Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series
Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series

polecane

Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series

Kamil Nowak
21 października, 2018
Aktualności

O godzinie 7:00, 20 października wystartował Otter African Trail Run będący finałowym biegiem cyklu Golden Trail Series. W zawodach wygrał i ustanowił nowy rekord trasy Bartłomiej Przedwojewski, który na co dzień jest zawodnikiem Salomon Suunto Team.

Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series

Do Republiki Południowej Afryki pojechało 10 najlepszych mężczyzn i 10 najlepszych kobiet, które zakwalifikowały się do biegu podczas inauguracyjnego Golden Trail Series. Zawodnicy reprezentowali aż 11 różnych państw: Francję, Wielką Brytanię, Włochy, Nową Zelandię, Norwegię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, USA oraz Polskę.

Golden Trail Series to cykl biegów, który zadebiutował w 2018 roku. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to swego rodzaju biegowa „Liga Mistrzów”, która została stworzona przez markę Salomon i jest przez nią wspierana. Każdy z pięciu biegów wchodzących w skład cyklu został wybrany bardzo staranie. Biegi charakteryzuje zbliżony do siebie dystans, ale każdy z biegów ma w sobie jakąś wyróżniającą się cechę. Zegama-Aizkorii, Mont Blanc Marathon, Sierre-Zinal, Pikes Peak Marathon, Ring of Steall Skyrace i finałowy Otter Trail, zostały wybrane do serii nieprzypadkowo. Majowa Zegama Aizkorii – to bieg z bez wątpienia najlepszymi kibicami na świecie. Odbywający się w lipcu Mont Blanc Marathon – organizowany jest w najpiękniejszej górskiej scenerii. Sierpniowy Sierre-Zinal – jest najszybszym biegiem z serii i jednocześnie jednym z najstarszych górskich biegów na świecie. Amerykański Pikes Pik jest biegiem rozgrywanym najwyżej, a szkocki, rozgrywany we wrześniu Ring of Steall – jest najbardziej technicznym. Finałowy Otter Trail jest biegiem najbardziej egzotycznym, na którego trasie są aż… cztery rzeki do pokonania.

Bartłomiej Przedwojewski wygrał Golden Trail Series

Wielki finał Golden Trail Series odbywający się podczas Otter African Trail Run w RPA jest biegiem na dystansie 42.195 km/+2600. Rekord trasy należał do Marca Lauensteina, który dystans w 2016 roku pokonał w czasie 3:54:52. Rekord trasy wśród kobiet należy do Robyn Owen, która ten dystans pokonała w czasie 4:49:45 (2016 rok). Bartłomiej Przedwojewski prowadził niemal od startu do mety i pojawił się na mecie w czasie 3:40:48.

Źródło: informacja prasowa; fot. Jordi Saragossa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Odzież termoaktywna. Biegacz powinien ją posiadać

Odzież termoaktywna jest niezastąpiona w trakcie treningu, w czasie każdej pogody. Gwarantuje ochronę zarówno podczas deszczu jak i silnego wiatru, gorąca i zimna, dostarczając komfortu. Jednak, czy każdy powinien ją posiadać? (więcej…)