27. Bieg Powstania Warszawskiego ukończyło łącznie 9693 zawodników

polecane

27. Bieg Powstania Warszawskiego ukończyło łącznie 9693 zawodników

Kamil Nowak
31 lipca, 2017
Biegi

27. Bieg Powstania Warszawskiego był jednym z wydarzeń rozpoczynających obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Do mety dotarło prawie 10 tysięcy zawodników, z czego ponad 1400 osób przyłączyło się do akcji charytatywnej dla 17-letniej Julii chorej na serce. Partnerem strategicznym zawodów był po raz kolejny PKO Bank Polski.

27. Bieg Powstania Warszawskiego odbył się w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, w skład której wchodzi jeszcze Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Niepodległości. Zawodnicy wystartowali 29 lipca z ul. Bonifraterskiej – na 5 km o godz. 20.00, na 10 km o godz. 21.00. Pobiegli ulicami walk powstańczych obok Starego Miasta, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wisłostradą. Meta znajdowała się przy ul. Konwiktorskiej. Uroczysty nastrój na trasie tworzyły grupy rekonstrukcyjne oraz ustawione wzdłuż niej płonące znicze. Uczestnicy przemierzyli stolicę w biało-czerwonych opaskach powstańczych, a z głośników można było usłyszeć odgłosy bombardowania. Na trasie nie zabrakło też kibicujących mieszkańców stolicy.

1467 zawodników przyłączyło się w sobotę do akcji charytatywnej na rzecz 17-letniej Julii, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Przeszła już trzy bardzo skomplikowane operacje. Obecnie niezbędna jest całkowita korekta wady umożliwiająca Julii normalne funkcjonowanie. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.

PKO Bank Polski wspiera również inne inicjatywy związane z obchodami wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest głównym sponsorem III Biegu Montera organizowanego w okolicach Przeworska w celu uczczenia pamięci gen. Antoniego Chruściela, przywódcy sił powstańczych. Bieg wystartuje w sobotę 5 sierpnia w Gniewczynie Łańcuckiej, rodzinnej miejscowości „Montera”, a zakończy się na Rynku w Przeworsku. Bank jest też mecenasem wystawy 1000 pamiątek związanych z Powstaniem Warszawskim. Wystawę „1000 pamiątek. Dary z lat 2007-2017” można już oglądać na antresoli wielkiej Sali pod Liberatorem w gmachu Muzeum Powstania Warszawskiego.

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcie należy do PKO Bank Polski

Więcej: 

27. Bieg Powstania Warszawskiego – ku pamięci bohaterów

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czołówka do biegania, która spisze się na treningu. Jak ją wybrać?

Czołówka do biegania będzie tym sprzętem, po który powinniśmy sięgać jeśli zamierzamy biegać w słabo oświetlonych miejscach. Jest również obowiązkowym wyposażeniem na wielu biegach górskich i ultramaratonach, gdzie często godzina startu wypada w środku nocy. Jeśli zastanawiasz się, jaką czołówkę wybrać, na jakie jej funkcje zwrócić uwagę, a także, jakiej mocy będziesz potrzebować, to na przykładzie oferty sieci Decathlon przedstawimy wszystkie odpowiedzi.  (więcej…)