ASICS gospodarzem Festiwalu Biegania w Paryżu (5-7 kwietnia 2024)

polecane

ASICS gospodarzem Festiwalu Biegania w Paryżu (5-7 kwietnia 2024)

Kamil Nowak
21 marca, 2024
Aktualności

Marka ASICS zaprasza wszystkich biegaczy do udziału w wyjątkowym weekendzie „Festival of Running”, poświęconemu celebrowaniu mocy biegania, która porusza umysły i podnosi na duchu wszystkich biegaczy, niezależnie od ich umiejętności. Trzydniowa impreza odbędzie się w Paryżu w dn. 5-7 kwietnia br.

Festiwal biegania rozpocznie się 5 kwietnia, zatwierdzonym przez World Athletics elitarnym biegiem na dystansach 5 lub 10 km. W rywalizacji weźmie udział około 90 sportowców, w tym Mekdes Woldu, Adel Mechaal i Nadia Battocletti. Start oraz meta będą zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Palais Royal. Wszyscy, którzy nie będą mogli wspierać biegaczy na trasie, będą mogli śledzić zmagania za pośrednictwem globalnej transmisji na www.asics.tv/paris.

Dzień później ASICS będzie współorganizatorem Paris Run For All – oficjalnego biegu, wchodzącego w skład imprez towarzyszących maratonowi w Paryżu – na dystansie 5 km. Marka będzie również wspierać mini maraton dla dzieci, aby umożliwić osobom w każdym wieku doświadczenia pozytywnego wpływu ruchu na ciało oraz umysł.

Niedziela będzie prawdziwym świętem dla biegaczy z całego świata. Ponad 50 tysięcy osób stanie na starcie Schneider Electric Paris Marathon, którego ASICS jest sponsorem technicznym. Strefa Cheer Zone zostanie zlokalizowana na 39. km (Place du Trocadero) i będzie oferować muzykę na żywo, wiele przybitych „piątek” i mnóstwo pozytywnej energii na ostatnich kilometrach biegu.

Organizujemy festiwal biegania w Paryżu, aby zademonstrować siłę sportu, jego wpływ w podnoszeniu na duchu, pozytywnym nastawieniu i inspirowaniu jak największej liczby osób do ruchu dla ich dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. W ASICS zawsze wierzyliśmy w korzyści płynące z ruchu dla ciała i umysłu. Właśnie dlatego nazywamy się „Anima Sana In Corpore Sano”, czyli „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ten wyjątkowy weekend będzie otwarty dla wszystkich, którzy chcą poruszyć swoje umysły razem z nami. Jednoczymy wszystkich biegaczy, niezależnie od stopnia zaawansowania, aby rozruszać cały Paryż w duchu aktywnego stylu życia – powiedział Gary Raucher, EVP w ASICS EMEA.

Polskę na tym wydarzeniu będzie reprezentować Adam Nowicki, ambasador ASICS, biegacz długodystansowy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

Więcej informacji i pełny harmonogram eventu można znaleźć na www.asics.tv/paris

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa ASICS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak powinna wyglądać rozgrzewka biegacza?

Rozgrzewka to niezwykle istotny element treningu. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka zmniejsza ryzyko doznania kontuzji, przygotowuje całe ciało do wysiłku, jak również poprawia sprawność stawów, wiązadeł i rozgrzewa mięśnie. O to, jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka zapytaliśmy ekspertów z Akademii Treningu Personalnego – Body Mind Experts. (więcej…)