ten dystans pokonała w czasie 4:49:45 (2016 rok). Bartłomiej Przedwojewski prowadził niemal od startu do mety i pojawił się na mecie w czasie 3:40:48.

Źródło: informacja prasowa; fot. Jordi Saragossa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie z kontuzją. Czy warto, kiedy odpuścić?

Wszelkie urazy i kontuzje są wpisane na stałe w sport. Bieganie z takimi dolegliwościami z pewnością nie jest przyjemnym doznaniem, a co więcej, może rodzić negatywne następstwa zdrowotne. Mimo tego, część osób decyduje się na trening. W większości przypadków osoby te nie mają tak szerokiej wiedzy, aby realnie ocenić swoje możliwości i zagrożenie dla zdrowia, bo przecież wciąż słyszy się lub czyta, że jakiś zawodowiec biega z kontuzją i daje radę - więc oni również mogą. Ale czy tak jest w rzeczywistości? O kwestie kontuzji biegaczy pytaliśmy Pawła Mączyńskiego, który jest jednym z założycieli Centrum Zdrowego Ciała. (więcej…)