Bateria w Apple Watch Series 3. Zegarek działa przez cały dzień?

polecane

Bateria w Apple Watch Series 3. Zegarek działa przez cały dzień?

Kamil Nowak
20 września, 2017
Aktualności

Apple Watch Series 3 zapowiada się genialnie. I to słowo całkowicie pasuje do nowego produktu firmy Apple. Pisaliśmy już o samym zegarku i optycznym pomiarze tętna, czas na dokładne omówienie baterii Apple Watch Series 3. Jak długo działa nowy zegarek?

Apple Watch Series 3 daje duże możliwości. W tym smart zegarku znajdziemy wiele pomocnych funkcji, aplikacji czy chociażby czujników wykorzystywanych do pomiaru aktywności fizycznej. Do tego wszystkiego kolorowy wyświetlacz zjadający spore ilości energii i łączność LTE. Dlatego głównym celem konstruktorów Apple było stworzenie wystarczająco mocnej baterii, która zapewni działanie urządzenia przynajmniej przez jeden dzień. Jedno jest pewne – sprzęt trzeba będzie często ładować, bo chociaż producent mówi o osiągnięciu własnego celu, to czy użytkownicy będą zadowoleni?

Z oficjalnej informacji opublikowanej na stronach Apple, nowy zegarek przeszedł szereg testów, których zadaniem było dokładne określenie żywotności baterii Apple Watch. Amerykański gigant założył sobie pewien cel: 18 godzin pracy Apple Watch na jednym naładowaniu. Uwzględniono szereg czynników, jak sprawdzanie godziny, odbieranie powiadomień, korzystanie z aplikacji i 30-minutowy trening. A ponieważ produkt jest bardzo wszechstronny i każdy może wykorzystywać Apple Watch po swojemu, firma sprawdziła również kilka innych parametrów. Testy baterii zostały przeprowadzone przez Apple w sierpniu 2017 roku.

Apple Watch Series 3 kontra bateria. Jakie osiągnięto wyniki?

Dane podzielono na 6 kategorii: bateria na cały dzień, rozmowy, odtwarzanie dźwięku, trening, ładowanie oraz wydajność procesora. Dokładne wyniki:

  • Bateria Apple Watch wystarcza na cały dzień przy założeniu, że w ciągu doby produkt jest używany przez 18 godzin, a w ich trakcie: użytkownik 90 razy odczytuje godzinę, pojawia się 90 powiadomień, użytkownik przez 45 minut korzysta z aplikacji i odbywa 30-minutowy trening z odtwarzaniem muzyki przez połączenie Bluetooth;
  • Do 3 godzin rozmów. Przetestowano na podstawie połączenia zainicjowanego na Apple Watch. Testy zostały przeprowadzone na egzemplarzach Apple Watch Series 3 (GPS) sparowanych z iPhonem. Wydajność baterii zależy od sposobu użytkowania, konfiguracji i wielu innych czynników; rzeczywiste wyniki mogą być inne;
  • Odtwarzanie dźwięku do 10 godzin;
  • Trening: do 10 godzin treningu w pomieszczeniu. Do 5 godzin treningu na świeżym powietrzu z użyciem GPS. Przetestowano podczas sesji treningowej z włączonym czujnikiem tętna;
  • Ładowanie: około 1,5 godziny do 80%. Około 2 godzin do 100%. Bateria Apple Watch została naładowana od 0% do 80% i od 0% do 100% za pomocą znajdującego się w zestawie przewodu do ładowania podłączanego magnetycznie;
  • Wydajność procesora: nawet 1,7 raza szybszy od Apple Watch Series 2.

Obszerna informacja o testach przeprowadzonych przez Apple tutaj.

Producenci smart zegarków już przyzwyczaili nas do tego, że sprzęt należy ładować przynajmniej raz na dobę. Z jednej strony taki wynik jest zadowalający dla tych firm, ale nie spotyka się to z uśmiechem na ustach osób użytkujących tego typu sprzęt na co dzień. Potrzeba tak regularnego ładowania baterii wymusza podłączanie zegarka do stacji każdej nocy po to, aby był on gotowy na kolejny, cały dzień pracy. W idealnym świecie ten obowiązek raczej byłby realizowany i nikt nie miałby żadnych uwag. Niestety przy obecnym pędzie, brakującym czasie na podstawowe czynności, jak codzienna dawka sportu czy czas dla przyjaciół, myślenie o rozładowującej się baterii Apple Watch Series 3 nie będzie na pierwszym miejscu. Sorry Apple, ale dążenie do 18 godzin to trochę za mało. Szczególnie zwracając uwagę, że przy najlepszych możliwych warunkach osiągnięto tylko 5 godzin działania baterii podczas treningu z GPS i pomiarem tętna. Na marginesie, wynik osiągnięty przez zwykłego użytkownika zapewne zatrzyma się na  4-4,5 h, co jest dość mizernym czasem. Pełną listę funkcji nowego smart zegarka opisaliśmy w tym artykule o Apple Watch Series 3, a niezwykle dokładne wyniki pomiaru tętna tutaj.

Autor: Kamil Nowak, opracowano na podstawie informacji zawartych na stronach apple.com i zdjęć firmy Apple Inc. 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Edmil pisze:

    Bateria taka jak w smart zegarku, nic dziwnego, ani może zaskakującego, że raz na dobę trzeba ładować. Tym bardziej skoro w Apple jest tyle czujników. Nigdy nie korzystałem i raczej nie kupię, właśnie ze względu na to, że potrzebuje sportowego zegarka, a nie tylko takiego ze smart funkcjami.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

adidas Pulseboost HD. Najlepsze buty na miasto? – TEST

Miasto jako architektura, przestrzeń i ludzie potrafi zainspirować. Wciągnąć do swojego świata i przytrzymać na tyle długo, że stajemy się jego spójną częścią. Identycznie jest z najnowszymi butami adidas Pulseboost HD. Przyciągają do siebie sportowców poruszających się po betonowej dżungli i pozwalają im bezpiecznie trenować tak długo, jak tego potrzebują. Życie w mieście narzuca pewien pęd, ale utrzymamy się w nim posiadając te buty. Czym się wyróżniają? I dlaczego ten tekst było aż przyjemnie napisać? (więcej…)